Cian Uijtdebroeks voelt beetje beterschap: “Ik hou me aan die momenten vast”
Foto: Cor Vos
vrijdag 30 augustus 2024 om 13:30

Cian Uijtdebroeks voelt beetje beterschap: “Ik hou me aan die momenten vast”

Komt het deze Vuelta a España dan toch nog goed met Cian Uijtdebroeks? De jonge klimmer van Visma | Lease a Bike vertelde voor de start van de 13e Vuelta-rit aan HLN dat hij eindelijk een beetje beterschap voelt in zijn vorm, die hem al de hele Spaanse ronde achtervolgt.

Uijtdebroeks begon met de nodige ambitie aan de 79ste Vuelta a España, maar werd al snel met zijn neus op de feiten gedrukt. De 21-jarige klassementsrenner moest in de eerste bergritten bijzonder vroeg afhaken en kwam met name in de tiende etappe zelfs als voorlaatste over de streep. Uijtdebroeks klaagt zelf al enkele dagen over een ‘verdoofd gevoel’ in zijn benen, en er werd zelfs even gespeculeerd over een vernauwing van de liesslagader.

Maar in de twaalfde rit moest Uijtdebroeks amper een minuut toegeven op de andere klassementsrenners, wat plots een opvallend goed resultaat was voor de klimmer. “De voorbije twee dagen ging het iets beter, al had ik gisteren echt weer een slecht moment tijdens de eerste klim. Op het einde ging het dan weer veel beter.”

Dat mocht wel eens voor Uijtdebroeks, want vooralsnog is de Vuelta voor hem schijnbaar een lange lijdensweg. En wat er aan de hand is, weet hij nog steeds niet. “Ik houd mij aan die betere momentjes vast. Al vrees ik dat mijn benen straks op de steile kilometers weer ambetant verzuurd zullen aanvoelen. Ik hoop zo lang mogelijk bij Sepp Kuss te kunnen blijven.”

RIDE Magazine
8 Reacties
30-08-2024 16:13
@redactie, is het niet raadzaam voorzichtig te zijn met uitspraken als "klassementsrenner", "topsprinter" en "klassiekerspecialist" etc. bij (piep)jonge renners die zich daarin nog moeten bewijzen? Ik snap wel dat een renner wordt opgesteld in wedstrijden voor een klassement, of voor een goed resultaat in klassiekers en dergelijke, maar dat betekent niet dat zo'n renner dat alvast is. Iemand die wordt opgesteld om de Tour te winnen noemen we toch ook niet alvast Tourwinnaar?
Het zal vast goed bedoeld zijn richting zo'n renner, maar kan ook verwachtingen dermate hoog leggen dat ie later als mislukkeling ofzo wordt gezien.
In geval van Cian U. heeft hij met alleen een 8e plek in de Vuelta vorig jaar echt nog niet bewezen een constante klassementsrenner te zijn. Daarbij in meegenomen dat resultaten behaald in de jeugd en beloftencategorie al vaker heeft bewezen geen garantie te zijn voor de toekomst.
Er wordt echt veel te snel een prestigieuze titel aan een renner geplakt die uiteindelijk zijn centen verdient door te knechten.
    30-08-2024 17:22
    Klassementsrenner en kasseispecialist zijn gewoon aanduidingen obv type kwaliteiten, daar zie ik weinig problemen mee. "TOP" is een term die wel wat meer verdiend mag worden.
    30-08-2024 18:23
    Dat geldt dan toch ook zeker voor -specialist? In dat opzicht is dan heel het peloton specialist, ze rijden namelijk allemaal op het hoogste niveau.
    Terugkomend op Cian U., ik vind het raarhem klassementsrenner te noemen wanneer hij maar 1 serieus klassement heeft gereden. Ik zie niemand ook Kuss een klassementsrenner noemen, terwijl hij wel een grote ronde heeft gewonnen. Wat die laatste betreft staat hij misschien dan ook realistischer in het leven.
    31-08-2024 02:05
    Cian heeft wel de Ronde van de Toekomst gewonnen. En hij is ook nog maar 21 jaar. Vandaag was het weeral veel beter. Hij eindigde net achter Yates en voor O'Connor. En uiteraard is hij een rondetalent met top 10 plaatsen in de rondes van Zwitserland, Catalonie, Oman, Romandië, Spanje en in Tireno-Adriatico. Toen hij met corona de Giro verliet, stond hij op de 5de plaats. Laat mensen even de kans om te groeien.
30-08-2024 18:15
Hij mag nog jong zijn maar zeeman zei al dit jaar leren het tweede jaar moet hij leveren. Waar wordt hij niet gewoon in de 1 weekse wedstrijden ingezet en het tweede jaar een grote ronde. Dan kan hij aan de methodiek van vislab wennen. Blijkbaar vergt dat meer dan je denkt.
30-08-2024 21:21
Waar zijn nu al die zelfbenoemde artsen volgens wie het niks anders dan een beknelde liesslagader en dus einde Vuelta en begin van een reeks onderzoeken kon en moest zijn?
30-08-2024 16:53
Merijn Zeeman geef op 10 December in een Europosrt interview aan dat Uijtdebroeks al langer in beeld was. Toen de kans ontstond om hem te contracteren, hebben ze niet getwijfeld.

Zeeman zei dat Cian past perfect binnen de ploeg. Visma mag echter blij zijn dat deze jonge talent voor hun aanpak gekozen heeft. Ze zien Cian als een toekomstige leider van het team.
30-08-2024 18:06
Vandaag boven O'connor geëindigd dus dat zijn dan die lichtpuntjes

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine