EK wielrennen 2019: Evenepoel eert Lambrecht met Europese tijdrittitel
Remco Evenepoel wilde zijn overleden landgenoot Bjorg Lambrecht eren met de Europese tijdrittitel, maar de jonge Belg moest het nog wel even doen in de 22 kilometer lange tijdrit. Het 19-jarige toptalent bleek echter een klasse apart in Alkmaar en omstreken. Het zilver is voor Kasper Asgreen, het brons voor Edoardo Affini.
Vandaag werden aardig wat medailles uitgedeeld in het Nederlandse Alkmaar. De kaasstad was namelijk het decor voor het EK tijdrijden bij de beloften, vrouwen maar ook eliteheren. De meeste ogen waren gericht op Remco Evenepoel (19), misschien wel dé topfavoriet na zijn indrukwekkende zege in de Clásica San Sebastián. De Belg kon echter concurrentie verwachten van onder meer Stefan Küng, Kasper Asgreen en thuisfavoriet Jos Van Emden.
Wachten op de eerste richttijden…
Een ding stond vast: we kregen een nieuwe Europese kampioen, aangezien titelverdediger Victor Campenaerts en Jonathan Castroviejo (winnaar in 2016) niet naar Alkmaar waren afgereisd. Dit in tegenstelling tot de relatief onbekende Andriy Vasylyuk, die om klokslag 15.00 uur als eerste van het startpodium mocht rollen. We zagen de Oekraïner alleen nog terug aan de finish, maar zijn eindtijd (27:29) bleek niet snel genoeg.

foto: Cor Vos
Het was wachten op de eerste tussentijden van Edoardo Affini, Kasper Asgreen en Remco Evenepoel, die vooraf tot de favorieten werden gerekend. De jonge Italiaan stelde niet teleur met 12:50, maar de iets later gestarte Asgreen bleek nog eens zeven seconden sneller. Een goede tijd van de sterke Deen, maar het kon blijkbaar nog harder in Alkmaar en omstreken. Vraag dat maar aan Evenepoel, die maar liefst negen tellen rapper was dan zijn ploeggenoot Asgreen!
Superieure Evenepoel klokt de winnende tijd
De overige tijdritkanonnen kwamen niet aan de 12:34 van Evenepoel, waardoor de jonge Belg al stiekem mocht dromen van de Europese titel. Het toptalent uit Schepdaal bleek uitstekend te hebben ingedeeld, aangezien hij alleen maar wist uit te lopen op de concurrentie. Aan de finish bleek hij maar liefst achttien seconden sneller dan Asgreen, terwijl Affini als voorlopige nummer drie al 21 tellen moest toegeven.
Evenepoel mocht plaatsnemen in de hotseat, maar hij moest nog wel wachten op de binnenkomst van kleppers als Van Emden, Küng, Alex Dowsett, Yves Lampaert. Geen enkele renner kwam echter in de buurt van de tijd van Evenepoel, waardoor de eerstejaarsprof zich nu al Europees kampioen tijdrijden mag noemen. De geëmotioneerde winnaar werd op het podium geflankeerd door Asgreen (zilver) en Affini (brons).

foto: Cor Vos
De Nederlanders Jos van Emden en Sebastian Langeveld speelden geen rol van betekenis. Van Emden moest uiteindelijk genoegen nemen met de achtste plaats, terwijl Langeveld een tiende plek uit de brand wist te slepen. Het verschil met winnaar Evenepoel was echter indrukwekkend.
Hoe is die sprint eigenlijk van Evenepoel, ik zie hem doorgaans alleen solo aankomen of in een ITT :p
Nu al zin in!
Is remco een zege voor de sport of een vloek?
Want als deze lijn wordt doorgetrokken..
Maar als je ziet wat hij nu al kan dan kan het bijna niet anders dan dat hij al heel ver in zijn ontwikkeling zit.
Verschil met de periode van Merckx is dan er nu veel meer gespecialiseerd wordt en hoe goed Remco ook zal worden (of Bernal, Wout, Mathieu) ze zullen zich ook moeten toeleggen op bepaalde doelen zoals Mathieu nu al doet. Denk dat we nog veel plezier gaan beleven aan de wielersport de volgende jaren en dit jaar was daar al een goed voorbeeld van al zijn er helaas ook de onvermijdelijke drama's.
Hopelijk behoord ook Remco tot deze laatste categorie, en hoeven we over een jaar of vijf niet te concluderen dat zijn hoogtepunt op negentien jarige leeftijd was.
En ow ja 195 dagen. ;)
Verschuil je in je comment toch niet achter Van Emden.
Schrijf dan gewoon dat jij het geen fameuze prestatie vindt omdat het een matig bezet EK is met een ongelukkige plaats op de kalender. Kwezeltje.
http://www.vlaamswoordenboek.be/definities/term/kwezelaar
Kunnen we onderhand stoppen met het minimaliseren van de prestaties van dit toptalent? Hij heeft dit jaar al veel meer bewezen dan velen hadden gedacht. En de progressie gaat razendsnel. Wie weet waar het eindigt, en wanneer. Ondertussen lijkt het mij raadzaam om hem nooit meer te onderschatten. Straks gaat men hier door met minimaliseren tot hij 4 keer de Tour heeft gewonnen, 'want Merckx had er vijf'. Evenepoel zal ons nog vaak verbazen, kijk gewoon en geniet, en verwacht je aan het onverwachte. Bernal, van der Poel, Van Aert, Pogaçar en Evenepoel zijn nog veel beter dan we ons kunnen inbeelden en gaan nog veel meer winnen dan we nu denken, wen er maar aan. Hopelijk blijft het spannend.
Je hebt gelijk. Een toptalent is hij ondertussen niet meer. Op zijn negentiende is hij al een topper...
+1
Een aanfluiting echter voor de UCI om zo'n EK ITT van slechts 22km en vertrek om de minuut te organiseren, lees af te raffelen . Een devaluatie, en dan blijven de andere toppers logisch weg.
Er is zeker nog (fysieke) groeimarge, maar die zal beperkt zijn. Er spelen wel nog andere aspecten mee. De kracht zal sowieso nog toenemen (al is die niet altijd lineair om te zetten in veel meer snelheid). Ook de uithouding zal nog toenemen. En belangrijk, de opgebouwde ervaring over de (komende) jaren.
Samengevat. Evenepoel zal nog wel, maar beperkt, fysieke progressie maken. Samen met de verhoogde kracht, uithouding en ervaring, zal dit hem tot een topper maken. Maar ook niet meer. Vooral in het lastige eendagswerk en in kleine rondes. In het grote rondewerk zal hij vermoedelijk toch iets tekort schieten om echt mee te doen voor het podium. Het zou mij verwonderen dat hij dag in dag uit, over verschillende zware en lange beklimmingen, zal kunnen concurreren met de allerbeste ronderenners en klimmers.
Maar als hij gespaard blijft van tegenslagen en zwaar lichamelijk letsel, zal hij zeker de wielerwereld kleuren de volgende tien jaar.
Wat een hoogstaande 'inhoudelijke' reactie. Hiermee zijn we een stuk wijzer geworden. "Als hij zo blijft evolueren...... de Tour met meer dan een uur voorsprong winnen... Tja, met jouw 'analyse' kan Evenepoel de eerste renner worden die het werelduurrecord boven de 100 km brengt... of de eerste mens die in minder dan een week naar de maan fietst.
Als jij niet ziet dat dit iets uniek en uitzonderlijk is, dan kan je je aansluiten bij de Salieri-fanclub. Ik ga wel naar Mozart kijken.
turkije, romandie enz..
hij maakt altijd het verschil op het vlakke en zijn tijdrit is enorm vooruitgegaan op een jaar tijd ( materiaal, aerodynamica, enz enz) dat wel...
En zo slecht waren die beklimmingen nu ook weer niet, meestal lag het aan Remco zelf omdat hij te vroeg aanging en daarvan achteraf de tol moest betalen hoewel hij meestal op eigen tempo de schade altijd wist te beperken.
Als je ziet hoeveel kracht hij uit dat iele lijfje haalt in de TT, dan maak ik me echt geen zorgen over de bergen.
Bondscoach Verbrugge spreekt al over een selectie in Tokio. Dat wil zeggen dat Campenaerts zich nog een slag in de rondte zal mogen werken om het te halen van ... ik zeg maar iets ... Van Aert.
haha #go4it #Vocsnor