Man-in-vorm Daan Hoole moet na val opgeven in Parijs-Nice, ook Oscar Onley gaat onderuit
foto: Fotopersburo Cor Vos
woensdag 11 maart 2026 om 14:16 Volg in Google

Man-in-vorm Daan Hoole moet na val opgeven in Parijs-Nice, ook Oscar Onley gaat onderuit

Daan Hoole maakte de voorbije dagen indruk in Parijs-Nice, maar heeft de ronde nu moeten verlaten. De Nederlander was betrokken bij een valpartij en kon zijn weg niet vervolgen.

Hoole zat na een door waaiers gekruide openingsfase in de eerste groep van zo’n veertig renners. Op iets meer dan honderd kilometer van de streep ging het echter mist. Hij ging onderuit samen met onder meer Joshua Tarling, Samuel Watson en Oscar Onley. Terwijl de Britten van INEOS Grenadiers hun weg konden vervolgen, moest Hoole opgeven. Ook Bert Van Lerberghe staakte de strijd.

Het is nog onduidelijk wat voor blessure(s) Hoole heeft overgehouden aan zijn val. Hoe dan ook is het een domper voor de renner van Decathlon CMA CGM, die juist zo goed in vorm was. In de finale van de tweede etappe van Parijs-Nice reed hij kilometerslang alleen voor de meute uit en tijdens de ploegentijdrit van woensdag maakte hij eveneens indruk.

Aankomende wedstrijden voor Daan Hoole

DatumWedstrijd
4 jul - 26 julFR flagTour de France(2.UWT)
Bestel de Tourgids
12 Reacties
11-03-2026 14:58
Echt zonde, hij rijdt ontzettend goed tot nu toe dit jaar. Hopen dat hij de rest van zijn voorjaarsprogramma wel kan afmaken.

Decathlon doet het erg goed tot nu toe, zeker gezien het gemis van een aantal kopmannen. Maar helaas ook al een hoop pech met Benoot, Kooij en nu Bol en Hoole.
11-03-2026 15:32
En al weer en val, live nu, met o.a. Ayuso.
Wanneer gaan we verplicht op regenbanden koersen als het nat is (zoals motorsport). Wielrennen is ook zo verdomd conservatief.
11-03-2026 14:22
Mag ik het vreemd vinden dat Onley en Tarling relatief snel weer terug aansluiten in het peloton na een val waar mensen moeten afstappen? Uiteraard geen beelden, maar het lijkt mij vreemd
    11-03-2026 14:36
    Veel gratuiter en op complot hintend kan je het niet echt hebben.
    11-03-2026 14:38
    Ja, en ook heel toevallig dat dit net buiten de live uitzending gebeurt! Word wakker!
    11-03-2026 15:08
    Martin heeft 2 accountjes. Leuk voor Martin.
    11-03-2026 15:59
    Ik kan met 100% zekerheid zeggen dat Martino niet aan mijn account gelinkt is.
    11-03-2026 16:09
    Dat lijkt mij dan weer vreemd. ;-)
11-03-2026 14:45
Hard gelag voor Daan..
11-03-2026 15:51
Het is Lidl-Trek niet echt gezind dit voorjaar. Wordt wel een rampjaar als het zo doorgaat. Pedersen, Skjelmose, Ayuso met pijn en Vacek de nieuwe klassiekerman die het niet laat zien.
11-03-2026 14:59
Snap eigenlijk niet waarom die Karsten Kroon nog commentaar geeft op Eurosport (heeft doping gebruikt in zijn actieve carriere) terwijl Danny Nelissen om dezelfde reden werd ontslagen bij Eurosport. Kroon en die belg zijn niet om aan horen en missen erg veel van de koers omdat ze praten over bijzaken belangrijker is.
    11-03-2026 19:43
    Kroon doet Tirreno, niet Parijs-Nice. Beetje off topic dit. Maar ze dwalen inderdaad soms af. Persoonlijk vind ik dat leuk. En als het gebruik van doping reden is om ex-wielrenners van TV te weren, dan zullen we weinig renners van voor 2012 meer op TV zien. Nelissen had meen ik wel wat meer op zijn kerfstok.

Reacties zijn gesloten.