Evenepoel na tijdsverlies: “Het was niet mijn beste dag”
Op de sterrati van Toscane kende Remco Evenepoel geen beste dag. Hij verloor de aansluiting met de favorieten en kwam op achterstand over de streep. In het klassement zakte de kopman van Deceuninck-Quick-Step van de tweede naar de zevende plaats.
“Helaas verloor ik twee minuten. Het was niet mijn beste dag”, liet Evenepoel via zijn ploeg weten. “Op de tweede sector heb ik veel afgezien en op de derde, toen ze begonnen te sprinten, voelde ik dat de benen vrijwel leeg waren. Daarom kwam ik in laatste positie en kon ik niet langer volgen. Zo reageerde mijn lichaam na elf dagen koersen, na zo’n lange tijd zonder wedstrijden.”
“Ik ben de ploeg en João (Almeida, red.) dankbaar voor het werk dat ze vandaag voor mij van de start tot aan de finish hebben gedaan. Het is geen goed resultaat van mij, maar ik sta nog altijd zevende in mijn eerste grote ronde. Ook blijf ik zelfverzekerd, want het is nog een lange weg tot aan Milaan”, aldus de 21-jarige Belg.
Bij Deceuninck-Quick-Step wist men dat het een moeilijke etappe zou worden, zei ploegleider Klaas Lodewyck. “We verloren wat tijd, maar gezien de omstandigheden is dit niet het einde van de wereld. We zijn niet de enige met tijdsverlies. Het was voor veel renners een zware etappe. We blijven optimistisch en gemotiveerd voor de grote bergetappes.”
De laatste keer dat hij er last van had, betekende een flinke vertraging in zijn revalidatie doordat hij weer te snel wilde meedoen met de rest.
De voorlaatste keer dat hij er last van had, vloog hij over een muurtje omdat hij wilde bewijzen dat hij net zo goed kon afdalen als ieder ander.
En dit keer? Wil hij een Landis-je gaan doen, zoals hier door sommigen al gesuggereerd? En wat zou dat betekenen voor de doelen in de rest van zijn seizoen, of op langere termijn voor zijn loopbaan (een te snel opgebrande nachtkaars?)?
Als ik in de auto zat van DQS, dan zou ik op de rem trappen. De rest van de giro gebruiken om de smalle basis verder op te bouwen in functie van zijn volledig herstel en de rest van het seizoen, en niet om roofbouw te plegen. Mee fietsen, tijdrit en eventueel 1 ander dag uit kiezen voor wat moois, en de rest gewoon rustig aan.
En als Remco zich niet laat intomen, misschien moet hij dan nog maar een keer met zijn hoofd tegen de muur lopen (FIGUURLIJK VOOR ALLE DUIDELIJKHEID!), want dan heeft die jongen blijkbaar nóg een les nodig...
Deze Giro hoopte ik een antwoord te krijgen op de vraag of Evenepoel een grote ronde renner is, of toch meer een klassiek en éénweekse coureur. Vanwege de gebrekkige voorbereiding (en leeftijd) is dat antwoord nog niet te geven, maar duidelijk is wel dat de Belg, net als iedere andere coureur, zijn zwaktes heeft.
Ben het met je eens dat het belangrijk is om nu niet te forceren en de laatste anderhalve week in dienst te stellen van de rest van het jaar en de rest van zijn carrière. Of hij zelf, zijn team en zijn fans dat geduld op kunnen brengen is zeker een gevaar - maar meer nog zijn eigen verantwoordelijkheid.
Ik weet natuurlijk niet hoe onze vriend zich vandaag voelt. Maar als je een beetje uitzoomt, dan kom je in mijn ogen uit bij een nog niet volledig herstelde renner die gestart is met de hoop/wens/ambitie/plan om de Giro te winnen (en als dat niet lukt een heel goed klassement te rijden). Dit hebben Remco en de ploeg van begin af aan uitgestraald, o.a. ook door zo bezig te zijn met iedere seconde.
En dan is de vraag: hoe kansrijk is dat, en wat zijn de mogelijke gevolgen als het niet lukt?
Als je het mij had gevraagd, dan had ik op voorhand gezegd: onmogelijk om met een dergelijke smalle basis mee te doen voor eindwinst in een drieweekse ronde, waarvan hij er nog nooit 1 heeft gereden. En de mogelijke gevolgen zijn het opbranden van een renner, het oplopen van een mentale tik (kan overigens niet altijd kwaad), en niet het ideale pad naar de andere doelen. Of, nog erger, een nieuwe valpartij in zijn drang om niet te lossen.
Als ik ploegleider was had ik gekozen voor een ander programma, zeker ook met de wetenschap dat Evenepoel niet het type is dat anoniem wil mee fietsen. En anders die jongen heel strak aansturen in zijn inspanningen tijdens de ronde.
Zal mij benieuwen wat er gaat gebeuren.
Overigens niet enkel de schuld van de media.
Ook van ons allemaal..
Een artikel “Evenepoel heeft niks te melden vandaag” lokt 10x meer reacties dan het volledige levensverhaal van Rogi en Pogi samen