Bondscoach Moerenhout voert charme-offensief: “Alles wat Mathieu aanraakt, verandert in goud”
Bondscoach Koos Moerenhout wil Mathieu van der Poel maar wat graag meenemen naar het wereldkampioenschap wielrennen van september in Yorkshire. Eerder gaf Moerenhout al aan dat hij Van der Poel graag mee zou nemen, maar na het zien van het parcours in Yorkshire is hij overtuigd. “Yorkshire is hem op het lijf geschreven”, laat hij optekenen aan Het Nieuwsblad.
Tijdens de voorbije Tour de Yorkshire werd een deel van het parcours van het aanstaande WK aangedaan. Hier was het dat Moerenhout zag dat het parcours perfect is voor Van der Poel. “Het heeft iets weg van de Brabantse Pijl”, refereert hij naar de koers die Matje op overtuigende wijze won. “Een vergelijking met de Ardennen of de Amstel gaat wel op. Hij moet er voor gaan.”
Het ligt in de lijn der verwachting dat kamp-Van der Poel volgende week meer bekend zal maken over zijn komende programma. “Ik snap dat Mathieu voor een moeilijke keuze staat met het WK mountainbike op 1 september in Canada. Maar de manier waarop hij van het veld naar de weg switchte, bewijst dat hij en zijn omgeving dat prima aankunnen”, heeft hij vertrouwen in zijn landgenoot. “De keuze is aan de renners en hun ploeg. Mathieu is aan zet.”
Mocht Van der Poel ervoor kiezen om naar het WK te gaan, krijgen we wellicht na 34 jaar een opvolger van Joop Zoetemelk. “Wat hij de afgelopen weken liet zien, is ongekend. Laat ons hopen dat hij ja zegt, want alles wat hij momenteel aanraakt, verandert in goud”, sluit hij mooi af met een referentie naar de kleur van de gewenste medaille.
Volgens mij doet Moerenhout precies datgene wat een goede bondscoach zou moeten doen. Hij probeert een renner, die in het afgelopen (korte) voorjaar vrijwel overal waar hij wil winnen wint, warm te maken voor een WK wielrennen op een parcours dat hem op het lijf is geschreven.
En waar verbindt hij zijn lot aan het wel of niet meedoen van Mathieu aan het WK wielrennen? Ik haal dat absoluut niet uit de tekst.
Vdp lijkt wel wereldtop hierin, dus geef hem alle ruimte om met mtb wk te combineren. Zo anders dan degene die Canada wt koersen rijden zal z'n programma dan niet zijn.
Dat is idd waar ik als fan/volger me bij MvdP het meest bedenkingen bij heb: het risico op vallen bij MTB. Zeker omdat Mathieu bij alles ongeveer op het scherpst van de snede koerst. Ook in RVV maakte hij een listig schuivertje over een stoep voor of na de bloembak dat weet ik niet meer. Boven alles hoop ik dat hij heel blijft dan is the sky the limit.
Ik denk dat er bij Cross Country rijden minder valpartijen zijn met ernstige blessures dan rijden op de weg. Ik volgt het MTB al meer dat 20 jaar en het aantal blessures bij de profs is echt veel kleiner dat het aantal blessures bij de wielrennen. Zie maar de afgelopen 4 weken hoeveel valpartijen met zware blessures tot gevolg er zijn geweest.
Meen je dat nu ? De kans dat hij het niet wordt lijkt me groter dan wel. Er rijden immers nog andere landen mee, weet je wel. Daarenboven denk ik niet dat de andere Nederlandse profs staan te springen om zich leeg te rijden voor Matje. Ook op bevriende renners met verschillende nationaliteiten zal hij niet moeten rekenen.
Ook mollema en dumoulin knechten regelmatig en de rest is qua eendagskoersen sowieso knecht
En ach, laten we eerlijk zijn, "wereldkampioen" zegt uiteindelijk toch niet zoveel zolang het in een eendagskoers wordt bepaald.
Zoals bij o.a. motorraces geven resultaten door een seizoen heen een eerlijker beeld wie uiteindelijk de echte kampioen is.