Dekker: “Nog een lange weg af te leggen”
Thomas Dekker maakt donderdag na een afwezigheid van twee jaar zijn rentree in de Ronde van Portugal. In het shirt van het Chipotle Development Team timmert hij opnieuw aan de weg naar boven. “Ik kijk er erg naar uit. Ik ben nerveus, heb gezonde stress”, laat Dekker weten aan Cyclingnews.

foto: EO
De Ronde van Portugal gaat door tussen 4 en 15 augustus. “Mijn doel is om de koers op een goede manier uit te rijden. Het is een zware koers en ik zal zeker afzien, maar dat is alleen maar goed. Ik bekijk het stap voor stap en wil vooral plezier hebben. Voor de rest neem ik alles zoals het komt”, aldus Dekker.
“Maar naast mijn eigen doelen, wil ik ook mijn verhaal delen met jonge renners. Hen waarschuwen over de gevaren als jonge prof. Ik voel me daartoe verantwoordelijk.”
Voor Dekker was deze manier de enige echte optie voor een comeback. “Dit had ik al sinds begin 2010 voor ogen. Ik ben op het juiste pad, maar dat is ook een moeilijk pad. Ik heb nog een lange weg af te leggen, maar ik vind dat dat nodig is voor mijn toekomst. Om een betere renner, maar ook een beter mens te worden.”