Canadese triatleet sterkste in Ronde van Zwift, V/d Poel speelt geen rol van betekenis
De Ronde van Zwift is gewonnen door de Canadese triatleet Lionel Sanders. De renner van Canyon ZCC besliste de virtuele wedstrijd – met 19 renners van Alpecin-Fenix aan de start – met een demarrage op vier kilometer van de aankomst.
Het virtuele peloton kreeg zondagmorgen drie rondes van het Richmond-circuit voorgeschoteld, een route van in totaal 27,8 kilometer. De wedstrijd bleef lang gesloten, hoewel onder meer Alpecin-Fenix-renners Louis Vervaeke en Dries De Bondt het onderweg probeerden. Mathieu van der Poel werd onderweg gelost en speelde geen rol van betekenis.
De beslissing kwam toen Sanders net voor de laatste beklimming een power-up gebruikte en wegreed bij de rest. In de finale kwam de Zweed Branlunnd nog dichtbij, maar hij kon Sanders er niet van weerhouden als eerste de virtuele finish te passeren.
Alpecin-Fenix weggereden
De renners van Alpecin-Fenix slaagden er niet in een plekje bij de beste tien van de einduitslag de bemachtigen. De volledige top tien bestond uit renners van de zogenaamde eRacing teams.
Uitslag Ronde van Zwift 2020
1. Lionel Sanders (Canyon ZCC) in 36m21s
2. Samuel Brannlund (Zweden) +1:89
3. Lionel Vujasin (Canyon ZCC) +4:88
4. Ollie Jones (Canyon ZCC) +5:28
5. Johan Wigforss (Zweden) +5:61
6. Alex West (Canyon ZCC) +5:74
7. Gavin Dempster (Team Draft) +7:30
8. Vidar Mehl (Kalas Esport) +7:52
9. Warren Muir (Team Draft) +7:54
10. Alexander Wetterhall (Zweden) +8:55
Bekijk hier de wedstrijd terug
Ik heb wel gekeken, en vond het nog best aardig om te zien. Ze moeten naar mijn mening wel de mogelijkheid toevoegen om zelf te bepalen wie je volgt en vanuit welk camera standpunt.
Dat het commentaar niets anders was dan reclame voor Zwift hielp ook niet.
Zie je bv ook bij de vrouwen. Ieder jaar doet Canyon SRAM een wedstrijd waarna de winnares een contract krijgt maar nog nooit heeft deze winnares iets bereikt in het echte wielrennen..
Wellicht leuk om te doen, al kan ik me dat totaal niet voorstellen, maar als kijksport is dit geen enkele bedreiging (of alternatief) voor echt wielrennen.
Vertel, wat is er mis met de power ups? In hoeverre maakt het de race oneerlijk of minder interessant? [/quote]
Het maakt nogal een enorm verschil of je een aero boost/featherweight/draft boost krijgt of 10 xp.
En dan hebben we het nog niet eens gehad over dat je ook nog eens geluk moet hebben met welke powerup je op welk moment krijgt.