Extra rustdag in Tour de France en Vuelta a España van 2022
Ter Illustratie - foto: Cor Vos
vrijdag 4 juni 2021 om 08:38

Extra rustdag in Tour de France en Vuelta a España van 2022

De internationale wielerunie UCI heeft de WorldTour-kalender voor komend seizoen geopenbaard. Wat opvalt is dat de Tour de France en Vuelta a España in 2022 drie rustdagen hebben. De UCI publiceerde ook al de nieuwe Women’s WorldTour-kalender.

De Tour de France start volgend jaar in het Deense Kopenhagen, terwijl de Vuelta a España in 2022 kiest voor een Gran Salida in Utrecht. ASO, verantwoordelijk voor de organisatie van beide grote rondes, heeft dan ook besloten om na de buitenlandse Tour- en Vueltastart een extra rustdag in te plannen. Beide wedstrijden beginnen daarom op een vrijdag.

Verder is het opvallend dat Parijs-Nice en Tirreno-Adriatico volgend jaar volledig overlappen. Normaal eindigt de Italiaanse rittenkoers op een dinsdag, twee dagen na de slotetappe van Parijs-Nice. In 2022 eindigen de twee belangrijkste voorbereidingskoersen op Milaan-San Remo echter op zondag 13 maart.

Het WorldTour-seizoen begint normaliter altijd in Australië met eerst de Tour Down Under en vervolgens de Cadel Evans Great Ocean Road Race, maar beide koersen ontbreken voorlopig nog op de kalender. De reden: men is nog op zoek naar definitieve data voor beide evenementen.

UCI WorldTour-kalender 2022
flag-ae UAE Tour (20-26 februari)
flag-be Omloop Het Nieuwsblad (26 februari)
flag-it Strade Bianche (5 maart)
flag-fr Parijs-Nice (6-13 maart)
flag-it Tirreno-Adriatico (7-13 maart)
flag-it Milaan-San Remo (19 maart)
flag-be Oxyclean Classic Brugge-De Panne (23 maart)
flag-be E3 Saxo Bank Classic (25 maart)
flag-es Ronde van Catalonië (21-27 maart)
flag-be Gent-Wevelgem (27 maart)
flag-be Dwars door Vlaanderen (30 maart)
flag-be Ronde van Vlaanderen (3 april)
flag-es Ronde van het Baskenland (4-9 april)
flag-fr Parijs-Roubaix (10 april)
flag-nl Amstel Gold Race (17 april)
flag-be Waalse Pijl (20 april)
flag-be Luik-Bastenaken-Luik (24 april)

In de Tour van 2022 kunnen de renners genieten van een extra rustdag – foto: Cor Vos

flag-ch Ronde van Romandië (26 april-1 mei)
flag-de Eschborn-Frankfurt (1 mei)
flag-it Giro d’Italia (7-29 mei)
flag-fr Critérium du Dauphiné (5-12 juni)
flag-ch Ronde van Zwitserland (12-19 juni)
flag-fr Tour de France (1-24 juli)
flag-es Clásica San Sebastián (30 juli)
flag-pl Ronde van Polen (30 juli-5 augustus)
flag-nl/flag-be Benelux Tour (7-13 augustus)
flag-de EuroEyes Cyclassics Hamburg (21 augustus)
flag-fr Bretagne Classic-Ouest France (28 augustus)
flag-ca Grand Prix Cycliste de Québec (9 september)
flag-es Vuelta a España (19 augustus-11 september)
flag-ca Grand Prix Cycliste de Montréal (11 september)
flag-it Ronde van Lombardije (8 oktober)
flag-cn Gree-Tour of Guangxi (13-18 oktober)

RIDE Magazine
16 Reacties
04-06-2021 08:47
Zo opvallend is dat niet. De Vuelta start in Utrecht en de Tour in Kopenhagen.
04-06-2021 08:48
Ook een etappe minder dan of starten op vrijdag?
    04-06-2021 08:53
    @theking "Beide wedstrijden beginnen daarom op vrijdag" staat in het artikel (tenzij dat na jouw vraag nog is aangepast).
04-06-2021 09:34
Strade en start Tirreno nu wel erg dicht op elkaar.
    04-06-2021 10:26
    Sienna naar Lido di Camaiore is 2 uurtjes rijden, dus dat is nog prima te doen op de avond van Strade Bianche nog. Zondag rust dag en dan maandag beginnen met de TA.
    04-06-2021 10:39
    Ja, dat is jammer voor GP Industria & Artigianato-Larciano. Die is altijd de volgende dag, toch?

    Reisafstand valt wel mee, zelfde regio. Ik ben vooral benieuwd of het effect heeft op de keuze van favorieten voor MSR voor TA of PN. De 'rust' tussen beiden is nu even lang. TA was toch altijd iets langer doorgaan op de max, dat leek aantrekkelijk.
    04-06-2021 11:40
    Benieuwd of dat überhaupt klopt of wat de reden is dat de Tirreno nu vroeger begint?
04-06-2021 09:54
Jammer van de traditie dat de Tour op zaterdagmiddag start. Is toch anders dan op een vrijdagmiddag.
    04-06-2021 10:11
    Het gebeurt geregeld dat als een grote ronde in het 'verre' buitenland begint deze al begint op vrijdag, om daar dan 3 dagen te koersen, en op maandag (rustdag) met het hele circus 'huiswaarts' te keren. Maar ik heb dit even nagekeken en schijnbaar doet de tour daar idd normaal niet aan. Het hele circus is al een aantal keer gestart in GB en Ierland, maar hield toen geen rustdag voor de overstap. Mooi dagje om de giro voor dames uit te zenden.
    04-06-2021 10:26
    De allereerste Tour startte op een woensdag. De tweede op zaterdag, de derde op zondag en de vierde weer op een woensdag.
04-06-2021 10:14
Heeft de 'Benelux Tour' voor volgend jaar nog geen naamsponsor, zoals een aantal andere koersen kennelijk wel? Wat een gedrochten overigens.
    04-06-2021 10:30
    Misschien tijd voor Pipoos om in te stappen?
    04-06-2021 10:41
    Easy Toys? Die zijn maar tot de zomer van 2022 verbonden aan Emmen.
    04-06-2021 10:48
    Ik ben voor Turtlehead, dat wordt iets anders dan opblaas paddestoelen langs de kant.
    04-06-2021 12:25
    Ik ben nu al fan van de Easy Toys BeNeLux tour. Mooie rubberen/latex beker erbij voor de winnaar.
04-06-2021 11:46
Zou het wel tof vinden om de Tour of Colombia half februari WT te zien worden. Qua internationalisering zou dat logisch zijn en Colombia is al jaren het beste niet-Europese wielerland.

Oxyclean Classic Brugge-De Panne en Dwars door Vlaanderen zou ik de WT-status van afnemen; we hebben al genoeg Vlaamse WT-eendagskoersen in het voorjaar.

Het Canadese 2-luik staat daar zo wat apart; misschien zou het handig zijn om ervoor een Amerikaanse WT-rittenkoers te hebben, dan zijn de meeste renners toch al relatief in de buurt?

Het (Italiaanse) najaar mag ook wel opgewaardeerd worden; Milaan-Turijn zou ik WT maken, is een prachtige koers en tevens de oudste eendagskoers ter wereld. Misschien ook nog de Gran Piemonte? De eendagskoers Zurich van vroeger of Parijs-Tours kan ook nog WT zijn in het najaar.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine