Afzien in loodzware Waalse Pijl, maar niet voor opgeluchte Tadej Pogacar
Het was afzien voor de renners in de Waalse Pijl - foto: Cor Vos
donderdag 18 april 2024 om 08:59

Afzien in loodzware Waalse Pijl, maar niet voor opgeluchte Tadej Pogacar

Natte sneeuw en regenbuien, ferme windstoten en een temperatuur rond de vijf graden Celsius geselden het peloton in de Waalse Pijl. Het zorgde voor gedenkwaardige beelden en heel wat onderkoelde renners. Het bleef Tadej Pogacar allemaal bespaard: de Sloveen werkte zo’n 1.160 kilometer van Hoei in perfecte weersomstandigheden een trainingsritje af.

De Sloveen van UAE Emirates was duidelijk blij met het feit dat hij woensdag niet in actie hoefde te komen. “Het is hier niet zo ijskoud”, verwijst hij op Strava naar de erbarmelijke weersomstandigheden van woensdag.

De kopman van UAE Emirates besloot op zijn beurt een stevige trainingsrit in te lassen van iets meer dan tweehonderd kilometer – met bijna 3.000 hoogtemeters – in de buurt van San Remo en zijn uitvalsbasis in Monaco. De 25-jarige coureur kan kortom in ideale omstandigheden toewerken naar zijn volgende hoofddoel van het seizoen: Luik-Bastenaken-Luik.

Geen hagelstenen voor Mathieu van der Poel?
Pogacar zal zondag in La Doyenne de degens kruisen met wereldkampioen Mathieu van der Poel, die momenteel in Spanje vertoeft. De renner van Alpecin-Deceuninck werkt deze week in de omgeving van Calpe, waar hij een uitvalsbasis heeft, nog enkele trainingen af.

Van der Poel fietst er bijna altijd met zijn vaste trainingsmakker Freddy Ovett en die laatste deelde woensdag ook een trainingsrit op Strava. “Hier geen hagelstenen”, luidt zijn veelzeggende bijschrijft. Het is niet helemaal duidelijk of de Australiër tijdens zijn tocht van 130 kilometer – met onderweg 2.251 hoogtemeters – werd vergezeld door de wereldkampioen.


Heb jij RIDE Magazine al besteld?

Mathieu van der Poel siert de cover van de RIDE Magazine Najaarsgids 2025! Het najaar is de ideale periode om te gaan gravelen, dus als wereldkampioen gravel van Leuven is hij de ideale persoon om uit te lichten. In de Najaarsgids lees je verhalen over het WK Gravel in Zuid-Limburg, maar ook interviews met Pauline Ferrand-Prévot, Jonathan Milan, Quinn Simmons en Pascal Eenkhoorn en veel meer!
RIDE Magazine
3 Reacties
18-04-2024 10:11
Mathieu Van der Poel had er in zijn voorbije crosswinter alvast geen nadeel bij dat hij
zijn trainingen voor diens intrede in de cross, in het zachte Spaanse klimaat kon
afwerken, om vervolgens ook in koude en natte crossen terecht te komen.

Het waren zelfs de crossers die in het gure België en Nederland hun trainingen afwerkten....
waar er velen een cross dienden te skippen door verkoudheden of hun niveau daardoor
niet behaalden.
18-04-2024 09:22
En zondag gaan wij lezen dat vele renners door de kou bevangen waren omdat zij alleen maar trainen als het mooi weer is. In L-B-L moet je voorbereid zijn op hagel en sneeuw.
    18-04-2024 11:36
    Volgens mij deed Van der Poel het best heel redelijk in de RVV ondanks het schijtweer. En in de E3 reed hij trouwens ook wel verdienstelijk in de regen. Geen hagel en sneeuw welliswaar, maar beweren dat sommige rijders geen matige omstandigheden aankunnen omdat het mooiweerrijders zijn is wel heel vrijblijvend.

Reacties zijn gesloten.