Esteban Chaves twee jaar langer bij Mitchelton-Scott
foto: Cor Vos
vrijdag 11 oktober 2019 om 16:05

Esteban Chaves twee jaar langer bij Mitchelton-Scott

Esteban Chaves heeft zijn aflopende contract bij Mitchelton-Scott met twee jaar verlengd tot eind 2021. Deze contractverlenging volgt op zijn zesde seizoen bij de ploeg, waarin hij de stijgende lijn weer te pakken had na een periode vol pech, blessures en ziekte.

In de seizoenen 2015 en 2016 veroverde Chaves de wielerwereld met etappezeges in de Vuelta a España en de Giro d’Italia en winst in de Ronde van Lombardije, maar blessures en klierkoorts wierpen hem ver terug. Dit jaar bleef de pechduivel hem bespaard, waardoor zijn ritwinst in de negentiende rit van de Giro als een opluchting voelde. Later kreeg hij het vertrouwen van zijn ploeg om de rol van kopman te vervullen in de Vuelta.

“Ik ben heel blij”, reageerde Chaves op zijn contractverlenging. “Ik heb me altijd erg goed gevoeld in deze organisatie, bij dit team en met deze jongens. We zijn als een grote familie, dus ik ben erg blij dat ik hier nog twee jaar kan blijven.” De Colombiaan ervoer 2019 als een jaar waarin hij elke maand en elke wedstrijd een nieuwe stap omhoog kon zetten, zo zei hij. “Het was een geweldig jaar en stap voor stap werken we eraan om terug te keren op mijn beste niveau.”

‘Hij kan elke wedstrijd op de kalender winnen’
Ploegbaas Matt White vindt dat Chaves aan het huidige seizoen veel positiefs kan meenemen. “Zijn gezondheid was erg goed dit jaar en we weten dat als hij kan terugkeren op zijn oude niveau, hij elke wedstrijd op de kalender kan winnen. Hij is erg gemotiveerd om meer doelen op meerdere terreinen te bereiken en daarom zullen er enkele verrassingen aankomen op zijn programma voor komend seizoen.”

RIDE Magazine
5 Reacties
11-10-2019 16:23
Chaves in Parijs Roubaix?!
11-10-2019 16:46
Mooie praatjes en vertrouwen, maar nog geen schim van de oude Chavito helaas.
11-10-2019 17:04
"we weten dat áls hij kan terugkeren op zijn oude niveau, hij elke wedstrijd op de kalender kan winnen."

Dat weet iedereen, maar de vraag is: kan hij terugkeren op zijn oude niveau? Hier spreekt niet veel vertrouwen uit in Chaves om zijn oude niveau weer te bereiken in plaats van een knecht te worden van de Yates broers.
    11-10-2019 18:58
    Dat zou dan eerder een, in de situatie die jij schetst, een knecht worden van Simon en niet Adam. Chaves heeft in GT’s nog altijd meer gepresteerd dan Adam. Podium in de Giro en Vuelta, tegenover een keer vierde in de Tour van Adam. Adam Yates heeft het in de laatste GT’s ook niet laten zien. Hij was waardevoller als knecht voor Simon in de Vuelta van 2018, dan hij was voor MS als kopman in de Tour van 2018 en 2019
11-10-2019 19:26
Chavito heeft nu waarschijnlijk het record van het snelst getekende contract ooit..

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine