Danny Nelissen: “Ik vind de suprematie van Van der Poel en Pogacar indrukwekkender dan die van Merckx”
foto: Cor Vos
maandag 17 juni 2024 om 11:50

Danny Nelissen: “Ik vind de suprematie van Van der Poel en Pogacar indrukwekkender dan die van Merckx”

Het vergelijken van renners uit verschillende generaties blijft een lastig karwei. Danny Nelissen heeft echter een duidelijke visie over de prestaties van toen en de prestaties van nu. De manier waarop Tadej Pogacar en Mathieu van der Poel het huidige wielrennen domineren is in zijn ogen indrukwekkender dan de suprematie van Merckx, zo laat hij weten aan Wielerrevue.

“Of Pogačar in de buurt komt van Eddy Merckx als grootste renner aller tijden? Ik vind Merckx sowieso niet de beste wielrenner ooit”, aldus Nelissen. “Merckx was een echte prof die voor het grootste deel tegen sigaarboeren reed. Mensen die ernaast moesten werken, omdat ze niet konden leven van hun sport. Het was een beetje de tijd van het vrouwenwielrennen van nu.”

“Daarmee kun je het een beetje vergelijken”, gaat Nelissen verder. “Er zijn rensters met gigantische contracten die geweldig van hun sport kunnen leven en er is een hele grote groep die voor 500 euro en een shirt en een broek moeten fietsen. Iedereen heeft het altijd over die honderden zeges van Eddy Merckx, maar je mag je ook afvragen tegen wie hij die heeft gewonnen.”

Voor Nelissen is de huidige situatie in het peloton niet te vergelijken met toen. Dit maakt dat hedendaags de concurrentie in zijn ogen vele malen hoger is dan vroeger. “Momenteel bestaat het peloton uit allemaal dikbetaalde profs. Nee, ik vind de suprematie van Pogačar en Van der Poel indrukwekkender dan die van Merckx.”

