Dé ultieme vooruitblik op het WK bij de mannen en de vrouwen in Rwanda
Podcast De tijdritten waren al een mooie aanzet, maar dé apotheose van de wereldkampioenschappen in Rwanda worden toch de wegritten bij de elite vrouwen en mannen, die respectievelijk zaterdag- en zondagnamiddag op de planning. Maakt Tadej Pogacar al halverwege de wedstrijd korte metten met de tegenstand, of zijn er mannen die kunnen verrassen? En kan de Nederlandse vrouwenploeg de zaak nog eens winnend afsluiten? Luister het allemaal in de WielerFlits Podcast!
Onder de leiding van Laurens ten Dam zullen veel ogen op de Nederlandse dames gericht zijn. Terecht, volgens onze verslaggevers Nick Doup, Julian Dubbeld en Niels Bastiaens, die ook de andere kanshebbers opnoemen. Volgens Julian wordt de Franse Tourwinnares Pauline Ferrand-Prévot onterecht als de topfavoriete beschouwd, terwijl Niels rotsvast gelooft in de kansen van Demi Vollering. Voor de Belgen, die het zonder uittredend winnares Lotte Kopecky doen, én voor Kim Le Court is er minder goed nieuws.
Voorafgaand aan de mannenkoers is er veel te doen om Mount Kigali, de langste klim in de wedstrijd die op 100 kilometer van de aankomst de wedstrijd hoogstwaarschijnlijk in een eerste plooi legt. Bij een aanval van Tadej Pogacar of Remco Evenepoel, de twee topfavorieten, zijn er niet al te veel renners die volgens onze mannen kunnen volgen. “Elke andere ploeg dan België of Slovenië moet anticiperen”, vindt Julian. “Anders zien we in de laatste 100 kilometer misschien geen oranje meer in de finale”, stelt Niels.
Onze mannen zien wel één Nederlander in een kansrijke positie belanden. Verder analyseren ze de verzwakte Belgische ploeg, die we volgens Niels zeker geen B-team mogen noemen, en schatten ze de selecties van Slovenië en enkele outsiders in. “De Franse ploeg is in de breedte misschien wel de sterkste”, vinden de verslaggevers, die ook nog andere kanshebbers voor een medaille zien. Dat en nog veel meer in de nieuwste editie van de WielerFlits Podcast!
Luister hierboven naar de podcast en abonneer je via je favoriete podcastapp.
iTunes
Spotify
RSS-feed
(Advertorial)

Om te reageren moet je ingelogd zijn.