BORA-hansgrohe verklaart niet-selectie Buchmann: “Strategie volledig door elkaar geschud”
foto: Cor Vos (archief)
dinsdag 30 april 2024 om 16:27

BORA-hansgrohe verklaart niet-selectie Buchmann: “Strategie volledig door elkaar geschud”

Intern lijkt het rommelen binnen BORA-hansgrohe. Emanuel Buchmann zit niet in de selectie voor de aankomende Giro d’Italia en dat is hard aangekomen bij de Duitse klimmer. Buchmann schreef op sociale media zijn frustraties van zich af. Maar waarom is de klimmer er straks niet bij in Italië?

“Onze strategie voor de Giro d’Italia is tijdens de laatste vier weken volledig door elkaar geschud”, laat BORA-hansgrohe weten aan de Duitstalige tak van Eurosport. “Een maand geleden was het plan om met Daniel Felipe Martínez en Lennard Kämna als kopmannen af te reizen. De rest van de ploeg was puur gericht om hen te ondersteunen in de bergen.”

Kämna raakte op 3 april echter betrokken bij een zwaar trainingsongeval op Tenerife en ligt nog altijd in het ziekenhuis. “Na het ernstige ongeluk van Lennard waren we gedwongen om onze strategie aan te passen. We hebben nu nog maar één kopman voor het klassement (met Martínez, red.) en enkele veelzijdige renners als back-up. Deze jongens gaan in de heuvelachtige ritten op zoek naar mogelijkheden.”

Buchmann kwam maandag met een heel ander verhaal. “Ik kan mijn teleurstelling en frustratie niet beschrijven met betrekking tot mijn niet-selectie voor de Giro d’Italia. Ik heb me maandenlang lopen voorbereiden en plannen gemaakt richting de Giro. BORA-hansgrohe beloofde me zelfs dat ik mede-kopman zou zijn voor het klassement. De vorm was er en de trainingen verliepen goed”, schreef hij op zijn Instagram-pagina.

Van Giro naar Eschborn-Frankfurt
De nummer vier van de Tour de France van 2019 zal dus niet aan de start verschijnen van de eerste grote ronde van het seizoen, maar zal morgen wel zijn opwachting maken in Eschborn-Frankfurt. Maximilian Schachmann (die wel naar de Giro gaat), Marco Haller, Sergio Higuita, Roger Adrìa, Cesare Benedetti en Frederik Wandahl maken ook deel uit van de selectie voor deze Duitse eendagskoers.

RIDE Magazine
9 Reacties
30-04-2024 16:46
Geen woord over Lipowitz, maar ondertussen is hij onder de radar (nou ja) de kopman …
    30-04-2024 17:04
    Eens hoor. Anderzijds is het zijn eerste grote ronde. Martinez zie ik sowieso niet ver komen. Laat Lipowitz maar top tien proberen te halen.
30-04-2024 16:45
Hele jaar nog niet gezien maar durft tenminste zijn gevoel eerlijk uit te spreken, zo kan het ook Wout Poels.
    30-04-2024 17:01
    Ik denk dat Poels zich heus wel heeft uitgesproken, maar dan intern. Buchmann via de social media. Dat laatste is voor ons interessanter wellicht, maar verstandiger waarschijnlijk niet. Buchmann kwam wel héél verongelijkt over.
30-04-2024 17:15
Ik ben nog steeds wel benieuwd of dat mede kopmanschap hem nou wel of niet beloofd was.
    30-04-2024 17:36
    Als het wel belooft is maar hij niks laat zien heeft, Buchmann meenemen als klimknecht/ vrije rol/schaduwkopman niet veel zin als je er maar 2 extra klimmers meeneemt vanwege een veranderde strategie.

    Als de Kamna niet gevallen was en de strategie dus niet was aangepast, was ie misschien wel geselecteerd. Ik denk alleen dat ie dan ondanks die belofte nog steeds geen schaduwkopman zou zijn als ie weinig presteert.
    30-04-2024 17:49
    Ik zou ook niet weten waarom je hem als mede/schaduw kopman zou willen hebben, of waar hij dat aan verdiend zou hebben. Maar aangezien hij dat nogal stellig beweert en Bora daar niets over zegt, ben ik wel benieuwd waar deze miscommunicatie vandaan komt.
    30-04-2024 18:06
    @Fuubs & Panamaman: beloofd ; @Fuubs: verdiend ; maar verder inderdaad relevant om te weten of het hem was beloofd of niet. Volgend jaar dan maar bij SQS samen met Poels?
    30-04-2024 18:18
    @Steven_E ; bedankt

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine