Dankzij reddende engel Mads Pedersen kunnen twee Deense beloften tóch naar het WK
foto: Fotopersburo Cor Vos
woensdag 16 september 2026 om 11:09 Volg in Google

Dankzij reddende engel Mads Pedersen kunnen twee Deense beloften tóch naar het WK

Mads Pedersen heeft ervoor gezorgd dat twee Deense beloften tóch naar het WK wielrennen in Montréal kunnen. De Deense bond mocht zes U23-renners afvaardigen, maar had enkel een budget om vier coureurs naar Canada te sturen. Met een veilingactie heeft Pedersen genoeg geld opgehaald om Emil Nymand en Kevin Biehl toch af te laten reizen.

Pedersen veilde verschillende persoonlijke items om de trip van Nymand en Biehl te kunnen bekostigen. De winnaar van het puntenklassement in de voorbije Ronde van Frankrijk schonk onder meer een snelpak, helm en sokken uit de Tour – allemaal in het groen.

De veiling heeft inmiddels al meer dan 30.000 Deense kronen (ruim 4.000 euro) opgeleverd. Dat is voldoende voor de Deense bond om een voltallige beloftenploeg af te vaardigen, maar Pedersen hoopt dat het bedrag uiteindelijk op 40.000 Deense kronen uitkomt. Hij zal het dan zelf verdubbelen tot 80.000 Deense kronen. De veiling loopt nog tot vanavond 20.00 uur.

Nymand (20) komt sinds juni uit voor de opleidingsploeg van NSN, Biehl (22) rijdt voor het Italiaanse conti-team General Store-Essegibi-F.Lli Curia. Laatstgenoemde is duidelijk klaar voor het WK in Canada, getuige zijn tweede plaats in de Ronde van Armenië. Nymand is momenteel actief in de Giro d’Abruzzo.


Pre-order onze nieuwe Najaarsgids
4 Reacties
11:25
Is het de bedoeling dat we via de app enkel maar de (rechter)helft van alle berichten kunnen lezen omdat er een grote banner in de weg staat?
    Met de betaalde versie heb je daar geen last van, maar dan moet je wel bereid zijn dat te betalen inderdaad. Anders doe je dat dmv reclame bekijken, en helaas werkt die manier van betalen niet al te goed via de app haha.
    11:43
    Een reclame kijken is prima, maar nu kan je dr niks meer van lezen. Dan ‘betaal’ je wel, maar krijg je niks. Het blokkeert de hele linker helft van het artikel
11:47
Door toedoen van Pedersen, stuurt Deense bond 'Nymand' naar het WK. Leest veel beter als mogelijke titel. ;)

Om te reageren moet je ingelogd zijn.