Dries Van Gestel na podium in Gent-Wevelgem: “Bekroning van sterk voorjaar”
Niet de oud-winnaars Peter Sagan en Edvald Boasson Hagen of Anthony Turgis waren de beste renners van TotalEnergies in de uitslag van Gent-Wevelgem, maar Dries Van Gestel. De 27-jarige rouleur kwam als derde over de streep en was daarmee ook nog eens de beste Belg.
Van Gestel won dit seizoen al de Albert Achterhes Profronde van Drenthe. Na een solo van drie kilometer kwam hij als winnaar over de streep in Hoogeveen. Dat hij niet per se alleen hoeft te finishen, bewees hij wel in Kuurne-Brussel-Kuurne waar in de eindsprint hij zesde werd. “Net daarom vertrouwde ik ook nu op mijn spurt”, vertelde hij na Gent-Wevelgem in gesprek met Het Nieuwsblad.
“Aan het eind van een klassieker acht ik mij in een spurt nooit kansloos. Dat ik mee voorop raakte, was geen toeval. Turgis gaf aan dat hij alles op de spurt zou zetten, ik mocht niemand weg laten rijden.” De 27-jarige Van Gestel haalt veel voldoening uit zijn podiumplaats. “Het is de bekroning van een sterk voorjaar. Uiteraard is dit mijn mooiste resultaat ooit. Gent-Wevelgem is toch een Monument, hé.”
Stuyven zag de bui al kilometers hangen. ‘Toch niet weer vierde’ spookte het al lang voor de laatste kilometer door zijn hoofd.
Het spook van Leuven, de angst voor de sprint van een kleine groep, het zit er ondertussen diep in…
Hopelijk kan mental coaching helpen…
Het is op vrij vroege leeftijd dat de neerwaartse trend bij hem is ingezet, maar op zich loopt het wel vaker zo voor groten dat die carrière wat doodbloedt. Zie ook mannen als Gilbert, Nibali en andere Froomes (al heeft het niveau bij die laatste wel een enorme duik genomen).
Op zich waren de afgelopen seizoenen van Sagan niet eens zo slecht als je zijn resultaten er op nakijkt. Maar natuurlijk in niks meer te vergelijken met zijn topseizoenen.
Het heilige vuur kwijt, nooit helemaal hersteld van die zware val in de Tour (van '18 dacht ik) of gewoon fysiek een beetje op na al die jaren aan de top? Sowieso valt me op dat er nog maar weinig dertigers zijn die op kunnen tornen tegen het jonge geweld de laatste jaren.
Beetje zuur natuurlijk voor zijn team dat hem enorm dik schijnt te betalen (al was dat sowieso een gok), maar op zich heeft Sagan nog maar weinig te bewijzen. Sterren komen, sterren gaan. Zo zal het altijd zijn. Laat van Aert en vdP maar eens het palmares bijeen rijden van de Tsaar.