Equipo Kern Pharma met wildcardsucces in de voetsporen van Argos-Shimano
Foto: Cor Vos
vrijdag 6 september 2024 om 09:42

Equipo Kern Pharma met wildcardsucces in de voetsporen van Argos-Shimano

Dat een ploeg die via een wildcard wordt uitgenodigd, een ritzege pakt in een grote ronde, komt ieder jaar wel eens een keertje voor. Maar drie keer winnen, zoals het Spaanse ProTeam Equipo Kern Pharma in de Vuelta a España deed, dat is toch eerder uniek.

Het systeem van wildcards bestaat pas sinds 2001, maar in die periode zijn er toch een paar ProTeams die indruk maakten in de grote rondes. Het beste voorbeeld is misschien nog Argos-Shimano in de Vuelta van 2012. John Degenkolb bezorgde de ploeg toen maar liefst vijf sprintzeges.

Het Zwitserse Cervelo Test Team deed hetzelfde in de Giro d’Italia van 2009, waar Simon Gerrans, Carlos Sastre (2) en Ignatas Konovalovas zich tot ritwinnaars kroonden, na het schrappen van dopingzondaar Leonardo Bertagnolli komt daar met Serge Pauwels officieel nog een vijfde zege bij.

Voor een Spaanse ploeg is dit nog veel unieker. Het was immers al van 2005 geleden dat Comunidad Valenciana-Kelme drie ritten won in een grote ronde. Daarmee is Equipo Kern Pharma dus een van de meest succesvolle Spaanse ProTeams ooit in de Vuelta.

RIDE Magazine
11 Reacties
06-09-2024 11:15
Dat dit nog eens lukt in deze toch ook steeds meer door het geld geregeerde sport vind ik een zeer leuke verrassing.
06-09-2024 10:54
De apotheek ploeg vliegt
06-09-2024 11:02
Dit is veel straffer dan de ploegen die hen voorgingen, want daar zaten toch telkens wel 1 of meerdere "grotere" namen bij, Ken pharma doet het met (voor de meesten) nobele onbekenden.
06-09-2024 12:07
Zal ik dan maar de knuppel in het hoenderhok gooien? #toogoodtobetrue
06-09-2024 13:08
Een hoop opgetrokken wenkbrauwen, maar dat Castrillo niet door Youri is genoemd als dark hors betekent niet dat hij nooit iets heeft laten zien. Qua recente vorm: deze zomer 7e in Burgos en 5e in Slovenië (twee plekken voor Healy die in de Tour iedere ontsnapping vloog). In de jeugd tijdritkampioen van Spanje wat wijst op een grote motor.
En het is de Vuelta he, daar ligt het vormniveau gewoon lager. Barguil won in 2013 twee ritten, toen dachten we dat het écht een toptalent was, viel reuze mee uiteindelijk. Ben King won in 2018 twee ritten, daarna won hij nooit meer iets. Kennen we Geoffrey Bouchard nog? Bergkoning in Giro en Vuelta, nu knecht van O 'Connor. Michael Storer 2021 reed fantastisch en won twee etappes, maar brak nooit écht door. Wat Jay Vine bergop in 2022 liet zien, toen Evenepoel het ak naar zijn hand zetten reed Vine gewoon nog anderhalve minuut bij de Belg weg, was tot nu toe ook eenmalig.
Uitschieters gebeuren gewoon, zeker in een Vuelta.
    06-09-2024 13:48
    Dat ongeveer ja, bovendien is het als renner toch een machtig hoogtepunt om 2 ritten in de vuelta te winnen?
    06-09-2024 15:46
    Goede nuancering, maar deze hele ploeg rijdt goed. Gisteren won Berrada in een bergetappe en hun sprinter werd daar 3e (okeej juichen was niet toegestaan...). Innocent until proven guilty, maar deze wildcard ploeg als geheel presteert wat mij betreft iets te straf.
06-09-2024 10:09
CSF group 2008 ontbreekt. 4 ritten in Giro
    06-09-2024 12:15
    Die Sella toen :). Tjokvol toverdrank.
06-09-2024 12:12
Voor de Giro van '09: LPR Brakes heeft er weer 2 moeten inleveren (Di Luca) en Seramenti-Androni ook 1 (de reeds genoemde Bertagnolli).

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine