Bondscoach Vanthourenhout over WK-tactiek: “Wout snel in positie brengen”
Sven Vanthourenhout, de Belgische bondscoach, presenteerde vandaag zijn selecties voor de komende wereldkampioenschappen veldrijden in Hoogerheide. Bij de eliteheren rekent de keuzeheer met name op Wout van Aert. “De rest kent hun plaats”, citeert Het Nieuwsblad.
Van Aert hoopt over goed twee weken – na een uitstekende veldritperiode – een gooi te doen naar een vierde wereldtitel bij de profs. Vanthourenhout trekt in Hoogerheide dan ook met name de kaart van Van Aert. “Als het over de wereldtitel gaat, zie ik twee kanshebbers en we hebben er één in onze rangen. Dat is duidelijk voor de andere jongens. Als Mathieu (Van der Poel, red.) en Wout aan de start staan, weten ze dat het een totaal ander perspectief is.”
“Als er een eerste schifting doorgevoerd wordt, zijn jongens als Laurens Sweeck, Eli Iserbyt en Michael Vanthourenhout er nog bij. Maar als er een tweede schifting plaatsvindt, blijven er nog twee over. De rest kent dus hun plaats. Hoogerheide is een selectief parcours waar vermogen een rol speelt, dus ik verwacht dat het snel een strijd tussen twee renners wordt.”
Een nadeel voor Van Aert: hij moet in Hoogerheide vertrekken op de tweede rij, zijn grote rivaal Van der Poel start op de eerste rij. Vanthourenhout: “Wat de start betreft, is het ook duidelijk: Wout start op de tweede rij, dus het wordt belangrijk om hem snel in positie te brengen. Daarna moet er een eerlijke strijd volgen.”
Relatie tussen Sweeck en Michael Vanthourenhout
Met Laurens Sweeck en Michael Vanthourenhout kan de bondscoach ook rekenen op twee medaillekandidaten, maar de twee crossers leven sinds het BK in Lokeren op gespannen voet. Toch verwacht de keuzeheer geen problemen in Hoogerheide. “Die jongens kennen me allemaal goed genoeg om te weten hoe ik erover denk. Er vallen niet veel plooien meer glad te strijken. Ik heb met beiden gepraat en de gebeurtenissen van Lokeren zijn van de baan. Iedereen is tot inzicht gekomen en ik ben ervan overtuigd dat het in orde is.”
Gaat niet gebeuren, maar is toch de afweging maken tussen ergens een top-10 ambiëren met 1 van de mindere goden en je kansen op de wereldtitel zo gaaf mogelijk houden.
Waarbij de top-50 in het UCI-klassement recht heeft om te starten met een max aantal renners voor elk land (afhankelijk van ploegenranking, EK, wereldbeker etc).
Dus als je als belgie (of nederland) zijnde minder renners meeneemt dan maximaal toegestaan terwijl je nog top-50 renners hebt, dan hebben zij recht van starten (als ze dit willen).
Kan me nu wel inbeelden dat je wel eens een WB in een ander land wel wil laten schieten. Maar voor een WK in eigen land (en mogelijkse top-10), zou ik toch wel mijn startrecht laten spreken
Helaas voor Stan Godrie bestaat zo'n startrecht niet. Bonden zijn vrij om hun eigen selectiecriteria te hanteren bij het opvullen van de startplekken die ze toegewezen krijgen of ze gewoon niet allemaal te gebruiken. Wat Mooie Sjors voorstelt had dus gekund. Zou de bondscoach uiteraard wel een vijand voor het leven gemaakt hebben, maar dat terzijde.
'De rest kent hun plaats' kan ook betekenen: luister, jij kan Wout echt niet beter helpen dan door lekker thuis te blijven... En kijk zo bedenkelijk niet, Sweeck.
Waarom eigenlijk nog moeite doen om een lijst samen te stellen? Ah ja, omdat de regeltjes dit zo vragen...
Nu komt er nog iets qua parkoers (Adri heeft Matje bevoordeeld), materiaal (geheime tubes), onderling gekrakeel (Saus-de rest).
Dat moet je als Sven allemaal gaan zitten bondscoachen en ook alle Vlaamse stakeholders tevreden houden (Flanders classics, Sporza, Golazo, de bond, alle ploegen en Het Volk).