Runner-up Filippo Ganna over val in slotfase: “Soms hebben mensen te weinig focus”
foto: Cor Vos
vrijdag 15 september 2023 om 17:46

Runner-up Filippo Ganna over val in slotfase: “Soms hebben mensen te weinig focus”

Bijna had Filippo Ganna een massasprint gewonnen in de Vuelta a España. De krachtpatser van INEOS Grenadiers ging in de laatste rechte lijn van de negentiende etappe lang aan de leiding, maar uiteindelijk stak landgenoot Alberto Dainese hem nog voorbij. Ganna, die net als in Burriana nog wel tweede werd, bedankte na afloop zijn ploeg.

“De jongens waren vandaag fantastisch”, zei de Italiaan voor de camera van Eurosport. “Ze pakten de kop van het peloton en deden geweldig werk. Helaas ben ik geen sprinter. Toen het peloton wat tempo terugnam, ging ik van te ver aan. Met nog driehonderd meter te gaan, moest ik aanzetten, want de snelheid ging eruit. Ik verloor weer een sprint met weinig verschil.”

In de voorlaatste kilometer was er nog een grote valpartij. “Soms hebben mensen te weinig focus. Ze kijken niet naar voren, maar kijken om zich heen of naar achteren. Dan gebeurt zoiets…”, aldus Ganna, die nog een compliment kreeg van de interviewster: als tijdrijder tweede worden in een massasprint is niet slecht. “Ja, het is alsof je Groves vraagt om een tijdrit te doen”, antwoordde de Italiaan lachend.

RIDE Magazine
5 Reacties
15-09-2023 18:37
Hij heeft gelijk… maar zo lang het uitsturen en na elke 3 trappen omkijken niet aangepakt wordt gaan we bloed op het asfalt zien…
    15-09-2023 20:18
    Dat en vooral ook op hangen wurgen trachten positie te houden. Vooral het zomaar uitwijken naar links of rechts terwijl er vaak een renner net naast je achterwiel zit. Ofwel als een blind paard door het peleton rijden dat gebeurt echt teveel en zonder straf.
16-09-2023 09:42
Renners klagen terecht veel over onveiligheid in de koers maar mogen ook voor een groot deel de hand in eigen boezem steken.Val veroorzaakt door Tobias Bayer van AlpecinDCK doordat hij op de 2e plaats voorin het peloton constant achterom zit te kijken bij 65km per uur en daardoor de val veroorzaakt.Gelukkig met 'beperkte' schade.Het had desastreus af kunnen lopen.Ik moet er niet aan denken.Stuitend dat het duo van Sporza, Schotte/DeCauwer, de schuld in de schoenen schuift van de EF renner! Poep in het "belgisch" oog.
16-09-2023 11:38
Ik weet niet of het een gebrek aan focus is. Het lijkt mij meer een gebrek aan respect voor collega's. Achterom kijken is gewoon levensgevaarlijk. En als je ziet dat iemand dat doet, dan moet je diegene op zijn plaats zetten. Als peloton moet je van elkaar aan kunnen en elkaar beschermen waar dat kan. Maar nu lijkt het wel een totale anarchie in de sprint (maar dat is al zo, sinds er veel geld in het wielrennen omgaat).
Al jaren valt mij op dat renners van Alpencin en 'de wolfpack' zich gevaarlijk laten uitzakken. Op deze renners zouden ze eigenlijk de 'Guardia civil' moeten afsturen.
16-09-2023 11:51
Volgens het duo Schotte/De Cauwer van Sporza komt het gevaar en de schuldige vaak uit een 'andere' hoek. EF in dit geval

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine