Fabio Jakobsen vervolgt opbouw in Renewi Tour, maar ploegmaat is sprintkopman
foto: Cor Vos
dinsdag 19 augustus 2025 om 18:59

Fabio Jakobsen vervolgt opbouw in Renewi Tour, maar ploegmaat is sprintkopman

Fabio Jakobsen zal aan de start van de Renewi Tour verschijnen. De Nederlandse sprinter van Picnic-PostNL verliet vorige week vroegtijdig de Ronde van Denemarken met het oog op de rittenkoers in de lage landen. Jakobsen zal zich focussen op het opdoen van koerskilometers en het ondersteunen van de ploeg, Pavel Bittner is de sprintkopman namens het Nederlandse WorldTeam.

Jakobsen maakte vorige week zijn rentree naar een lange periode van revalidatie. De voormalige topsprinter van Picnic-PostNL werd begin april geopereerd aan een beknelling in de bekkenslagader in beide benen. De Nederlander ging niet van start in de tijdrit op dag drie van de Ronde van Denemarken. De ploeg communiceerde later dat de beslissing om niet meer te starten genomen was met het oog op de Renewi Tour.

“We wilden in de eerste ritten voor de sprint gaan, maar dat was al wat te veel voor hem. We willen het niet te snel met hem opbouwen, dus we hebben in overleg besloten om hem hier uit de wedstrijd te halen, omdat we van plan zijn hem volgende week de Renewi Tour te laten rijden”, klonk het vanuit de ploeg.

In een interview met WielerFlits, benadrukte David Dekker – die een soortgelijke operatie onderging – dat het fietsen in tijdrithouding wordt afgeraden in de eerste maanden na de operatie. “Ook mag ik van de arts in het eerste half jaar na de operatie geen tijdritten rijden, vanwege de positie op de fiets. Dat zou ook de reden geweest kunnen zijn waarom Fabio bijvoorbeeld de tijdrit in Denemarken niet reed”, zei hij.

Doelstellingen
Gelukkig voor Jakobsen en zijn ploeg bevat de Renewi Tour aankomende editie geen tijdrit. Toch wordt er door de ploeg niet te veel verwacht van Jakobsen. “Voor Fabio wordt dit zijn tweede wedstrijd sinds zijn comeback. Voor hem ligt de focus op het opdoen van meer koerskilometers en het ondersteunen van de ploeg”, laat ploegleider Roy Curvers weten via de kanalen van de ploeg.

Daarom zal Pavel Bittner de vooruitgeschoven kopman voor de sprints zijn. Met Nils Eekhoff hoopt de ploeg hoge ogen te kunnen gooien in het algemeen klassement.

RIDE Magazine
4 Reacties
19-08-2025 20:52
Ze willen niet te snel opbouwen, maar ze wilde wel voor de sprint gaan in Denemarken met Fabio. Na 5 weken training na zo’n ingreep.
Owkeeej
19-08-2025 22:26
Zwalkend beleid bij Picnic.... Als ze die tijdrithouding nou hadden aangevoerd als reden om in Denemarken te stoppen dan had ik er nog iets van begrepen. Maar nee: hij stopt met het oog op de Renewi tour.... Dus een renner in opbouw wordt uit koers gehaald met het oog op een andere koers? Want ja: in het relatief zwakke deelnemersveld in Denemarken kwam hij al niet verder dan een 95e plaats en kwam hij niet met de eerste groep binnen dus dan ga je hem in een WT koers met een veel sterker deelnemersveld opstellen: logisch?!
20-08-2025 02:01
Super sympathieke renner maar vrees voor zijn carrière...kan me niet voorstellen na debacle in Denemarken dat nu opeens goed zou lopen. Hoe zeer ik het hem zou gunnen.
20-08-2025 09:17
Henk Ploeggenoot? Bert Ploeggenoot? Joep Ploeggenoot?

Reacties zijn gesloten.