Giro 2025: Dit zijn de verschillen na de zestiende etappe – Simon Yates en Richard Carapaz ruiken bloed
Er werd veel verwacht van de zestiende etappe van de Giro d’Italia en de wielerfan werd ook op zijn wenken bediend. Op de slotklim – de achttien kilometer lange San Valentino – wist Richard Carapaz de ronde op zijn kop te zetten. Isaac Del Toro wist de roze trui wel te behouden, maar zag zijn voorsprong voor een groot deel verdampen.
De zestiende etappe van de Giro d’Italia heeft alle verwachtingen weten in te lossen. Van de favorieten voor de eindzege deed Richard Carapaz de beste zaken. De Ecuadoraan maakte indruk op de slotklim en reed Isaac Del Toro op flinke achterstand. De Mexicaan was voor het eerst echt kwetsbaar, wist de roze trui wel te behouden, maar zag de concurrentie flink naderen.
De jongeling wist zijn roze trui dus wel te redden, maar verloor veel op zijn concurrenten. Hij gaf aan de finish ruim anderhalve minuut (1’36”) toe op Carapaz en ook op Simon Yates (54 seconden) en Derek Gee (1’23”) moest hij flink wat tijd inleveren.
In het algemeen klassement schuift alles zo nog wat dichter op elkaar. Del Toro gaat nog altijd aan de leiding, maar Yates (+26 seconden) en Carapaz (+31 seconden) zitten nu echt op vinkentouw. Gee en Caruso zijn de nieuwe nummers vier en vijf.
-
Lees ook Giro 2025: Richard Carapaz zet ronde op zijn kop, rampdag voor UAE Emirates XRG en Arensman
De grootste verliezers zijn Primoz Roglic, Juan Ayuso en Thymen Arensman. Roglic kwam al vroeg in de rit ten val en besloot daarop in de remmen te knijpen. Ayuso en Arensman zakten dan weer door het ijs op de voorlaatste beklimming van de dag – de steile Santa Barbara – en verloren bijzonder veel tijd. Ayuso kan de eindzege (en zelfs een goede eindklassering) nu vergeten en ook voor Arensman lijkt een goed klassement een utopie.

Gee was vandaag ook wel sterk, dus schrijf die niet af.
Bernal is een volhouder. Ondanks alle tegenslag zal hij een mooie plaats in het klassement kunnen behalen. Dat is voor hem belangrijk, zowel privé als professioneel.
En waarom geen Italiaanse winnaar?
Dat maakt deze Giro zo mooi: het is geen op voorhand uitgemaakte zaak.