Daniel Martínez kan klassementsambities opbergen: “Mijn lichaam gaf het op”
foto: Cor Vos
maandag 11 juli 2022 om 11:57

Daniel Martínez kan klassementsambities opbergen: “Mijn lichaam gaf het op”

Voor Daniel Felipe Martínez was de negende etappe van de Tour de France er eentje om snel te vergeten. De Colombiaan, een van de speerpunten in de ploeg van INEOS Grenadiers, verloor in de rit naar Châtel een kwartier en zakte in het klassement van de tiende naar de dertigste plaats.

Martínez verloor op 21 kilometer van de finish, op de klim naar Pas de Morgins, de aansluiting met de groep van de gele trui en moest op de streep in skigebied Les Portes du Soleil vijftien minuten toegeven op de andere klassementsrenners. Hij weet het tijdsverlies aan gezondheidsproblemen, die hem al een paar dagen parten speelden. “Ik kampte al drie dagen met een slechte gezondheid en nu gaf mijn lichaam het op.”

Het peloton houdt vandaag een rustdag, voordat de ronde morgen verdergaat met de bergetappe tussen Morzine en Megève. Daar wilde de Colombiaan, winnaar van het nationaal kampioenschap tijdrijden en ook de Ronde van het Baskenland, optimaal gebruik van maken. “We zullen de nabije toekomstig rustig bekijken”, aldus de 26-jarige renner, die nu dertigste staat in het klassement, op 17:12 minuten van het geel.

Teleurstellend
“Hij voelde zich niet zo goed. Dat was te zien, niet waar?”, vertelde Rod Ellingworth, directeur van INEOS Grenadiers, in gesprek met Cyclingnews na de negende etappe van de Tour. “We moeten bekijken wat er gebeurd is, maar het is zeker een beetje teleurstellend voor hem, want hij is hier gekomen voor een beter resultaat dan dat hij nu zal halen. Maar zo gaat dat, zo is het leven”, zei Ellingworth, die nog wel drie man bij de beste tien heeft staan.

Geraint Thomas staat derde op 1:17 minuut, Adam Yates vierde op 1:25 minuut en Tom Pidcock zevende op 1:46 minuut. De moeilijke dag van Martínez zal de aanpak van de ploeg niet veel veranderen, zei Ellingworth. “Niet echt, nee. Uiteindelijk hebben we nog steeds drie jongens hoog in het klassement. Tom is daar, de koers heeft tot nu toe goed uitgepakt voor Tom en we zullen zien”, aldus de Brit.

RIDE Magazine
9 Reacties
11-07-2022 12:12
Hopelijk kan hij herstellen en ruimte krijgen in een vlucht. Zou mijn ploegje zeker waarderen... ;-)
11-07-2022 12:14
Eerste dagen geen mirakels verwachten denkik
    11-07-2022 12:53
    Vandaag mag ie van mij rustig aan doen.
11-07-2022 13:19
Een van de vier moest ook opgeofferd worden op den duur, om te knechten. Die selectie is nu op een natuurlijke, competitieve manier gemaakt. En Dani is natuurlijk een perfecte luxeknecht nu voor de anderen.

En mogelijk dat drie kopmannen nog altijd een te veel is, maar dat gaan we zien. Ze zullen in elk geval iets moeten bedenken en Dani krijgt nu wat ruimte en kan proberen mee te glippen in een ontsnappen om vervolgens als springplank te dienen voor Thomas, Yates of Pidcock en dat ie zich dan uit de naad fiets om hen op voorsprong te houden.
    11-07-2022 14:12
    Pidcock zal deze week nog wegvallen. Mocht dat niet het geval zijn, dan is drie kopmannen gewoon prima. Ze zijn niet de favorieten, dus ze hoeven de koers niet te dragen. Thomas en Yates zullen al gespannen achterom kijken naar Roglic, want die kan ze in de bergetappes gewoon terugpakken en het tijdverschil verkleinen.
11-07-2022 14:01
Pidcock verwacht ik ook nog wel een duikeling in het klassement te maken. Zware bergetappes verteert hij in de regel niet goed.
    11-07-2022 21:37
    ‘In de regel’, je reinste kolder; die heeft hij nog nooit competitief gereden - dus dit is nergens op gebaseerd
11-07-2022 14:03
Vind dit een mooie renner, ook hoe 'ie op z'n fiets zit. Zal wel moeten knechten, maar zie 'm graag een keertje aanvallen.
11-07-2022 15:40
Hij was inderdaad al enkele dagen minder, dus een verrassing is het niet. Dat Thomas goed omringd is en de sterkste ploeg heeft, is sowieso een lachertje. Pidcock komt nog iets tekort en zal een van de volgende bergritten door het ijs zakken. Adam Yates leek de INEOS-renner met de beste vorm tijdens de eerste Tourdagen, maar zakt er nu ook stilaan doorheen. Thomas alleen dan maar. Hij is goed. Maar omdat hij er al 36 is, en bijna drie jaar weinig of niets gepresteerd heeft (tot recent de ronde van Zwitserland), is hij geen echte opponent van Pogacar.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine