Eerste leiderstrui ZLM Tour voor Olav Kooij: “Nog niet op mijn absolute top”
foto: Cor Vos
woensdag 8 juni 2022 om 21:35

Eerste leiderstrui ZLM Tour voor Olav Kooij: “Nog niet op mijn absolute top”

Olav Kooij mag zich de eerste klassementsleider van de ZLM Tour 2022 noemen. De kopman van Jumbo-Visma was als eerste aan de finish na een technische sprint in de straten van Kapelle. En daarmee is de ronde al geslaagd voor Kooij. “Het doel was om hier een rit te winnen”, vertelt hij na afloop in het flashinterview.

“Dat het bij de eerste kans gelijk lukt… We kunnen ons geen beter begin wensen”, aldus Kooij na zijn overwinning op Jakub Mareczko en Elia Viviani. Voor de Nederlander is het zijn eerste zege na zijn valpartij in de Ronde van Hongarije, een kleine maand geleden. “Ik ben nog niet op mijn absolute top, maar het is wel genoeg om hier te winnen. Ik had een goed gevoel vandaag en we hebben het initiatief genomen met de ploeg.”

Voor Kooij is het alweer zijn vijfde zege van het seizoen. Na zijn crash in Hongarije was hij wel een aantal weken uit de roulatie. Deze zege in de ZLM Tour doet hem dan ook goed. “Het is goed om dat zelfvertrouwen te krijgen en ik ben blij om het zo af te maken”, zegt hij.

RIDE Magazine
9 Reacties
08-06-2022 21:52
Als sprinter meer het katachtige type maar vooral slim, vandaag ook weer het initiatief genomen en deze vent kan zich plaatsen. Groeibriljant.
08-06-2022 22:01
Wat is zijn programma de rest van het seizoen?
    09-06-2022 00:05
    Komende week weet ik wel, jij ook. Daarna NK. Dan schoolvakantie. Geen Benelux Tour, sowieso. Wellicht Polen, Engeland. En in het najaar wat van die overbodige niet uit elkaar te houden Belgische semi-klassiekers.
08-06-2022 22:03
Benieuwd of hij tegen de Mollema's van deze wereld op kan op de VAM-berg.
    09-06-2022 00:17
    Gelukkig staat er maar een Mollema aan de start
08-06-2022 22:23
Dat de Jumbo trein in de file terecht kwam, kan natuurlijk gebeuren. Vond het wel zwak dat alleen Tim van Dijke zich vervolgens naar voren weet te knokken in een poging toch nog van waarde te zijn voor Kooij. Dat zal de beoogde lead-out geweest zijn, maar de één-na-laatste man had zich ook wel van voren mogen melden. Dan was er misschien toch nog een lead-out mogelijk geweest.

Van dat trekje van Groenewegen om het op te geven als de lead-out niet perfect is of hij ingesloten raakt, lijkt Kooij geen last te hebben.
    08-06-2022 22:52
    Omdat hij zo goed kan plaatsen en positie kiezen heeft hij ook goede kans zonder trein. Groenewegen is mega snel maar moet bijna perfect afgezet worden
    09-06-2022 09:09
    @Oblomov Zat me ook echt af te vragen waar ze zaten. Bij terug kijken valt echter op dat er volgens mij geen enkele fatsoenlijke trein meer is. Wellicht door het parcours?
08-06-2022 22:33
Zijn derde! leiderstruitje al weer dit seizoen he, ik hou het bij! ;)

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine