Contador: “Nog nooit zo sterk geweest in grote ronde”
zondag 29 mei 2011 om 22:04

Contador: “Nog nooit zo sterk geweest in grote ronde”

De slottijdrit van de Ronde van Italië in Milaan was niet meer dan een verplicht nummertje voor Alberto Contador. Hij fietste zich al vroeg in deze Giro in het roze en hield die daarna schijnbaar spelenderwijs in zijn bezit. “Het zag er misschien wel makkelijk uit, maar dat was het niet”, zei Contador, die nu al zijn zesde grote ronde op zak heeft, vandaag na de wedstrijd op een persconferentie.

“Dit is een van mijn emotioneelste overwinningen; helemaal anders dan mijn eindwinst uit 2008 toen ik niet voorbereid was”, tekende Sporza op uit de mond van de Spanjaard. “Ik denk niet dat ik al eerder zo sterk was in een grote ronde. Het zijn drie heel zware weken geweest in een van de zwaarste wedstrijden die ik al gereden heb. Maar het eindresultaat is het waard geweest.

“In de eerste week, vooral tijdens de lange vlakke ritten, zat ik met lichte twijfels, ook omdat ik niet wist hoe goed de concurrenten waren. Maar vanaf het moment dat we de bergen introkken, ging het veel beter”, citeert VeloNation Contador dan weer. “Ik had één slechte dag waarop ik dan toch weer ernstig aan het twijfelen sloeg, maar die ben ik goed weten door te komen.”

Nu wacht in principe zijn volgende doel: de Ronde van Frankrijk. “Maar daar denk ik nog niet aan, ik wil hier eerst van genieten. Samen met mijn entourage moet ik zelfs nog bekijken of ik wel ga starten. We gaan eerst afwachten hoe ik herstel, en daarna zien we wel”, aldus Contador, die het niet wilde hebben over zijn hangende zaak bij het TAS. “Ik zeg alleen dat, voor mij persoonlijk, niemand mij die Tour van vorig jaar kan afnemen.”

RIDE Magazine