RIDE Magazine
96 Reacties
17-06-2024 13:25
De tegenstanders van Merckx wegzetten als sigarenboeren met een hobby is een belediging voor een Gimondi, Ocana, Zoetemelk, Jan Jansen, Roger de Vlaeminck en nog een hele rij legendarische renners met voor die tijd professionele ploegen.
    17-06-2024 16:53
    Kijk maar eens naar Merckx' erelijst op klassiekergebied. Ongeveer twee keer zo goed als de nummer twee aller tijden: De Vlaeminck, een tijdgenoot.
17-06-2024 12:24
Ik ben het gedeeltelijk eens. Al vind ik niet dat je Van der Poel kan vergelijken met Merckx. En eigenlijk ook niet echt met Pogacar. Pogacar kan gewoonweg alles. Die zou Milaan San Remo kunnen winnen als Van der Poel er is. En misschien ook wel Roubaix. Van der Poel kan eigenlijk nooit Luik en Lombardije winnen als Pogacar er is.Laat staan de grote rondes.
Pogacar is momenteel gewoon de allerbeste wielrenner die er bestaat, zelfs in tijden van specialisten kan deze man nog steeds bijna alles winnen.
    17-06-2024 15:07
    Niks valt toch te vergelijken met de gebruikers uit het verleden?
    18-06-2024 06:41
    @eric v , dus jij steekt er je hand voor in het vuur dat het nu allemaal zuiver is?
    Er zijn nog veel louche ploegleiders in de koers aanwezig hoor
17-06-2024 12:57
Ik denk dat sigaarboer Nelissen een glaasje teveel op had tijdens bewust interview.
17-06-2024 17:30
Zou Merckx in topvorm Pogacar in de tour verslaan? Zou hij VdP uit het wiel gereden hebben op de Koppenberg? We zullen het nooit weten. En gelukkig maar: elke tijd zijn eigen helden.
17-06-2024 11:58
Helemaal mee eens! Ik heb al eerder de periode van dominantie van Merckx vergeleken met het vrouwenwielrennen. Het is alsof Evenepoel tegen amateurs, zoals we in het begin van het jaar zagen toen hij lange solo's eruit gooide en steeds verder uitliep.
    17-06-2024 13:05
    Volgens sommigen is de huidige dominantie van UAE ook te wijten aan tweede rangs tegenstanders.
    17-06-2024 13:23
    Als 'sommigen' dat zeggen, dan moet het wel waar zijn.
    17-06-2024 13:26
    Wat jij zegt is ongetwijfeld waar.
    17-06-2024 13:41
    Als 'sommigen' dat zeggen absoluut. Anders natuurlijk niet.
    17-06-2024 13:47
    Helemaal duidelijk nu.
17-06-2024 12:02
Wie is Danny Nelissen?
    17-06-2024 12:04
    Een kennis van Marijn de Vries.
    17-06-2024 16:51
    Voormalige kennis :)
17-06-2024 13:21
Pogacar zit echt wel op een niveau dat je mag gaan spreken van de beste ooit. Zeker wanneer hij het voor elkaar krijgt om dit jaar, ik noem maar wat, het zou flikken om de tour, het WK en opnieuw Lombardije te winnen. Van der Poel is natuurlijk geen alleskunner want gaat er bergop af tegen een van Leemreize, prachtige Flandrien en wellicht op dat vlak op weg naar de titel beste ooit ja.
    17-06-2024 13:37
    Sorry, maar na 1 of zelfs 2 superjaren ben nog niet de "beste ooit". Balans opmaken bij einde carrière.
    17-06-2024 14:21
    Het aantal superjaren van Pogi begint anders flink aan te tikken. Eigenlijk vind ik hem 20, 21, 22, 23 al dé wielrenner van het jaar. 24 lijkt ook wel binnen bereik te liggen. Wat moet hij nog meer doen dan?
    17-06-2024 15:26
    Ik ga grotendeels akkoord alleen '22 vind ik een twijfelgevalletje.
    Verder ga ik hier niet met cijfertjes zitten goochelen maar als Pogacar een lange carriere ambieert (en zijn successen aanhoudt), zit het er zeker in om de records van Merckx te verbreken.
    Voor de rest ben ik geen grote fan van Pogacar maar dat heeft meer te maken met het clubje waar hij deel van uitmaakt dan met de renner zelf.
    17-06-2024 19:35
    Kzit kapot, hij heeft dat kluppie wel nodig hé! In z'n uppie lukt het hem ook niet.
    17-06-2024 20:22
    Zelfs als Flandrien is van der Poel nog lang niet de beste ooit. Bijvoorbeeld een Tom Boonen en misschien ook wel Cancellara staan nog altijd boven
    17-06-2024 20:26
    De beste Flandrien is en blijft tot het einde der tijden Briek Schotte.
17-06-2024 15:58
Sorry, maar dit is echt onzin. Ten eerste toont de huidige dominantie van een klein groepje galactico's aan dat de massa van fullprofs er blijkbaar net zo goed een sigarenwinkel naast zou kunnen uitbaten. Want de top is echt niet breder.

Daarnaast overdrijft hij het verschil tussen Merckx de prof en de semiprofs die er iets naast deden. Het Feyenoord dat als eerste Nederlandse club de Europacup won, bestond ook uit semiprofs. Deze mensen stonden echter niet voltijds in hun sigarenwinkel, café of kledingzaak om af en toe eens te trainen. Het was juist andersom: ze kwamen een dagje of een dagdeel kijken als het trainings- en wedstrijdschema het toe liet. Of als ze een baan hadden, dan was dat vaak geregeld via een sponsor of clubbestuurder zodat er alleen 's-ochtends gewerkt hoefde te worden.

Kan me niet voorstellen dat het bij wielrenners destijds anders was. Die generatie renners leefde ook voor hun sport. Maakten waarschijnlijk meer trainingsuren dan profs tegenwoordig (al is dat omdat in de huidige trainingsleer het nut van het ouderwets wegstampen van kilometers betwijfeld wordt).

Het is overigens belangrijk om het onderscheid tussen de beste en grootste te maken. Elke sprinter die in Parijs de finale van de 100m haalt, zal sneller en dus beter zijn dan Jesse Owens. Maar niemand zal beweren dat één van hen groter dan Owens is. Zo is het met Merckx ook. Dat is gewoon de grootste wielerrenner aller tijden. Dat moet je als sport juist koesteren, net zoals in het voetbal met Pelé en in het boksen met Muhammad Ali.
    17-06-2024 16:09
    Ik denk dat je dat juist niet moet koesteren.
    Ja ze waren groot in hun periode, en dat moet je wel koesteren, maar om hun de grootste te noemen gaat te ver.
    Dan leg je druk om nieuwe generaties wel zo hoog neer. Niemand kan dan ooit nog zo goed zijn. (zie verwachting Evenepoel in belgie, en elk andere belg die een keer een goede uitslag rijdt in een ronde)

    En Jesse owens was erg goed, maar hij is voornamelijk groot geworden omdat hij als zwarte atleet goud won in Nazi Duitsland. Niet perse omdat hij zo goed was (ja tuurlijk was hij goed, anders heb je niet 4 gouden medailles op 1 spelen)
    17-06-2024 16:18
    @Mocca, ik snap jouw gedachtengang behoorlijk hoor, maar weet dat het record 100m van Jesse 20 jaar bleef staan... Dat was een schrikbarend snelle tijd. En gelopen op gravel: niet zo een ondergrond zoals nu.
    17-06-2024 16:35
    mocca
    Ik zou het op prijs stellen mocht je belg en belgië met hoofletters schrijven (Belg en België dus).
    Voor Nazi Duitsland doe je het wel. Een beetje link vind ik.
17-06-2024 13:39
Zou Danny Nelissen misschien beter eens goed naar de erelijst kijken van Merckx in zijn tijd waren er ook zeer goede renners Merckx reed helemaal niet tegen pannenkoeken Merckx blijft voorlopig de beste renner Pogacar is de beste renner van zijn generatie maar kan nog niet tippen aan Merckx
17-06-2024 14:29
Merckx reed ook niet alleen op pannenkoeken!!! In dat licht bezien is Armstrong mss wel de beste. Feit is dat er in het verleden vaker de renners wonnen die de beste dokter hadden en niet de beste renners
    17-06-2024 15:09
    Je bent toch niet zo onnozel te denken dat het nu veel anders is. Het meest succesvol zijn ook nu de renners met de beste medische begeleiding.
    17-06-2024 15:45
    Je praat over de jaren zeventig, met een medische wetenschap die nog maar net de structuur van DNA kende, het enzym waar het HIV virus op teert was nog maar net ontdekt. Het was nog niet mogelijk op grote schaal synthetisch eiwitten te maken etc. Kortom, het was in die tijd meer kwalkzalverij dan echte hardcore wetenschap. Het idee dat Merckx in die tijd een uitstekende medische begeleiding had, laat staan hoogwaardige doping is lariekoek.
    Buiten dat is het zinloos om tijdperken qua prestatie te vergelijken.
    18-06-2024 01:13
    Zijn broer was apotheker en Merckx zelf is meerdere malen betrapt. Dat lijkt me genoeg om er vanuit te gaan dat hij alleen zoveel won door zijn systematische dopinggebruik.

    Dat renners soms naar doping grijpen kan ik wel begrijpen, maar als iemand dat doet om zo'n beetje alle koersen te winnen zodat er niks voor anderen overblijft is echt naar en triest.
    18-06-2024 08:24
    De broer van Merckx apotheker, kijk, dat vind ik nu het weetje van de dag! Michel Merckx, 4 jaar jonger dan Eddy, 7 jaar geleden overleden aan een hartaanval…
    18-06-2024 10:26
    Was zeg ik toch? En misschien volgde je het wielrennen zelf op de voet in die tijd maar veel wielervolgers van nu waren toen nog niet eens geboren, die kennen Merckx alleen maar omdat hij af en toe genoemd wordt als grootste wielrenner aller tijden, dus het is goed dat incorrecte beeld te blijven bestrijden.
17-06-2024 16:29
Degene die de dominantie van Merckx in zijn tijd of het (hoge) niveau van zijn tegenstanders betwist, mist wel wat informatie denk ik. En beweren dat zijn tegenstanders eigenlijk amateurs waren is onzin. De toprenners kregen voor die tijd hoge salarissen. En ook in die tijd waren er toprenners genoeg. Jan Janssen, Gimondi, De Vlaeminck, Ocana, Zoetemelk en anderen kun je geen kinderachtige renners noemen, laat staan slecht betaalde (half-)profs. Provocerende uitspraak dus.
Wat Pogacar betreft: hij heeft nog wat jaren te gaan alvorens de status van een Merckx te bereiken. Maar zijn overwinningen en manier van rijden zijn van vergelijkbaar niveau (ik vergelijk hen niet rechtstreeks, maar aan de hand van hun positie in het eigen 'peloton'). Voor Van der Poel geldt hetzelfde, maar dan alleen in de Vlaamse klassiekers.
    17-06-2024 17:40
    Ik vraag me af wie hier de periode Merckx zelf heeft meegemaakt. Ik wel en voor mij ook als niet-Belg is veruit Eddy de grootste allertijden.
    17-06-2024 23:38
    @arie den blanken
    Dat WK 1967 in Heerlen heb ik ook bijgewoond, zoals ik hem ook andere koersen heb zien winnen, zoals de Amstel Gold Race, en verliezen! Op Pra Loup reed hij in 1975 in de gele trui omhoog, maar werd daar ingehaald en onttroond door Thevenet: dat was het begin van het einde van zijn heerschappij. Natuurlijk kun je Merckx niet rechtstreeks met Pogacar vergelijken. Ik denk dat je daarvoor een soort transformatieregel op moet bedenken en toepassen, waarin alle verschillen tussen de periodes (voeding, trainingsmethoden, mate van concurrentie, etc.) zijn verdisconteerd.
17-06-2024 12:05
Ik denk dat we vooral moeten stoppen met het vergelijken van tijden. Simpelweg omdat je niet weet wat Eddy had gepresteerd bij nog grotere tegenstand. Wie weet was ie wel nog harder gaan fietsen...

Volgens mij zegt zijn uurrecord ook heel veel. Ik ben benieuwd hoe ver de huidige generatie renners zou komen met zijn materiaal. Dat zou misschien nog wel de beste vergelijking zijn die je kunt uitvoeren.
17-06-2024 12:19
Vergelijkingen over totaal verschillende periodes is absoluut zinloos dus waarom er dan woorden vuil aan maken?
    17-06-2024 12:26
    Indien dat zo is, waarom wordt Merckx nog altijd bestempeld als de beste wielrenner ooit? Dan wordt er ook een vergelijking getrokken tussen totaal verschillende periodes.
    17-06-2024 12:40
    Van mij mag die kwalificatie dan ook zijn ‘beste renner in zijn tijd’. Je kunt in geen enkele sport over verschillende tijdsvakken heen sporters met elkaar vergelijken, andere mentaliteit, andere budgetten, ander materiaal, andere begeleiding, andere voeding etc etc etc. Net zo zinloos als het vergelijken van appels met peren.

    En zelfs binnen een bepaalde periode is het al moeilijk genoeg om over de beste te spreken, want waar heb je dat dan over meeste overwinningen, meeste etappes, meeste rondes, meest compleet, meeste truien, meeste KOM’s, … , ….?
    17-06-2024 16:47
    Whyze Katje heeft hier uiteraard gelijk, hetgeen hij ook redelijkerwijze onderbouwd.

    Anderzijds kan heel simpel de proef op de som worden genomen.
    Laat Pogi en Thieu maar op het stalen ros en kleding van Eddy met dezelfde soort van voeding, trainings - en voorbereidingsmogelijkheden van toen het werelduurrecord uit 72 in Mexico stad aanvallen. Wellicht geeft dat dan een aardige indicatie hoe goed Eddy was.
    17-06-2024 19:26
    @pietspeed

    Ook dezelfde vitamines die Eddy gebruikte?
    17-06-2024 19:39
    Welke bedoel je Harry?
17-06-2024 13:37
Pogi en VDP hebben gedurende het seizoen veel 'rust'pauzes, Eddy fietste gewoon altijd en overal.
    18-06-2024 01:19
    Met doping ja...
17-06-2024 17:39
Merckx was de GOAT toen wielrennen nog een kleine Europese sport was, vergelijkbaar met veldrijden nu. Belgen, Fransen, Italianen plus wat Spanjaarden en Nederlanders. Ondertussen is wielrennen een wereldsport, de concurrentie is onvergelijkbaar veel breder en dus moet je nu om te excelleren sterker zijn dan Merckx ooit was. En Merckx reed dan ook nog met allemaal nu verboden spullen in zijn lijf, terwijl het materiaal waar Pogiboy en Mathieu op rijden onvergelijkbaar veel beter is, net als de trainingsmethoden en de voeding, dan waar Merckx en tijdgenoten het mee moesten doen. Maar je kunt wel stellen dat Merckx in een hypothetische wedstrijd tegen Tadej in Lombardije of Mathieu in Vlaanderen, geen schijn van kans zou maken. Net zoals Ard Schenk op de 1500 meter schaatsen geen schijn van kans zou maken tegen Kjeld Nuis of Jordan Stolz.
    17-06-2024 18:11
    Vergelijk jij nu appels met peren?
    17-06-2024 20:02
    @KzitKapot - Geen appels met peren, maar de jaren 1970 met de jaren 2020. Om aan te tonen dat vergelijkingen tussen Merckx en Pogi/MvdP onzinnig zijn.
    17-06-2024 21:58
    Ik was als toeschouwer bij de eerste Wereldtitel van Eddy Mercks in Heerlen 1967. Die periode was als wielerliefhebber vele keren leuker dan de laatste dertig jaar, vooral de komst van veel renners uit niet traditionele wielerlanden maakt het door de vele nauwelijks te onthouden namen veel minder aantrekkelijk
    17-06-2024 22:29
    @Arie
    Was je ook al niet bij de wereldtitel van Eloi Meulenberg in 1937? Jij weet vast nog de leukste anecdote over een diskwalificatie in die wedstrijd.
    17-06-2024 23:46
    Vergelijkbaar me het veldrijden nu...Huh? Degenen die beide periodes hebben meegemaakt zullen daar anders over denken.
    18-06-2024 08:27
    ‘Vergelijkbaar met veldrijden nu’, hahaha kostelijk. Europese sport, daarin volg ik je dan weer wel.
    18-06-2024 08:31
    @Arie Den Blanken
    En dan gaan je ze binnenkort ook nog eens verplichten je naam te veranderen in Arie Den Witten! Let maar op, het gevaar loert overal.
    Ach, ‘word wakker, bange blanke man.’
    De komst van de niet-traditionele wielerlanden is net een enorme verrijking geweest voor de sport!
17-06-2024 13:19
Danny was 7 jaar oud toen Merckx stopte, dus waar praat ie over. Mijn lijstje blijft Coppi Merckx Pogacar. Dominantie op alle terreinen in hun tiijd
    17-06-2024 13:37
    En hoe oud was jij tijdens laatste wedstrijd van merckx?
    17-06-2024 14:10
    Hoe oud was jij ten tijde dat Coppi afzwaaide?
    17-06-2024 15:18
    OK dat was wat pestering. Maar ga in op mijn opmerking over dominantie. En als je het wil weten, ik heb rise and fall van Merckx bewust meegemaakt. Coppi inderdaad net niet, maar wat nu vaak merckxiaans genoemd was toen Coppiaans. Of dat woord toen gebruikt werd weet ik eigenlijk nier
    17-06-2024 16:01
    Het is niet pesterig. Jij diskwalificeert Nelissen om deze uitspraak te doen omdat hij pas 6 was toen merckx stopte. Vandaar de vraag hoe oud was jij. Want dan zou jij ook niet jou lijstje mogen geven.
    17-06-2024 16:18
    Lees voor je reageert
17-06-2024 14:01
Begrijp echt niet waarom men in godsnaam een twintiger(ook al is hij steengoed) vergelijkt met iemand die werkelijk alles heeft gewonnen (behalve Parijs-Tours dan). Is zoals zeggen dat Van Basten de beste voetballer ooit was toen hij 25 was.
    18-06-2024 01:36
    En ik begrijp niet waarom hij een dopeur vergelijkt met een (voor zover wij weten) eerlijke renner.
17-06-2024 14:19
Het is je gelukt Danny! Met onzin aandacht krijgen... Chapeau! En nu inhoudelijk: logisch dat wielrennen uit de jaren 60 en 70 vd vorige eeuw lastig te vergelijken is met NU... Maar dat gaat men over 60 jaar ook over NU zeggen... 1 ding staat vast: Merkx kan je wel degelijk met Pogacar vergelijken; renners die in ALLE disciplines winnen.
    17-06-2024 14:29
    Ja je kan ze vergelijken, want ze winnen in Alle disciplines.
    Maar daarom is wat Pogacar doet des te indrukwekkender. Hij doet het in een periode waar in elke discipline meerdere specialisten zijn die in die discipline exceptioneel zijn. En dat hij dan toch nog wint, is toch wel een stuk indrukwekkender (en daar ben ik het met Nelissen mee over ens)
    17-06-2024 15:06
    @Mocca, eens dat er nu echte specialisten zijn... Dat is waar en wat Pogacar doet is ook uniek... Maar wat Eddy deed was OOK uniek. En Nelissen probeert met zijn verhaal de prestaties van Eddy Merkx te bagatelliseren (zo lijkt het); vind ik niet koosjer. Het gaat om onze helden van nu en vroeger. Merkx heeft een ZEER groot aandeel in onze wielersport zou ik zeggen. En wat ik al zei: over 60 jaar gaan we toch ook niet Pogacar bagatelliseren omdat ze dan NOG harder rijden of NOG meer geprofessionaliseerd zijn?
    17-06-2024 15:18
    Ik heb hierboven de NBA al als voorbeeld gegeven. De celtics en de Lakers hebben de meeste overwinningen in de NBA (al zullen de Celtics waarschijnlijk na deze finale er 1 meer hebben). Maar kijk naar waneer de overwinningen zijn behaald, zeker de Celtics hebben de meeste overwinningen behaald in de jaren 60 en 70. Toen bestond de NBA uit rond de 12 teams.
    Maar vraag het de kenners wie ze beter vinden, zullen meeste toch zeggen de Bulls van de jaren 90. Toen tegen de 30 teams, en ws de sterkte ook meer verdeeld. Ook al hebben de Bulls niet de meeste titels gewonnen. is het toch indrukwekkender wat ze hebben gedaan in de jaren 90, dan de celtics in de jaren 60.
    Het zelfde met wielrennen, hoe goed merckx ook was in die jaren, is het eigenlijk gewoon indrukwekkender wat Pgacar laat zien nu.
    17-06-2024 16:25
    @Mocca, je gedachten zijn interessant en kloppen ook nog moet ik zeggen... Alleen dan zal Pogacar nog wel de Vuelta moeten winnen, want met alleen 3 x een Grote Ronde kom je er niet. Ps: ik denk dat Pogacar op wel 7 a 8 Grote Rondes komt hoor; dus JA, wij zijn in het hier en nu getuige vd misschien wel de grootste wielrenner aller rijden, dus genieten maar! En altijd met een groot respect naar het verleden... Want nogmaals Eddy was ook fenomenaal.
17-06-2024 17:53
Het is gewoon heel simpel. Je kunt renners en generatie niet met elkaar vergelijken. Iedereen reed met eigen mogelijkheden. Techniek, voeding, materiaal alles ontwikkelt zich verder.

Je moet gewoon genieten van de renners die er op dit moment zijn. Net als dat je 10 jaar geleden genoot van de generatie van toen Nibali, Contador, Froome. Nu heb je deze renners en die laten mooie koersen zien, maar heb ook zeker van vorige generaties genoten.
17-06-2024 12:13
Was een grapje.
    17-06-2024 12:22
    En ook nog eens daarmee afkomen op de verjaardag van de grootste aller tijden.
    17-06-2024 12:48
    Van harte gefeliciteerd Sven Nys
    17-06-2024 14:46
    Sjonge Jonge : En ook Adrie van der Poel
17-06-2024 13:22
Whooooeeh... Danny hoeft zich voorlopig niet in Belgie te vertonen met zulke uitspraken. Ongeacht of het waar is of niet. Het is wel een beetje kort door de bocht om álle overwinningen van Merckx op dergelijke wijze te downplayen. Maar het is natuurlijk wel een feit dat het peloton in Merckx' tijd voor een aanzienlijk deel bestond uit slagerszonen en postbodes die 's ochtends hun ronde nog hadden gedaan. Maakt ook wel weer voor mooie verhalen. Was het niet Albert van Damme die naast de koers van de wieg tot het graf in de landbouw of kwekerijen van de familie werkzaam was? 400+ koersoverwinningen mensen... andere tijden.
    17-06-2024 13:32
    Ik het huidige peleton rijdt ook nog een "farmer's son" rond.
    17-06-2024 13:36
    Daar sla je de spijker op zijn kop! Het zijn de Flandrians die vooral de mythe van Merckx van beste ooit levend willen houden. Renners zoals de Evenepoel worden in België tegen de maatstaf aangehouden en zullen daarom nooit tevreden zijn. Ik zag het gisteren alweer gebeuren met Widar. Jongen is 18 jaar en moet waarschijnlijk de komende jaren opboksen tegen het spook van de grootste ooit. Ik wens die jongen een hele mooie carrière toe met grootse overwinningen. En hopelijk houdt hij daarbij Van Aert's inmiddels onsterfelijke woorden "Ik moet niets!" in zijn hart en hoofd.
    17-06-2024 13:52
    Mijn reactie is niet op jouw stuk, maar van Barry. Je moet je niet alles wat ik zeg persoonlijk aantrekken.
    17-06-2024 14:13
    Kartouche, zo had hij jouw reactie niet begrepen. Gevolg: Hij zit kapot.
    17-06-2024 14:24
    Voilà, mijn reactie van 13:45 deleted en daarmee discussie/misverstand afgesloten (hoop ik).
17-06-2024 14:09
Het jochie heeft ook Merkcx gelukkig nooit meegemaakt , hij reed ALLE koersen , nu zijn ze een half jaar inactief
    17-06-2024 14:49
    Hiermee bevestig je eigenlijk wat Nelissen zegt.....
17-06-2024 15:04
Vraag me dan altijd af of de tegenstanders van Pogacar/UAE verhoudingsgewijs ook geen veredelde sigaarboeren zijn als je het verschil in mogelijkheden/budget/medische begeleiding/materiaal/etc... ziet. Qua omkadering en professionalisme is het verschil tussen de top en de meerderheid van het peloton nog steeds erg groot.
17-06-2024 16:56
Danny won in 1995 het WK Amateurs tegen een stel sigaarboeren.
17-06-2024 18:46
Dat hij Van der Poel noemt is ronduit lachwekkend. Pogacar is op alle vlakken indrukwekkender. Doe die oranje bril af.
    17-06-2024 19:31
    Ik weet niet met welk bril jij het leest, maar het kan niet je leesbril zijn. Hij vergelijkt namelijk niet Van der Poel met Pogacar, maar de suprematie van Merckx tov de twee eerder genoemden. Een vals equivalent creëren en vervolgens daar een conclusie aan verbinden om daarmee een mening van Nelissen onderuit te halen, ja, dat kun je ook ronduit lachwekkend noemen.

    En ja, ik ben het met je eens dat Pogacar op bijna alle vlakken indrukwekkender is tov Van der Poel. Maar daarvoor hoef je niet een kenner te zijn.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine