Gilbert: “Hét hoofddoel is Luik-Bastenaken-Luik”

foto: Sirotti
Het is het jaar van de waarheid voor Philippe Gilbert. De Belg van BMC wil na twee mindere jaren opnieuw het gevoel krijgen van zijn topjaar 2011, waarin hij het drieluik Amstel Gold Race, Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik won. “Ik hoop dat mij zo’n jaar nog een tweede keer zal lukken, maar dat is onmogelijk. Toch blijft het een droom en een motivatie”, zegt hij in een interview met Sportweekend/Sporza.
“Iedereen blijft maar vergelijken met toen, maar dat is menselijk. Ik kan alleen maar antwoorden dat ik me gelukkig prijs dat ik dat gepresteerd heb. Veel renners bereiken dat nooit in hun leven. Dat moet je onthouden. En niet zeggen dat hij het niet meer kan. Ik heb het gedaan en ben er trots op”, blikt de oud-wereldkampioen terug.
Het nog prille seizoen 2014 is voor de Waal hoopgevend begonnen. In de Classic Sud Ardèche sprintte Gilbert vorige week naar de derde plaats (achter Florian Vachon en Michal Golas). Gilbert kijkt dank ook terug op een goede winter en seizoensbegin. “Het gevoel zit goed voor de belangrijke koersen die er nu aankomen.”
Het voorjaar heeft hij ruwweg in twee blokken opgeknipt. Het eerste mikpunt dit seizoen is Milaan-San Remo. “Daarna rust en de voorbereiding op de Ardense klassiekers. Luik-Bastenaken-Luik is hét hoofddoel van mijn seizoen.”
Om tijdens de Ardense klassiekers op z’n allerbest te zijn heeft de 31-jarige renner besloten de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix over te slaan. “Ik moet dan tijd nemen om te recupereren en om me specifiek voor te bereiden op de Ardennen”, licht hij toe.