Dumoulin verwijt zichzelf niks: “Thomas was gewoon de beste”
Tom Dumoulin zal vandaag worden gehuldigd als nummer twee van de 105e editie van de Tour de France. De Sunweb-kopman wist in de gewonnen tijdrit naar Espelette zijn plaats op het eindpodium veilig te stellen. Dit tot tevredenheid van Dumoulin zelf. “Ik kan mezelf niks verwijten. Ik heb alles gegeven. Thomas was gewoon de beste’, zo blikt hij terug in De Avondetappe.
Dumoulin straalde na afloop van de tijdrit, waarin hij Chris Froome – na flink wat onduidelijkheid – nipt achter zich wist te houden. Hoe anders was zijn humeur een dag eerder na de laatste bergrit naar Laruns, toen hij zich beklaagde over het feit dat ritwinnaar Primož Roglič vol achter een motor kon aanrijden in de afdaling van de Col d’Aubisque. “Blijkbaar kan ik dat goed”, zo verwijst de Limburger naar het snel kunnen omzetten van de knop.
“Voor een tijdrit probeer ik alles uit te schaken, alle randzaken te blokken. Meestal lukt dat ook op het moment suprême. Het is zaak om gewoon zo hard mogelijk te fietsen: dat is de enige gedachte die ik probeer toe te laten.”
Zo hard mogelijk fietsen deed Dumoulin in de 31 kilometer lange tijdrit naar Espelette. Hij wist na een spannende strijd Froome één seconde achter zich te houden. “Ik werd eigenlijk wakker met een slecht gevoel, maar ik werd weer blij toen ik de verkenning van de tijdrit deed.”
“Omdat ik me minder voelde de laatste dagen startte ik voorzichtig, zodat ik het podium kon veiligstellen. Ik wilde voorkomen dat ik me zou opblazen. Uiteindelijk bleek ik echter veel beter te zijn dan verwacht.”
Over Tourwinnaar Thomas: “Hij was gewoon de beste”
Dumoulin wist Froome en Roglič uiteindelijk van zich af te houden in de strijd om plaats twee. Hij zal in Parijs echter wel Geraint Thomas moeten laten voorgaan. Dit zal hij naar eigen zeggen zonder teleurstelling doen. “Ik ben niet echt gefrustreerd. Ik wilde hem natuurlijk lossen, maar als je voelt dat het niet gaat lukken. Ik heb er vrede mee.”
“Diep respect voor hem, want hij was gewoon de beste”, zo besluit de Nederlander.
In de RIDE Magazine Zomergids 2025 (€12,50) lees je een interview met Tom Dumoulin over zijn band met het gravelen. Nu hij gestopt is als prof, doet hij veel andere dingen. In 2025 gaat hij voor het eerst Unbound Gravel rijden en wij gingen op pad met Dumoulin en Adne Koster om te praten over hun liefde voor de fiets, de koers, en hun voorbereiding op Unbound. Pre-order jouw exemplaar van het zomernummer 2025 van RIDE Magazine hier!!
Gejank ja. Een half uur later stond hij nog steeds hetzelfde riedeltje te verkondigen bij de ploegbus tegen een mecanicien of zo.
En ik heb wel eens van zoom gehoord. Uiteraard is de motor bij Tom zn aanval de enige motor geweest die wel voldoende afstand hield. Bij alle andere afdalingen natuurlijk niet. SCHANDE!!!!
Het was ook een kaarsrechte afdaling zodat de motor meer dan 60m (afstand waarmee je voordeel haalt) afstand hield.
Tom moet gewoon niet mouwen
renner is dan Tom Dumoulin.
TD Vuelta 6, Giro 1 en 2 , TDF 2.
Tijdrijden ; 1 en.wereldkampioen , 2 OS.