EK wielrennen 2019: Evenepoel eert Lambrecht met Europese tijdrittitel
foto: Cor Vos
donderdag 8 augustus 2019 om 16:00

EK wielrennen 2019: Evenepoel eert Lambrecht met Europese tijdrittitel

Remco Evenepoel wilde zijn overleden landgenoot Bjorg Lambrecht eren met de Europese tijdrittitel, maar de jonge Belg moest het nog wel even doen in de 22 kilometer lange tijdrit. Het 19-jarige toptalent bleek echter een klasse apart in Alkmaar en omstreken. Het zilver is voor Kasper Asgreen, het brons voor Edoardo Affini.

Vandaag werden aardig wat medailles uitgedeeld in het Nederlandse Alkmaar. De kaasstad was namelijk het decor voor het EK tijdrijden bij de beloften, vrouwen maar ook eliteheren. De meeste ogen waren gericht op Remco Evenepoel (19), misschien wel dé topfavoriet na zijn indrukwekkende zege in de Clásica San Sebastián. De Belg kon echter concurrentie verwachten van onder meer Stefan Küng, Kasper Asgreen en thuisfavoriet Jos Van Emden.

Wachten op de eerste richttijden… 
Een ding stond vast: we kregen een nieuwe Europese kampioen, aangezien titelverdediger Victor Campenaerts en Jonathan Castroviejo (winnaar in 2016) niet naar Alkmaar waren afgereisd. Dit in tegenstelling tot de relatief onbekende Andriy Vasylyuk, die om klokslag 15.00 uur als eerste van het startpodium mocht rollen. We zagen de Oekraïner alleen nog terug aan de finish, maar zijn eindtijd (27:29) bleek niet snel genoeg.

foto: Cor Vos

Het was wachten op de eerste tussentijden van Edoardo Affini, Kasper Asgreen en Remco Evenepoel, die vooraf tot de favorieten werden gerekend. De jonge Italiaan stelde niet teleur met 12:50, maar de iets later gestarte Asgreen bleek nog eens zeven seconden sneller. Een goede tijd van de sterke Deen, maar het kon blijkbaar nog harder in Alkmaar en omstreken. Vraag dat maar aan Evenepoel, die maar liefst negen tellen rapper was dan zijn ploeggenoot Asgreen!

Superieure Evenepoel klokt de winnende tijd 
De overige tijdritkanonnen kwamen niet aan de 12:34 van Evenepoel, waardoor de jonge Belg al stiekem mocht dromen van de Europese titel. Het toptalent uit Schepdaal bleek uitstekend te hebben ingedeeld, aangezien hij alleen maar wist uit te lopen op de concurrentie. Aan de finish bleek hij maar liefst achttien seconden sneller dan Asgreen, terwijl Affini als voorlopige nummer drie al 21 tellen moest toegeven.

Evenepoel mocht plaatsnemen in de hotseat, maar hij moest nog wel wachten op de binnenkomst van kleppers als Van Emden, Küng, Alex Dowsett, Yves Lampaert. Geen enkele renner kwam echter in de buurt van de tijd van Evenepoel, waardoor de eerstejaarsprof zich nu al Europees kampioen tijdrijden mag noemen. De geëmotioneerde winnaar werd op het podium geflankeerd door Asgreen (zilver) en Affini (brons).

foto: Cor Vos

De Nederlanders Jos van Emden en Sebastian Langeveld speelden geen rol van betekenis. Van Emden moest uiteindelijk genoegen nemen met de achtste plaats, terwijl Langeveld een tiende plek uit de brand wist te slepen. Het verschil met winnaar Evenepoel was echter indrukwekkend.

RIDE Magazine
127 Reacties
09-08-2019 00:20
Mooie prestatie.
Toch moet hij nog veel laten zien om te zijn wat de volgers van hem beweren.
De toekomst zal het leren.
    09-08-2019 04:04
    Hij rijdt zowat een minuut weg van de snelste U23 renner (die tevens ouder is dan hij).
    "Niet slecht"...
09-08-2019 09:10
Het enige dat je weet is dat Evenepoel op 19 jarige leeftijd uitzonderlijk presteert. Over groeimarge en eventuele dominantie in de toekomst kan men alleen maar speculeren. Als één ding duidelijk is: op Evenepoel kan je geen normale statistiek loslaten.
Zelf geloof ik niet in extreme dominantie in de jaren '20. Wel op de manier zoals Froome, of Sagan of Tony Martin dat waren. Niet op de manier waarop Merckx dat was. In de huidige tijd van specialisatie is dat niet meer mogelijk (denk ik).
Dat er dit jaar rare dingen gebeuren is een feit. Ketonen spelen daar een grote rol in, dat normaliseert wel de komende jaren.
    09-08-2019 12:30
    De huidige tijd van specialisatie: dat zal deels wel zo zijn, maar anderzijds geloof ik er niet zo veel van: Van Aert, Van der Poel, Alaphilippe, ook Evenepoel specialisten? Het zijn allrounders.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine