Evenepoel blikt vooruit op ‘Ardennenklassieker’: “Een erg goede rit voor Roglic”
woensdag 6 maart 2024 om 11:48

Evenepoel blikt vooruit op ‘Ardennenklassieker’: “Een erg goede rit voor Roglic”

In de derde rit van Parijs-Nice werden de verschillen nog gemaakt tegen de klok, vandaag zal dat bergop gebeuren. In de vierde etappe doemen er maar liefst zes beklimmingen van tweede categorie en een klim van eerste categorie op. Remco Evenepoel is dan ook zeer gemotiveerd.

De kopman van Soudal Quick-Step – die voorlopig achtste staat in het klassement, op achttien seconden van leider Brandon McNulty – keek voor de start met Het Laatste Nieuws vooruit op de rit naar de Mont Brouilly. Evenepoel houdt vooral rekening met Primoz Roglic. “We zullen er voor moeten opletten. Het wordt een pittige en nerveuze etappe, die hem heel goed ligt en waarin hij tijd zal willen goedmaken.”

“Zelf kijk ik er ook naar uit, want de rit lijkt een beetje op een Ardennenklassieker”, aldus Evenepoel, die echter niet alleen kijkt naar zijn Sloveense rivaal van BORA-hansgrohe. “Ik houd ook ernstig rekening met Carlos Rodríguez en Egan Bernal, die in de ploegentijdrit afklokten in dezelfde tijd. En vooral de mannen van UAE Emirates. McNulty, Fisher-Black, Almeida, Vine… Bergop rijd je ze niet zomaar naar de filistijnen.”

‘Dagske vechten’
Soudal Quick-Step, de ploeg van Evenepoel, zal de koers vandaag niet controleren. “UAE bezit de leiderstrui. Het is aan hen om te controleren. We moeten ons vooral klaarmaken voor aanvallen van andere teams. Volgen en de dag goed doorkomen. En dan zien we wel of er iets zal gebeuren op het einde.”

“Het wordt zaak om vandaag overal goed gepositioneerd te zitten, want het zijn smalle, nerveuze klimmetjes. En ook nerveuze afdalingen. Ik verwacht opnieuw de hectiek van dag één. Het wordt een ‘dagske vechten’.”

RIDE Magazine
8 Reacties
06-03-2024 12:11
Ik denk niet dat hij schrik moet hebben van Roglic. Gisteren erg bleekjes en veel tijd verloren ... het wordt meer en meer duidelijk waarom Visma hem zo makkelijk liet vertrekken. Yep: over zijn top. Het wordt eerder opletten voor de UAE jongens. Als die het goed spelen, maakt Remco weinig kans.
    06-03-2024 12:30
    geen idee hoe je dat kan concluderen uit de ploegentijdrit van gisteren.
    In de laatste vuelta was hij na Vingegaard de beste renner dus hoe je tot deze conclusie komt is me niet geheel duidelijk.
    Ik vind het ook niet de boeiendste renner maar goed is hij wel.
    06-03-2024 12:33
    Roglic lijkt mij juist erg in orde, maar zijn ploeg niet.
    06-03-2024 12:38
    Idd roglic is wel in vorm. Schrijf hem niet af. Enige probleem zn ploeg is wat bleekjes behalve vlasov
    06-03-2024 12:48
    Waar basseer je dat op? juist de laatste km gisteren was Roglic beter dan de rest van zijn ploeg. Reed Vlasov nog uit het wiel. Niet de eerste de beste.
    Voor mij was Roglic één van de beteren. En wat de uitslag betreft. De regen was voor iedere ploeg in het laatst funest om nog een goede tijd neer te zetten. Het verval bij al die ploegen was duidelijk toch.
    06-03-2024 13:24
    Ja die UAE jongens, die in de UAE Tour, waar ze specifiek op voorbereid waren, na 10 minuten waaier rijden compleet de gehaktmolen ingedraaid werden. De enige waar daar rekening mee gehouden dient te worden is vermoedelijk Almeida. Op die langere steilere beklimmingen gaat Fisher Black niet mee. En wanneer de koers zwaar en hard wordt gemaakt, haken Vine en McNulty af aan de voet van de slotklim.
06-03-2024 12:41
Wat is er gebeurd met 'we kijken naar niemand deze week'??? Is het grote indekken weer begonnen?
    06-03-2024 14:49
    Daar moest ik ook meteen aan denken... En toen kon ik een glimlach niet onderdrukken.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine