Dumoulin heeft advies voor Arensman na teleurstellende Giro-start: “Hij mag me altijd bellen”
Thymen Arensman heeft in de openingsrit van de Giro d’Italia meteen anderhalve minuut verloren. Kan hij het eindpodium nu direct vergeten? Tom Dumoulin, die als analist aan tafel zat bij Eurosport, ziet het somber in.
“Om heel eerlijk te zijn: als je als podiumkandidaat gelost wordt terwijl er nog vijftig man voor rijden, is het gewoon niet goed”, stelde Dumoulin. “Het is heel jammer voor hem, want ik denk dat hij er zelf ook veel meer van verwacht. Zeker na die goede Tour of the Alps en een heel goede Parijs-Nice. Ik denk dat hij hier met heel veel zelfvertrouwen stond en mocht staan, maar dan is dit gewoon een teleurstelling. Daar kunnen we niet onderuit.”
Bijzonder gesprek
Het ging in de studio ook nog over de band tussen Dumoulin en Arensman. Dumoulin bezocht Arensman eerder voor een item van de NOS in Andorra, waar de INEOS-renner woont. “We hebben daar heel mooie gesprekken gehad”, zei Arensman in een voor de start van de openingsrit opgenomen video van Eurosport. “Hij begreep mijn worstelingen van de afgelopen jaren ook en we hebben daar heel goed over kunnen praten. Ik kan leren van de dingen waar hij tegenaan liep.”
Dumoulin vindt het ‘heel mooi’ om te horen hoe Arensman over hem spreekt. “Ik vond het een heel bijzonder gesprek wat we hadden. Thymen zat zichzelf som ook wel in de weg, maar ik had dit voorjaar echt het idee dat hij een switch maakte in hoe hij de sport benaderde. Dat vind ik heel mooi om te zien. Ik hoop dat het hem ooit gaat lukken om die Giro te winnen en dat ik niet meer de laatste Nederlandse Giro-winnaar ben. Dat zou heel mooi zijn, maar het wordt na vandaag wel steeds moeilijker.”
Advies
Wat voor advies zou Dumoulin nu geven aan Arensman? “Ik ben geen mental coach, ik kan alleen vanuit mijn persoon advies geven. Het klinkt heel stom, maar hij heeft niks te verliezen nu. Het beste advies dat ik van Laurens ten Dam kreeg, in het jaar dat ik de Giro won, was: ‘Tom, je hebt maar een taak deze Giro: volle bak van A naar B fietsen. Het maakt mij niks uit wat er gebeurt, het maakt me niks uit of je moet poepen of je hebt slechte benen, het maakt me niks uit, maar je fietst vol naar de finish.'”
“Dat zou nu ook mijn advies aan Thymen zijn: je verliest anderhalve minuut, dat is heel klote en je bent uiteraard heel teleurgesteld, maar je kan niets anders doen dan morgen weer alles geven. Dan gaan we na drie weken de balans wel opmaken. Hij heeft mijn nummer. Ik wil me niet opdringen, maar als hij mij nodig heeft, mag hij mij altijd bellen. Dat weet hij ook.”

Absurd hoe hier door meerdere reageerders wordt beoordeeld hoe een renners zich voelt. Ze hebben thymen noch Tom ooit gesproken. Alleen wat interviews en beelden op tv gezien.
Tom wint potverdrie de giro dan ben je niet mentaal zwak. Juist andersom, je toont je kwetsbaarheid en rijd daar doorheen en wint dubbel en dwars.
Thymen komt er wel weer door, alleen wordt door de media en fans een ander beeld geschetst, dat als je de tour of alps rijd en daar een prima rit wegzet je dit ook in de giro kan. Laat staan dat je dan een podium kandidaat bent in een grote ronde.
Ambitie mag, realisme moet toegevoegd worden. Dat is ook wat ten Dam bedoelt, niet te veel nadenken gewoon op bepaalde momenten platvloers trappen en dan zien we wel.
Go Thymen, morgen weer een nieuwe dag! c'est ca.
Iemand met een fysieke blessure of die overtraind is, is ook niet zwak. En als je het probleem zo benadert wordt het waarschijnlijk erger.
Wat Tom betreft..... tja, je wint een Giro, je hebt veel fans..... er komen wat vage verhalen naar buiten over fysieke ongemakjes, vervolgens stop je en heb je geen behoefte om tekst of uitleg naar je fans naar buiten te brengen. Om later vrolijk mooi weer spelen bij media waar je eerder geen uitleg wilde geven. Dat is vragen om speculaties. Mogelijk heeft ie ergens later wel uitleg gegeven maar dat heb ik nooit ergens gehoord of gelezen.
Tom: Ik had het al lang opgegeven joh....
Remco: Was de camera op je gericht? In dat geval hard in de remmen knijpen!
Lance: Vergeet niet je injectienaald en spuit na afloop in een cola blikje te stoppen.
Demi: Was je ongesteld?
Tadej: Augurksap had je kunnen redden man!
Oke oke, ik weet waar de exit is......
Eerder een recept voor gegarandeerd verlies dan wat anders.
Dan zou je misschien beter Olga Commandeur kunnen vragen... Die is altijd absurd positief tot het irritante aan toe.
Ik hoor nu renners veel over annemiek van vleuten.met goede tips en adviezen.
Hoor haar weinig in de media.
Nu gaat het om de huidige renners,en niet om de mensen er omheen.
En ze is bovendien zelf mentaal sterk en positief ingesteld.