Bondscoach Gerben de Knegt: “Het zou goed zijn als er een Nederlandse veldritformatie komt”
foto: Cor Vos
dinsdag 2 januari 2024 om 11:07

Bondscoach Gerben de Knegt: “Het zou goed zijn als er een Nederlandse veldritformatie komt”

De Nederlandse veldrijders presteren deze winter bijzonder sterk. Bij de vrouwen was de dominantie al groot, maar dit jaar scoren ook de mannen in de breedte bijzonder goed. Bondscoach Gerben de Knegt denkt daarom dat er een Nederlandse veldritformatie zou moeten komen die de strijd aan kan gaan met de grote Belgische ploegen.

Ondanks alle successen, heeft Nederland op dit moment geen enkel crossteam met een UCI-status. “Voor Nederland zou het goed zijn als er ook bij ons een commerciële veldritformatie komt die kan wedijveren met de Belgische topteams”, aldus De Knegt op de site van de KNWU, in een selectiebericht voor de Wereldbeker Zonhoven. “Je zou denken dat de tijd nooit eerder zó rijp is geweest voor een dergelijk team.”

Zo’n team zou ook een reddingsboei kunnen zijn voor Nederlandse renners die geen contract krijgen bij een buitenlands team, denkt De Knegt. “Voor een renner als Ryan Kamp – die tegen de absolute top aanschurkt – was dat een welkome ontwikkeling geweest. Eigenlijk is het ongelofelijk dat een renner van zijn kaliber geen volwaardig team meer heeft.’’ Kamp mocht niet blijven bij Pauwels Sauzen-Bingoal, maar we zullen hem wel gewoon zien blijven crossen. Hij gaat met eigen sponsoren individueel verder.

RIDE Magazine
13 Reacties
02-01-2024 12:02
Het lijkt mij dat de commerciële Vlaamse organisatoren dan niet alle wedstrijden naar België moeten trekken. Het moet interessant blijven voor sponsoren dat er Nederlandse wedstrijden op internationaal niveau blijven die niet alleen langs de Belgische grens te vinden zijn. Gieten zijn we al kwijtgeraakt door de commerciële belangen van wedstrijdorganisatoren. Laat Gerben en de KNWU en UCI zich daar eerst maar eens op gaan richten, dan wordt het ook interessanter om Nederlandse sponsoren voor een Nederlandse ploeg te vinden.
    02-01-2024 13:46
    Inderdaad dat al die westrijden in vooral zuid Nederland verdwenen zijn afgelopen 20 jaar, of uit de klassementen, heeft de basis veel kleiner gemaakt. Net als het wegvallen van enkele traditionele crossen in Zwitserland, Tsjechië en baskenland. In Vlaanderen is crossbzo succesvol doordat het traditie is en constant. De ucinzou zich veel meer moeten richten op jarenlange contracten in alles behalve Vlaanderen, zodat er gebouwd kan worden. Nu is het elke keer wisselen, waardoor nergens buiten Vlaanderen en twee grensplaatsen in Nederland nergens een crosscultuur groot kan worden
02-01-2024 13:33
IKO (bekend uit het veldrijden) blijkt tegenwoordig sponsor van een schaatsploeg. Dat zegt je alles over waar dit soort sponsors in Nederland aankloppen. En geef ze maar eens ongelijk als je kijkt naar het verschil in televisietijd op de meest bekeken zender.
02-01-2024 12:21
Het lukt al jaren niet om een bedrijf te vinden om een (echte) Nederlandse procontiploeg te sponsoren. Dan gaat het met een crossploeg ook niet lukken.
    02-01-2024 12:32
    Dat dus. Leuk veldcross maar in Nederland wordt dat modderhappen lang niet zo serieus genomen dan in het voormalig oud Nederlands deel.
    02-01-2024 13:00
    Een pro-continentaal wegteam kost natuurlijk wel veel, maar dan ook veel, meer dan een veldritteam. Daarbij moet je een groep van tegen de twintig renners in dienst nemen tegen een verplicht minimumloon. Denk dat zelfs iemand als Mettepenningen met een behoorlijk bescheiden budget werkt (en dat dat blijkt uit het laten gaan van Kamp).

    Maar goed, dat betekent niet dat dit geen luchtfietserij is. Een team met een budget dat hoog genoeg is om de renners in dienst te nemen die nodig zijn om te kunnen wedijveren met de grote Belgische teams, zou nooit de sponsorwaarde kunnen leveren om zijn bestaan te rechtvaardigen. Daar bereiken gewoon te weinig wedstrijden het grote publiek voor. De kampioenschappen en een paar wereldbekers halen NPO1. De rest is streamen en/of Eurosport.

    Dan kan je als Nederlandse sponsor met een redelijk budget beter een schaatsteam sponsoren.
    02-01-2024 13:48
    Een crossploeg met iemand die regelmatig top 5 haalt, zie je meer op tv dan een pro conti ploeg als roompot. Roompot haalde bijna alleen maar publiciteit met hun ploegleiders die als voormalige sterren bners zijn en dus graag geïnterviewd worden.
    02-01-2024 14:21
    @Mwielerfan, daarmee doe je Roompot tekort. Ze zaten vaak in de vroege vlucht en maakten daarmee veel minuten tv-tijd. Ik vraag me af of je dat in een cross haalt met alleen subtoppers (zoals Kamp). Als je pech hebt en je krijgt een regisseur die alleen de eerste vier of vijf in de wedstrijd laat zien, dan heb je helemaal niks.
02-01-2024 15:37
Is ook opgelost als de Baloise-Trek Lions gewoon een Nederlandse licentie aanvragen. Van hun 6 belangrijkste renners komen er 5 uit Nederland en dat kan 6 op 7 worden als Haverdings ooit terug zijn volledige potentieel kan bereiken na die hartoperatie.

Werk de Nys-clan daar buiten en vervang die door Groenendaal en er is nog bijzonder weinig Belgisch aan dat team. Als Baloise dat niet ziet zitten, zal Trek wel bijspringen.
    02-01-2024 16:13
    Mja, team is juist in 2020(?) door Van Kasteren verkocht aan Nys en co. Zou gek zijn als dat nu weer de andere kant op gaat.
02-01-2024 15:56
Eerst maar eens zorgen voor het herstel van veldritten in Nederland, met bijbehorend klassement.
02-01-2024 11:35
Heeft Hans van Kasteren niet nog wat geld en tijd over?
02-01-2024 11:48
Dus Gerben wat let je ? Je hebt een groot netwerk dus …

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine