De Gendt: “Top tien te danken aan dopingjacht”

foto: Sirotti
Thomas de Gendt heeft in Het Nieuwsblad een wel heel opvallende uitspraak gedaan over zijn negende plek in het algemeen klassement van de Giro dit jaar. ”De jacht op doping”, luidt het antwoord van de Belg van Vacansoleil-DCM.
De bedoeling was dat Thomas de Gendt in deze Giro zou kijken hoe hij een klassement zou kunnen rijden, zodat hij in de Vuelta dit najaar voor een top vijf-klassering zou kunnen gaan. Maar na de rit van gisteren staat de 25-jarige Belg op een negende plek in het algemeen klassement.
”Op de laatste klim heb ik mijn eigen tempo gereden. Ik wou wel bij de toppers blijven, maar ik zag dat veel anderen zichzelf opbliezen. Daarna kon ik ze oprapen”, aldus De Gendt. ”Ik begin wel moe te worden. Ik zit bijna aan 60 koersdagen. Maar de rest zal ook wel moe zijn. Die twee resterende bergetappes en de tijdrit moeten mij liggen. Ik zou graag nog enkele plaatsjes willen klimmen.”
De Gendt: ”Het peloton is heel wat zuiverder geworden. Zonder de strengere controles zou ik nooit bij de top tien kunnen staan. Je merkt dat ook aan de kleine verschillen. De top vier staat binnen de anderhalve minuut en na zeventien ritten ben ik maar 4’38” kwijt op Rodriguez. Er is geen enkele renner die nog een superprestatie kan leveren. Het is misschien minder spectaculair, maar liever dit, dan iemand die vol doping zit en plots kan wegknallen op de grote plaat.”