Frederik Willems wil niet naar Tour de France

foto: Sirotti
Frederik Willems zal dit seizoen niet te zien zijn in de Ronde van Frankrijk. De Belg, die al vijfmaal de Tour reed, heeft zelf aangegeven niet te willen starten. “Ik heb aan de ploeg verteld dat ze iemand anders mogen aanduiden”, zegt de 34-jarige renner tegenover Het Nieuwsblad.
De renner van Lotto-Belisol kwam dit seizoen ten val in de Driedaagse van De Panne-Koksijde en hield daar een sleutelbeenbreuk aan over. “Ik ben intussen goed hersteld”, stelt Willems. “Ik heb ook wel een goede Dauphiné achter de rug, maar voor de Tour moet je echt 100 procent zijn. Liever laat ik de Ronde over aan andere jongens. Ik heb dat ook aan de ploeg verteld en er zijn nog genoeg andere jongens die gemotiveerd zijn om deel uit te maken van de selectie.”
Nederlander Pim Ligthart rijdt voor dezelfde formatie, maar hoopt wél te mogen starten in de Franse wielerronde. Het is nog niet bekend of hij geselecteerd wordt.