Dumoulin baalt van schakelfout: “Ik verkloot het gewoon”
foto: Sirotti
donderdag 19 juli 2018 om 18:31

Dumoulin baalt van schakelfout: “Ik verkloot het gewoon”

Tom Dumoulin strandde vandaag op de Alpe d’Huez opnieuw op de tweede plaats. En net als op La Rosière bleek Geraint Thomas de betere van de Limburger. “Maar ik verkloot het gewoon in de sprint door een schakelfout. Ik denk dat Thomas wel sterker was, maar nu was ik al verloren voor de sprint”, zo laat een teleurgestelde Dumoulin weten aan de NOS.

De Sunweb-kopman leek de gehele slotklim op zijn tandvlees te rijden, maar wist op het einde toch zijn concurrenten onder druk te zetten. “Ik voelde me eigenlijk helemaal niet goed. Het was echt doorbijten, zo hard als ik kon. Op het laatst kwam ik er wat doorheen.”

“Maar in de sprint verkloot ik het gewoon door die schakelfout. Ik denk dat Thomas wel de beste was, maar ik had het slimmer kunnen spelen. Nu was ik op voorhand al verloren”, zo besluit een hevig balende Dumoulin.


Wielerflits Magazine is jouw Tourgids!


De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. En het is niet voor niets De Meest Complete Tour de France Gids. In onze Zomergids lees je alles over de Tour de France en de Tour Femmes, van etappes tot favorieten en indrukwekkende achtergronden over de teams en de bergen. Je leest over Jonas Vingegaard, de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Mathieu van der Poel, Raymond Poulidor, Rick Pluimers en nog veel meer!

Bestel de Zomergids
Tour de France Poster
28 Reacties
20-07-2018 11:48
@Cap: Ja, maar kan me niet herinneren dat dit in de slotfase gebeurde of door vermoeidheid. Ik heb het dan even niet over valpartijen e.d. hè.
20-07-2018 13:21
Het is alleen in een finale dat een schakelfout belangrijk is. Dit is dus juist wat je leert. Voor de sprint begint gooi je de zware plaat er al op. In de sprint zelf moet je niet of nauwelijks meer hoeven schakelen. In de meeste finales zit je kapot dus kapot zitten kan altijd excuus zijn, maar dit is gewoon niet handig gedaan. Dit is gewoon een grote kans niet optimaal benutten geeft hij zelf ook aan. Kan gebeuren, ervan leren en door.
20-07-2018 14:00
Tuurlijk geeft hij het zelf aan, ik zou ook balen als een stekker en baal nu als fan/kijker net zo goed. Gaat mij alleen even over de oorzaak. Vermoeidheid die de scherpte doet afnemen is menselijk en wat mij betreft ergens ook positief (eh...). Dat soort vermoeidheidsfouten zie je bij velen, maar relatief weinig bij Sky (is mijn indruk). Zou het te maken kunnen hebben met het finalemedicijn Tramadol?

Reacties zijn gesloten.