Gesink komt dag goed door, baalt van pech Vanmarcke
foto: Marcel Koch - archief
dinsdag 7 juli 2015 om 17:58

Gesink komt dag goed door, baalt van pech Vanmarcke

Robert Gesink heeft de vierde dag van de Tour de France doorstaan. De kopman van LottoNL-Jumbo overleefde de kasseien in Noord-Frankrijk door zich van zijn sterkste kant te laten zien. Hij kwam als veertiende over de streep. “We zijn de dag goed doorgekomen”, vertelt hij na afloop tegen de NOS.

LottoNL-Jumbo wilde vooraf ook graag de etappe winnen met Sep Vanmarcke. De Belg kreeg een vrije rol en reed lang vooraan in de koers. “Aan Sep had ik de ideale maat vandaag”, zegt Gesink, die veel baat had bij het rijden van de klassiekerspecialist uit zijn ploeg. “Sep rijdt lek op de voorlaatste strook, dat vind ik jammer.”

Gesink leek redelijk makkelijk over de keien de rijden. “Ik ben niet zo’n licht klimmertje als Quintana”, lacht de Varssevelder. “Ik kan er overheen komen en mij positioneren. We zaten met hele sterke ploeg en hadden veel mannen. Je moet laten zien dat je er bent en soms een klootzak zijn.”

“Ik voel me goed”, gaat hij verder, “Ik ben wat ouder, verstandiger, en je kunt wat beter dingen in perspectief zien. Dat is handig in zo’n grote ronde.” In het algemeen klassement behoudt Gesink zijn veertiende plaats, op 1.51 van de nieuwe leider, Tony Martin.

RIDE Magazine
72 Reacties
07-07-2015 21:35
Alsjewint..
Dank je.
07-07-2015 21:56
Gesink verrast me echt in elk opzicht deze Tour, ondanks dat ik uberhaupt al zeker wat van hem verwachtte. Echt hopen dat hij dit vast kan houden, in elk geval een genot om naar te kijken zo!
07-07-2015 22:03
Het interview met Vanmarcke is echt heel sneu. Ik heb absoluut wel medelijden met Sep.
07-07-2015 22:09
Die '2 gaatjes'-variant heb ik redelijk vaak meegemaakt.
07-07-2015 22:15
Kunnen we met zijn alle op zijn minst de eerste 2/3 berg etappes afwachten? Dank.

Voor je het weet staat er weer, "waarom heeft Gesink maar 1-ster, denk dat hij er hier minimaal 3 verdient" (bij wijze van).

Niet negatief bedoeld richting/over Gesink, want uiteraard doet hij het tot nu toe prima.
07-07-2015 22:16
Keurig van Gesink. Nu wachten op de bergen.
07-07-2015 22:26
Het wordt uiteraard nog lastig om top 10 te rijden, maar voorlopig gaat alles nog goed. Ik geniet er van en het is vooral fijn voor hemzelf. De rest van de week goed doorkomen (fingers crossed) en dan hopen dat het bergop ook zo blijft gaan.
07-07-2015 22:44
Goed gereden van Gees, hij rijdt beter in de tijditten en kasseien maar in de bergen valt hij door de mand. Jammer want neerlands hoop in de tour heeft gisteren de tour verlaten.
07-07-2015 22:46
@JJ
Geloof je echt dat Dumoulin hier top 10 had kunnen rijden, of doel je gewoon op etappe succes?
07-07-2015 22:50
Ik ben vooral erg benieuwd hoeveel tijd LTJ zondag in de ploegentijdrit gaat verliezen. Misschien verrassen ze, maar 1 tot 1,5 minuut krijgen ze van Sky, Astana en BMC wel aan de broek denk ik.
07-07-2015 22:52
WC
De gele trui en een etappe succes, en in de toekomst top 3.
07-07-2015 23:00
@Jan Jansen
Twijfel geval, moet nog maar zien hoe goed hij zijn klimcapaciteiten weet te verbeteren. In Zwitserland reden nou niet bepaalt veel toppers (qua klimwerk).
07-07-2015 23:21
WC
Net in de ronde van zwitserland heeft hij zijn verbetering in het klimmen laten zien. Zelfs onze Gees reed hij eraf. In een tour met meer tijdritten en een verbetering in het klimmen wordt hij zo top 3.
07-07-2015 23:24
Dumoulin is geen pursang klimmer. Als tijdrijder kan hij - door een strak tempo - de schade beperkt houden. Beetje zoals Wiggins. Ik zie wel wat in hem voor de voorjaarklassiekers RvV en PR...
Niet voor de Amstel, WP en LBL Ik ben het dus eens met JJ
07-07-2015 23:40
Karper..
Amstel en LBL bevat toch meer klimwerk dan een PR. In welk opzicht ben je het dan eens met jj, die in Dumoulin een ronderenner ziet? Hoop ook niet dat hij zich daarop gaat richten.
07-07-2015 23:47
Ik ga een wiel ontwerpen waarin we op afstand de bandendruk kunnen aanpassen. Dan kunnen wij voor Sep bepalen wat voor hem het beste is op het juiste moment in de koers...
08-07-2015 00:08
@Wheely
Tjaah de naam heb je al mee ;).
08-07-2015 01:00
Als Lotto dan een goede ploegentijdrit rijdt dan kan het nog leuk worden voor Gesink. Lotto Jumbo kan in de bergen wel lekker gaan aanvallen met Kruijswijk,Kelderman en Ten Dam. Zo heeft Gesink die druk niet.
08-07-2015 01:07
Zowel Robert als Tom moeten voor klassement gaan , een klassieker winnen kan je op geluk, de tour niet. Wiggins had het vorig jaar al gezien, toch niet de minste.
08-07-2015 01:41
Heb wel vertrouwen in de ploegentijdrit. Kijk maar hoe de TLJ renners de proloog reden. Eerste worden zullen ze niet, maar wel bij de eerste 6. Gevaarlijker zijn echter de etappes van woensdag (wind) en donderdag (wind en kleine klimmetjes)
08-07-2015 02:05
Met zo'n opmerking over quintana als kleine klimmertje kan je alllen maar concluderen dat quintana zeer goed heeft gereden over de kasseien. Slungelige types zijn hier dus in het voordeel tov klimmertjes
08-07-2015 15:22
[quote]jan jansen - 7 juli 2015 om 23:21
Net in de ronde van zwitserland heeft hij zijn verbetering in het klimmen laten zien. Zelfs onze Gees reed hij eraf. In een tour met meer tijdritten en een verbetering in het klimmen wordt hij zo top 3.[/quote]
Hij reed Gesink eraf omdat Gesink zo slecht was. Dumoulin deed het zeker goed, maar Geraint Thomas reed nog ver voor hem uit, en dat is (ook?) geen grote ronderenner. Grote rondes worden verdeeld onder klimmers, Wiggins was daarop een uitzondering, maar dat is ook een uitzonderlijke klasbak.

Bij die berichten over de ontspannen Gesink krijg ik trouwens steeds een deja vu van 2012, toen hij ook zo lekker ontspannen en volwassen en weet ik wat allemaal was... tot hij met het halve peloton onderuit ging en hij er weer geen reet van kon. Opportunisme viert hoogtij.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine