Benoît Cosnefroy klopt Teuns en Wellens in Brabantse Pijl, late aanval Marijn van den Berg strandt
foto: Cor Vos
woensdag 10 april 2024 om 17:04

Benoît Cosnefroy klopt Teuns en Wellens in Brabantse Pijl, late aanval Marijn van den Berg strandt

Benoît Cosnefroy heeft de Brabantse Pijl 2024 gewonnen vanuit de sprint van een elitegroep van zes. De Franse kopman van Decathlon AG2R La Mondiale was de snelste voor Dylan Teuns (Israel-Premier Tech) en Tim Wellens (UAE Emirates). Een sterke Marijn van den Berg zat ook in die elitegroep, maar hij gokte in de slotkilometers op de aanval en moest die inspanning bekopen met een inzinking en een zevende plaats.

Traditiegetrouw startte de Brabantse Pijl in Leuven voor een wedstrijd van 195 kilometer door Vlaams- en Waals-Brabant, met een lokale ronde rond finishplaats Overijse. Op dit circuit lagen de kasseien van de Hertstraat (0,7 km aan 3,7%), de Holstheide (1 km aan 5%), de lastige kasseien van de Moskesstraat (0,5 km aan 7%) en de S-bocht (1,3 km aan 3,7%), kort voor de aankomst op de Brusselsesteenweg.

De vlucht van de dag ontstond in twee schuifjes. Jordi Warlop (Soudal Quick-Step) en Tomáš Kopecký (TDT-Unibet) sprongen samen naar zes andere vluchters: Alan Riou (Arkéa-B&B Hotels), Nicolas Debeaumarché (Cofidis), Jens Reynders (Bingoal WB), Dylan Vandenstorme (Team Flanders-Baloise), Lorrenzo Manzin (TotalEnergies) en Anders Halland Johannessen (Uno-X Mobility). Veel meer dan twee minuten voorsprong kregen zij niet, omdat het peloton ook wel vroeg wilde koersen.

foto: Cor Vos

Voorfinale begint al vroeg
Naast Decathlon AG2R La Mondiale lieten ook Alpecin-Deceuninck, Israel-Premier Tech en UAE Emirates zich zien. Wat volgde was een massasprint richting de eerste keer van de Moskesstraat, waardoor de finale al op 70 kilometer van de meet begon. De vroege vlucht werd toen ook al ingerekend door schermutselingen waarbij onder meer Quinten Hermans, Jelle Johannink en Pascal Eenkhoorn bij betrokken waren.

Het drietal Alec Segaert-Antoine Huby-Andres Leknessund reed nog een tijd lang vooruit. Achter hen mengde topfavoriet Tim Wellens zich voor het eerst op 50 kilometer van de meet. Zijn versnelling op de Moskesstraat zorgde voor een schifting in het peloton. Søren Kragh Andersen en Axel Laurance maakten vanuit die groep de sprong naar de groep-Segaert, waarna ook Benoît Cosnefroy, Dries De Pooter, Frank van den Broek, Lawson Craddock, Stephen Williams en Antonio Morgado aansloten.

Van den Berg mee met Wellens en Teuns
EF Education-EasyPost miste de slag en reed de kopgroep terug, daardoor kon kopman Marijn van den Berg knap mee met Dylan Teuns en Tim Wellens op de voorlaatste klim van de Moskesstraat. Heel veel voorsprong kregen de drie niet, maar de achtervolging kwam ook moeizaam op gang. Zij begonnen op die manier met 20 seconden voorsprong aan de slotronde rond Overijse.

foto: Cor Vos

Michael Matthews en Dries Van Gestel deden nog een verwoede poging op de laatste Hertstraat, maar dat had weinig effect. Beulswerk van Alpecin-Deceuninck en Decathlon AG2R had meer effect, want aan de voet van de Moskesstraat was het gat gehalveerd. Van den Berg zorgde er nog voor dat hij met Wellens en Teuns met voorsprong boven kwam, maar een sterke Hermans kon net na de top aansluiten. Niet ver daarachter volgde een tweede elitegroepje.

Zevental gaat strijden om de zege
Uit die groep wist Cosnefroy op Holstheide op straffe wijze de sprong te maken naar de kopgroep, waardoor vijf koplopers aan de laatste zeven kilometer begonnen. Het gat was echter klein genoeg voor Joseph Blackmore en Jefferson Cepeda om de sprong te kunnen maken vanuit de achtergrond, wat de finale nog spannender maakte.

Marijn van den Berg leek over de snelste sprint te beschikken van de zeven koplopers, maar de coureur uit De Meern wachtte dat niet af. Twee kilometer voor de meet profiteerde hij van een moment van stilte in de kopgroep, waarna hij een serieuze voorsprong pakte in de S-bocht. Het was Blackmore de vals platte uitloper het gat dichtte met Van den Berg, die compleet stilviel.

In de sprint die volgde trok Blackmore aan voor Teuns, maar hij was niet opgewassen tegen de venijnige spurt van Benoît Cosnefroy. De Fransman was veruit de snelste en mocht uiteindelijk met Teuns en Wellens het podium op. Blackmore werd nog knap vierde, voor Cepeda en een stilgevallen Hermans. Tien seconden later werd Van den Berg zevende in de uitslag.

foto: Cor Vos

RIDE Magazine
35 Reacties
10-04-2024 17:09
Tja, achteraf kun je zeggen dat van den Berg beter had kunnen wachten maar ja, dat is altijd makkelijk praten. Hij rijdt echt weer een sterke wedstrijd en durft initiatief te nemen, mooie ontwikkeling weer dit voorjaar!
10-04-2024 17:05
Vd berg verkloot zijn winstkansen door niet op de sprint te wachten en blackmore had zelf niet door hoe sterk hij was
    10-04-2024 17:07
    Denk dat teuns voor blackmore had moeten rijden.
    10-04-2024 17:07
    Blackmore is het onderdanige jonkie dat net komt kijken en tot de orde geroepen wordt door de grote naam binnen de ploeg lijkt me. Draai de rollen om en hij wint. Zo'n Teuns wint toch nooit zo'n sprint en had onderweg nog zwakte getoond op laatste keer Moskesstraat, verbaast me dat ie nog tweede wordt.
    10-04-2024 17:10
    Volgens mij was het niet eens een bewuste acceleratie, Van den Berg bleef gewoon kopwerk doen en daarachter liet iemand het gat vallen. Toen hij al snel 20 meter had besloot hij door te rijden.

    Ach, van dit soort finales wordt hij alleen maar sterker. Liever dat dan zo'n Hermans die alleen maar aan het plakken was.
    10-04-2024 17:11
    Eens, maar Teuns was kopman, Blackmore niet, hoewel die meer over had aan het einde.
    10-04-2024 17:15
    @Geit,
    Eens. Al was de sprint van Hermans ook niet zo goed meer, dus was het wellicht vooral niet beter kunnen i.p.v. plakken (dat dacht ik ook eerst).
10-04-2024 17:08
Cosnefroy heeft het meer dan verdiend, vrij indrukwekkend naar de kopgroep toe gereden, de klim het best verteerd en gewoon de beste. Sjiek.
10-04-2024 17:06
Joseph Blackmore, schrijf die maar op voor de toekomst.

Verder heeft Van den Berg wel stappen gemaakt, maar mag hij iets minder tonen hoe sterk hij is. Was misschien wel de sterkste in koers maar deed heel veel werk.
    10-04-2024 17:13
    Dacht ik een paar jaar geleden ook met Ben Turner en Magnus Sheffield, maar bevestigen kost tijd. Veelbelovend, dat zeker!
10-04-2024 17:09
Alpecin deze keer een tikje te overmoedig…
    10-04-2024 17:38
    Waarom? Toen Teuns, Wellens en vd Berg weg leken te reden, waren zij, met nota bene Bingoal, de enige ploeg die nog voor de winst reden om ze terug te halen. Achteraf hadden ze beter de kaart Laurance kunnen spelen, maar dat heeft toch niks met overmoed te maken?
    10-04-2024 17:46
    @Bendy Total en Decathlon deden ook mee.
    10-04-2024 18:35
    Lang daar voor waren ze al te gretig, de groep uit elkaar ranselen op 2 uur van de finish lukt niet elke dag, beetje meer realisme had ze vandaag verder gebracht…
10-04-2024 17:06
Argh, wat een fout van Marijn. Had altijd de sprint moeten afwachten. Leergeld dan maar.
10-04-2024 20:00
Ben ik de enige die maar niet kan wennen aan de nieuwe AG2R outfit en aan hoe dicht de kleuren in een sprint als deze - vanuit de helikopter bekeken - bij elkaar liggen?
Teveel blauw in het peloton.
    10-04-2024 21:24
    absoluut, erg misleidend doordat te veel op elkaar lijkt inderdaad
    die shirt ontwerpers mogen überhaupt allemaal wel een keer naar de oogarts en cursus kleuren leer
    veel lelijker kom je het niet tegen
    dat roze onderscheidt zich dan wel maar dat wens je niemand toe om daar in te ´moeten´ rijden
10-04-2024 17:06
De 2 sterkste winnen niet. Marijn gokt en verliest, helaas. Blackmore in dienst van Teuns, terwijl zelf minimaal zo sterk. Cosnefroy wel al vaak dichtbij geweest.
10-04-2024 17:08
Blackmore nog steeds belofte en aflopend contract Ineos moet alles op alles zetten hem te halen
    10-04-2024 17:24
    Om deze jongen zijn handtekening gaat serieus gestreden worden. Het is ook iemand die alles kan en doet : op de weg, in het veld, gravel, MTB. Hij moest al lang bij Ineos gezeten hebben. Niet te begrijpen.
    10-04-2024 17:53
    Precies net als het niet te begrijpen is waarom Nereukar voor Ef rijdt en Gloag voor Visma. Deze jongen heeft alles en ja Ineos kan hem wel veel bieden ook en hij zal heel veel kunnen leren van Pidcock maar hij had allang binnen moeten zijn
    10-04-2024 18:07
    Vorig jaar was al duidelijk dat Joseph (Joe) Blackmore een enorm talent was. Hij zal ongetwijfeld meerdere aanbiedingen hebben gehad misschien ook wel al van Ineos. Maar er zijn nu eenmaal renners, die liever niet voor Ineos rijden, omdat ze elders meer kansen krijgen. Als hij voor Ineos zou hebben. gereden, was hij vandaag geen vierde geworden....
    10-04-2024 18:10
    Nee omdat Ineos niet deze wedstrijd betwist, maar normaal gesproken hoort Ineos de grootste Britse talenten vast te leggen
10-04-2024 17:13
Wat een leuke finale! Van den Berg sterk, als hij wat minder gebrommerd had in de kopgroep was het misschien raak voor hem geweest. Uitgekookte goedgetimede sprint van Cosnefroy; mooie naam op de erelijst van deze koers.
10-04-2024 17:15
Heerlijke finale toch? Marijn moedig gestreden, makkelijk praten achteraf. Spannender dan afgelopen zondag!
10-04-2024 17:56
Om eerlijk te zijn heb ik me vandaag doodgeërgerd. Koersen met een groepje met daarachter een peloton van een man of 50 slagen er altijd in om op mijn zenuwen te werken. Die aanval van Berckmoes rond 30km van het einde bijvoorbeeld. Waar slaat dat op? Versnellen, vervolgens niet door willen rijden voor Kron en daarom de groep daarvoor bijna 20 seconden geven om vervolgens met zijn allen achter Meurisse te rijden. Bingoel dat met 3 renners achter Alpecin zit en pas begint te rijden als Meurisse en Van Tricht weg zijn in plaats van 1 iemand laten overnemen. Matthews in het algemeen.

Aankomst deed me bijna denken aan die van 2 jaar geleden, toen liet Wellens voor letterlijk geen enkele reden een gat vallen met Sheffield die dat niet doorhad, en dan haalden ze hem vervolgens niet meer terug. En dan dit jaar ondanks het feit dat er 2 renners bijzitten die nota bene in diezelfde situatie zaten laten Van den Berg dan wegrijden. Ik snap er niets van. Ze mogen echt hun pollekes kussen dat Blackmore zo sterk was, want anders was het weer van dat. Ik ga nooit begrijpen waarom renners gaten laten vallen op niet-teammaats binnen de 5 km als het niet van de laatste positie is om aan te vallen.

Van den Berg was in ieder geval heel sterk. Blackmore ook. Cosnefroy die het eindelijk hier voor elkaar krijgt en voor de rest bijna terug een geval van "Waar is SQS". Het feit dat Matthews van zo ver voor de meet zonder teammaats zat is ook een dikke buis voor een nota bene WT-team, ook al is het een B-team.
    10-04-2024 19:26
    Ik heb een spannende, mooie koers gezien, zonder me te ergeren aan al dan niet verkeerde tactieken. Je kan dat trouwens ook anders bekijken: doordat men even het gat op VDBerg liet vallen, won VDBerg (toch de op papier snelste man van de kopgroep) deze koers niet. Dus een tactische blunder die goed uitdraait? Is dat dan geen tactische meesterzet? Wie zal het zeggen…
10-04-2024 19:14
Negen overwinningen al voor Decathlon AG2R, dat is sinds 2014 dat op dat geval stonden in zo vroeg in April. Die van Rysel fietsjes rijden best lekker zo te zien.
10-04-2024 17:16
Altijd leuke koers. Leuke winnaar ook.
10-04-2024 17:23
Leuke koers, en Van den Berg hoeft zich niet te schamen. Als Blackmore of Teuns zou zijn gegaan was er waarschijnlijk ook niet om de zege gesprint, want die Blackmore heeft hier wel een cruciale rol …
10-04-2024 17:25
Niet zo slim van van de Berg….helaas. Podium weggegooid door deze actie en mss wel de overwinning
10-04-2024 17:55
Cosnefroy wel verdiend eindelijk op de lijst met winnaars, na 3 keer podium
10-04-2024 18:42
Van den Berg leek me de sterkste voorin, maar een fout(je) uit gretigheid kost hem allicht de zege. Aan het eind vlakt het finish ook wat af, dan had hij Cosnefroy toch zeker kunnen kloppen. Het was natuurlijk bijzonder aanlokkelijk toen dat gat viel, maar hij had moeten inhouden. Bijzonder sterke Blackmore ook, als afstopper zag je al dat die over een stel topbenen beschikte. Het was misschien beter geweest dat Teuns het gat op Van den Berg dichtte, Blackmore won al een aantal lastige sprints dit jaar (in kleinere wedstrijden). Mooie en open koers gezien.
10-04-2024 18:52
Opzich mooie koers gezien, maar er waren maar heel weinig ploegen die echt wilden winnen vandaag leek het.

Ik snap heel goed dat het geen playstation is, maar als je liever naar elkaar kijkt dan voor de overwinning fietst dan pas je misschien beter in een ander beroep. Het continu stilvallen van renners vlak voordat ze aan het wiel zitten en vervolgens de een na de ander solo weg te laten rijden lijkt vaker te duiden op het ontbreken van een vwo diploma dan op slechte benen.

Los daarvan absoluut een paar mooie lichtpuntjes gezien vandaag. Steek gastje die Blackmore, kende hem nog niet.
10-04-2024 20:03
Het was een leuke koers met een flink aantal tactische overwegingen er in, genoeg coureurs die goed in vorm zijn voor de Ardennen. