Gele trui Adam Yates: “Had wel een rustige etappe verwacht”
foto: Cor Vos (archief)
vrijdag 4 september 2020 om 19:20

Gele trui Adam Yates: “Had wel een rustige etappe verwacht”

Adam Yates hoopte daags voor de Tour de France de Pyreneeën intrekt op een rustige etappe naar Lavaur, maar het werd een hectische waaieretappe. De geletruidrager van Mitchelton-Scott koerste attent en behield zijn leidende positie. “Ik ben de hele dag uit de problemen gebleven”, vertelt hij na afloop.

“Wij hadden zelf een rustige etappe verwacht voor de Pyreneeën, maar andere ploegen dachten daar iets anders over. Voornamelijk BORA-hansgrohe”, lacht Yates. “Zij begonnen aan de waaiers vanaf kilometer nul en het ging door tot de finish.”

“Ik heb de gele trui behouden, dus voor mij is het allemaal goed gegaan”, geeft de Britse klimmer aan. “Ik ben de hele dag uit de problemen gebleven, ondanks dat de slotfase van de rit een beetje hectisch was. Ik kijk nu uit naar wat we morgen kunnen doen.”

Yates gaat met een voorsprong van drie seconden op Primoz Roglic naar de eerste Pyreneeënetappe van deze Tour, met finish in Loudenvielle.

RIDE Magazine
3 Reacties
04-09-2020 19:27
Hij wilde toch tijd verliezen om een etappe te kunnen winnen? Vandaag was zijn kans...
04-09-2020 19:34
Zeer benieuwd of hij na morgen nog in het geel rondrijdt. favoriet voor de tour zal hij niet worden lijkt me zo, maar wie weet een podium, hij mag mij verrassen
    04-09-2020 23:58
    Toch al eens 4e geworden. Hij is niet de favoriet, maar zolang ze hem e rniet af rijden, heeft hij het geel. Hij oogt wel fris en rijdt makkelijk rond zo ver.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine