Gijs Leemreize vijfde in Ronde de l'Isard, een-tweetje voor talenten Lotto Soudal
Lotto Soudal U23 heeft een ijzersterk optreden in de Ronde de l’Isard opgeluisterd met de eindzege en een tweede plaats in het eindklassement. Xandres Vervloesem (20) reed op de slotdag van de Franse rittenkoers voor beloften zijn landgenoot Sylvain Moniquet (Groupama-FDJ U23) uit de leiderstrui.
In de bergachtige slotrit naar Saint-Girons ging de ritzege naar de solerende Ier Ben Healy, maar de strijd om het klassement was ook zeer spannend. Moniquet verloor bijna zes minuten en daar profiteerden de Lotto Soudal-talenten van. Vandenabeele werd vierde in de rit en pakte 16 seconden op Vervloesem, maar dat was niet genoeg om Vervloesem van de eindzege te houden.
Onderaan de streep hield Vervloesem vijf seconden voorsprong over op Vandenabeele. Thuisrijder Alan Jousseaume (Vendée U) mocht als nummer drie mee het podium op achter de Belgen. Gijs Leemreize (Jumbo-Visma Development) was de beste Nederlander in het eindklassement op de vijfde plek. Moniquet, die dus als leider begon aan de slotdag, moest genoegen nemen met de zevende plek.
Zijn eerste jaar bij de beloften werd door een combinatie van factoren een rampjaar en zijn contract bij Sunweb Development werd eind augustus voortijdig ontbonden.
Je leest er hier meer over:
https://wielerverhaal.com/2020/05/05/antwerpse-klimbelofte-verklaart-contractontbinding-mijn-waarden-en-normen-kregen-geen-aandacht/
Vraag me wel af of Moniquet iets heeft voorgehad aangezien hij zoveel tijd verloor vandaag.
Dan hebben we hier ook nog Verschaeve.
Maar zoals altijd blijft het hier afwachten. Het is al jaren dat we hier fantastische klimmers hebben bij de beloften en eens bij de profs ze het niet kunnen waarmaken. Wat in Nederland dan weer niet het geval is.
Maar hopelijk gaan de ogen hier bij de KBWB eindelijk open en dat niet alles draait om die klassiekers.
Ik had meer verwacht van Van Gils maar wist niet dat die gepokerd had. Jammer.
Bij de junioren was Vervloesem trouwens de betere van Vandenabeele. Op dit moment lijkt het omgekeerd, maar kan te maken hebben met zijn verloren jaar bij Sunweb.
Over Goosens heb je gelijk en Verschaeve is iemand die op klimklassiekers gaat mikken. Dus rondes lijken mij niet zijn doel.
Ik weet niet of Verschaeve enkel voor dat gaat gaan. Werd vorig jaar toch 9de in de Giro Ciclistico d'Italia. Was toen trouwens de beste Belgische prestatie ooit. Tot dit jaar uiteraard aangezien Vandenabeele 2de werd.
En dit jaar nog 15de in Le Tour de Savoie Mont Blanc. Zou toen hoger hadden kunnen eindigen, maar was als ik me niet vergis gevallen in de voorlaatste rit en had last van zijn heup. Won daar trouwens ook de 2de rit.
Er is inderdaad nog een 3de Paret-Peintre. Doch die is van het vrouwelijk geslacht. Maeva genaamd.