De vierde etappe van de Ronde van Zwitserland is een prooi geworden voor Daryl Impey. De 37-jarige Zuid-Afrikaan van Israel-Premier Tech was verrassend de beste in een rit van 190 kilometer, met een lastige finale en aankomst in Brunnen. Hij klopte Michael Matthews en Søren Kragh Andersen in de sprint van een uitgedund peloton.
De etappe naar Brunnen kende in de finale in een lus van 60 kilometer met daarin de steile beklimming van Sattel (3,0 km aan 8,5%) op vijftien kilometer van de finish. Aan de start geen Jan Maas, Jay Vine, Kasper Asgreen en Frederik Wandahl meer, zij hadden opgegeven. Matthew Holmes (Lotto Soudal), Markus Hoelgaard (Trek-Segafredo) en Jimmy Janssens (Alpecin-Fenix) waren nog wel in koers en zij trokken ten aanval.
Zij kregen ruim vijf minuten voorsprong van Bahrain Victorious en INEOS Grenadiers, die in het peloton het tempo bepaalden. Naarmate de finale naderde, werd dat verschil teruggebracht tot onder de twee minuten en aan de voet van de Sattel-klim werden de vluchters in de kraag gevat. Holmes en Janssens stribbelden nog wel wat tegen, maar ook voor hen viel het doek op 17 kilometer van de finish.

De kopgroep van de dag – foto: Cor Vos
Stephen Williams in de problemen
Het tempo in het peloton was voor gele trui Stephen Williams te hoog, maar de Brit wist vlak voor de top toch terug te keren in de staart van de grote favorietengroep. Daaruit reed Sébastien Reichenbach weg op de top van de Sattel. Heel ver reed de Zwitser van Groupama-FDJ niet weg in de afzink richting Brunnen, omdat EF Education-EasyPost op kop ging rijden.
Reichenbach werd gegrepen en dus werd er door een uitgedund peloton gesprint in de straten van Brunnen. De EF-trein voor Alberto Bettiol deed uitstekend werk, maar de Italiaan kon het niet afmaken. Daryl Impey kwam namelijk als een duveltje uit een doosje en rondde het koelbloedig af. Hij bleef de opkomende Michael Matthews nipt voor. Søren Kragh Andersen werd derde, Bettiol vierde en Tom Pidcock vijfde.
Geletruidrager Williams kwam in het pelotonnetje over de finish en behield zijn leidende positie in het algemeen klassement. Andreas Kron en Geraint Thomas volgen op zes en zeven seconden.

foto: Cor Vos
25 Reacties
Bling wordt stilaan een beetje pijnlijk, komt van veel te ver en kan dan de schade niet meer repareren. Knap van Impey en de broodnodige punten voor ISN. EF reed zich kapot voor uiteindelijk nul komma nul resultaat. Dat kan gebeuren maar zal de gezichten aan tafel niet vrolijker maken.
Impey stond niet in de beste 10 van IPT, nu wel door deze overwinning maar er komen dus maar 35p bij het totaal. Impey had voor vandaag 34p verzameld.
Weer de oudjes.
Inderdaad. Waar gaat dit heen?
Naar de 50.
Rebellin koerst ook nog, dus we zullen zien hoe lang sommigen het volgouden.
De ronde van Zwitserleven
Boel degradatiekandidaten in de top zes!
De angst voor het degradatiespook zit er goed in.
Alleen jammer dat er enkel voor de top-3 punten zijn
Wint IPT eens, is het iemand die niet in hun beste 10 staat waardoor van de 60p die Impey verdient er maar 35p meetellen. Het verschil tussen Neilands 59p die tiende was voor vandaag en Impey na vandaag 94p.
Haha, ocharme. Hoe gaan ze dit oplossen?
Dit was hetzelfde als Holmes de rit won waar Leknessund won. Met 60p ben je nummer 13 bij LTS.
Eigenlijk speelt Lotto het tactisch slim. Hun 10 beste scoren bijna overal wel altijd iets. Kron, Wellens, Campenaerts sprokkelen steeds wel punten.
Movistar bv. draait alleen op Valverde die heeft meer punten dan de rest van het team samen…
Ik had aanvankelijk mijn bedenkingen bij dat puntensysteem en dat dalen/stijgen maar eigenlijk kan ik het best smaken. Als de balans van te verdienen UCI-punten wat hersteld wordt mogen ze van mij de 3-jaren regel afschaffen. Elk jaar dalers en stijgers zoals in de meeste competities.
Iemand een idee waarom er verschuivingen zijn in het AK bij de mannen op 10”?
Bij renners in exact dezelfde tijd tellen ze de uitslagen op van alle ritten. Als er een tijdrit is geweest doen ze de ranking aan de hand van de honderdsten.
@Verweggistan: Tnx ;-)
Zo zo, wat een revival maken we mee.
Janneke en Mieke ween zich kranig hier. Verder een leuk kleurenbeeld in de landenvlaggetjes.
Matthews op 2 i.p.v 4. Valt me toch tegen
Kelderman niet eens ìn de top 10, dat valt helemaal tegen. En niet meerijden is géén excuus…
Schijnt ook dat zubeldia als 1mans team deze ronde meerijd
klinkt vreemd voor Zwitserland maar het wordt tijd dat de bergen eraan komen.
Blijkbaar bon ton om Matthews te kleineren. 2e Is toch al heel goed, of mis ik iets?
…misschien eens aanpassen dat Ronde v Zwitserland niet op Eurosport 1 zit… krijg enkel Ronde van Slovenië te zien, en alle spanning is daar meteen al weg na rit 1 :-)