Gesink: “Komende jaren twee grote rondes rijden”
zaterdag 24 juli 2010 om 11:18

Gesink: “Komende jaren twee grote rondes rijden”

Tijdens deze Tour de France wist Robert Gesink bergop vaak te wedijveren voor een derde plaats, maar staken Alberto Contador en Andy Schleck bergop boven de rest uit. En daar wringt nu net het schoentje voor de Achterhoeker: beide toppers zijn quasi generatiegenoten, met wie hij nog ettelijke jaren de degens zal moeten kruisen. “En het verschil is nog erg groot”, beseft hij ook zelf.

“Op de Madeleine spelen ze met elkaar”, stelt één van de kopmannen van Rabobank vast in De Telegraaf. “Zij kijken elkaar aan, houden de benen stil en demarreren vervolgens weer eens, terwijl ik de hele berg volle bak rijd. En toch rijden ze nog ruim een minuut bij me weg. Dat verschil is een feit. Heel simpel: dat niveau heb ik gewoon niet. Ik denk niet dat het mogelijk is om nog harder te trainen.”

“Het nadeel is dat die twee mannen niet zo oud zijn. Maar volgend jaar ben ik normaal ook sterker, ik draag dan de bagage van een gereden Tour mee. De Schleck van twee jaar geleden kon ook niet wat hij nu laat zien. Na deze Tour gaan we grondig evalueren en bepalen waar ik nog terrein kan winnen. Maar zelf denk ik er al aan om de komende jaren misschien twee grotere rondes te rijden om zo sterker te worden.”

RIDE Magazine