Flink gewijzigde finale in Waalse Pijl met vier keer Muur van Hoei, zeven wildcards uitgedeeld
foto: Cor Vos
woensdag 24 januari 2024 om 12:48

Flink gewijzigde finale in Waalse Pijl met vier keer Muur van Hoei, zeven wildcards uitgedeeld

De Waalse Pijl voor mannen gaat voor het eerst vier keer over de Muur van Huy. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt bij de parcourspresentatie. De finale is flink hertekend, met naast een extra beklimming van de Muur van Huy ook het verdwijnen van de Côte de Cherave uit de lokale slotronde.

Vorig jaar bestond de finale van de Waalse Pijl bij de mannen uit drie lokale rondes met achtereenvolgens de Côte d’Ereffe (2,1 km aan 5%), Côte de Cherave (1,3 km aan 8,1%) en de Muur van Hoei (1,3 km aan 9,6%). Na ruim 100 kilometer draaiden de renners dat parcours op. In 2024 gebeurt dat, na de start in Charleroi, al na een aanloop 90 kilometer.

De Côte de Cherave is geschrapt uit het lokale rondje, waardoor alleen de Côte d’Ereffe en de Muur van Hoei gepland staan. Er zit een kleine 13 kilometer tussen beide toppen. Door deze wijziging is er wel voor gekozen om een extra lokaal rondje toe te voegen. Na 199 kilometer ligt de finish bovenop de vierde beklimming van de Muur van Huy.

Vooral tussen 800 en 200 meter van de streep is het bijzonder steil op die klim. De percentages gaan daar zelden onder de 15% en in de binnenbochten is het soms zelfs 20%. Timing is wel cruciaal op de Muur van Hoei, want in de laatste 200 meter vlakt de weg af en kan je terrein goedmaken.

Daarnaast heeft de organisatie zeven wildcards uitgedeeld. Lotto Dstny, Israel-Premier Tech en Uno-X Mobility kregen op basis van hun prestaties in 2023 automatisch een wildcard. De andere vier uitnodigingen zijn gegaan naar Bingoal WB, Euskaltel-Euskadi, Q36.5 en TotalEnergies.

Meer dan 140 kilometer bij de vrouwen
Bij de vrouwen is de Waalse Pijl voor het eerst langer dan 140 kilometer. De koers is 143,5 kilometer lang en kent een finale met twee plaatselijke rondes met de Côte d’Ereffe (2,1 km aan 5%) en de Muur van Hoei (1,3 km aan 9,6%). Ook daar is de Côte de Cherave uit het parcours gehaald ten opzichte van vorig jaar.

Naast alle Women’s WorldTeams zijn nog acht continentale ploegen uitgenodigd. Onder meer Lotto Dstny Ladies en VolkerWessels zijn er als kleinere UCI-ploegen bij in de Waalse Pijl.

Profiel Muur van Huy 2024 voor mannen

Afbeelding


Profiel Muur van Huy 2024 voor vrouwen

Afbeelding

RIDE Magazine
15 Reacties
24-01-2024 13:15
Volgend jaar dan maar 6x de muur van Huy op. Overdreven dit, de koers wordt toch altijd een rush naar de laatste beklimming toe en bij een extra tochtje over de muur gaan de kleppers echt niet opeens eerder de gashendel opendraaien. Meer dus een geste aan de sponsors en de gemeente.
    24-01-2024 13:25
    Inderdaad, sportief bepaald geen verbetering.
    24-01-2024 15:30
    Waarschijnlijk staat er daarom al "profiel muur van Huy" in plaats van "profiel Waalse Pijl" bij de afbeeldingen.
24-01-2024 15:06
Zolang de aankomst op de mur van Huy blijft vind ik het best maar ze mogen best wat innovatiever zijn met zich ervoor afspeelt
24-01-2024 15:19
Lijkt me een verbetering. Hoe vroeger het uitdunnen van het peloton kan beginnen, hoe minder zinloos aanvallen wordt.

Stel dat Remco en Pogi een gat hebben na de 3e passage, en samen doorrijden, met daarvoor nog een vroege vlucht en daarachter groepjes achtervolgers....

Misschien toch eerder inschakelen dit jaar.
    24-01-2024 17:49
    Aan het tempo dat ze de eerste 2 keer over de Muur gaan, zullen er niet veel lijken uit de kast vallen. Die uitdunning zal wel meevallen.
24-01-2024 14:23
Dat die Cherave verdwijnt is jammer, zorgde toch voor wat extra spanning.
24-01-2024 14:29
Een wildcard voor Euskaltel is toch verrassend te noemen!
    24-01-2024 15:48
    Zeker, met name omdat men er een Belgische ploeg voor thuislaat.
    24-01-2024 16:36
    Ze kiezen er daar inderdaad vaak voor om een Spaanse ploeg een wildcard te gunnen. Allicht omdat het een ASO-wedstrijd betreft? Internationalisering van de wielersport.
24-01-2024 16:02
Ik geef de organisatie voordeel van de twijfel dat ze nu iets anders proberen, maar ben er bang voor dat het nog steeds wachten tot de laatste muur van huy is.
24-01-2024 16:36
Ik denk dat ik nog steeds de tv pas 5 minuten voor de finish aanzet en kijk wie van het peleton het hards omhoog sprint/klimt.
24-01-2024 22:33
Zou toch graag een andere finale zien. De muur is prachtig maar sinds ze de Gold Race hebben aangepast qua finish vind ik hem atractiever geworden. Zoiets zouden ze ook bij de WP moeten proberen.
    25-01-2024 07:08
    Dat was ook mijn gedachte. Leg de finish 2-3 km verderop na de klim. Aan de andere kant dit is een van de weinige wedstrijden die echt voor de klimmers is
25-01-2024 07:05
Ik had eerder die muur er maar één keer ingelegd en minder werken met plaatselijke rondes of die hervormen met minder moeilijke hellingen die uitnodigen tot aanvallen. Hoewel die klassieker op woensdag valt zou ik er nog niet actief naar kijken buiten de laatste 5 km, je weet toch dat ze met 40 man aan de voet gaan starten en niemand kan wegblijven.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine