Geen Giro d’Italia voor Mikel Landa: breukje in bekken nadat doktersauto hem aanrijdt
De Giro d’Italia moet het dit jaar doen zonder Mikel Landa. Bij de Spaanse kopman is een breukje in zijn bekken geconstateerd bij nader onderzoek, als gevolg van een akelige valpartij in de Ronde van het Baskenland. Landa moet herstellen en zal de Giro dus missen.
De seizoensvoorbereiding van Landa verliep al moeizaam, waardoor hij pas in maart in Catalonië zijn eerste wedstrijdkilometers kon rijden. In de daaropvolgende Ronde van het Baskenland ging het mis toen Landa in een afdaling werd aangereden door de dokterswagen en hij zwaar ten val kwam. De klimmer moest uiteindelijk opgeven, en uit recent onderzoek blijkt dat Landa een kleine breuk in zijn bekken heeft opgelopen.
Het herstel is al begonnen voor de kopman van Soudal Quick-Step, maar de Giro komt te vroeg. “Ik ben natuurlijk teleurgesteld, want ik had hard gewerkt om terug te komen na een moeilijke winter en begon me juist weer goed te voelen”, reageert Landa op de teamwebsite. “Ik had wat last, maar door het type breuk was het in eerste instantie moeilijk om de oorzaak vast te stellen. Nu we duidelijkheid hebben, kan ik me volledig richten op mijn herstel.”
“Het is jammer dat ik de Giro d’Italia moet missen, vooral omdat ik na vorig jaar gemotiveerd was om terug te keren. Maar de prioriteit is nu om weer gezond te worden en mijn conditie op te bouwen, en dan kijken we later in het seizoen naar nieuwe doelen.”

Eerder vandaag werd ook al bekend dat João Almeida de Ronde van Italië niet zal rijden door gezondheidsproblemen. De deelname van Richard Carapaz is dan weer hoogst onzeker.
De deelnemerslijst oogt nog steeds mooi, met best leuke namen voor de strijd voor plekjes 2 en 3, maar er hoeven toch niet teveel renners meer van die lijst te verdwijnen..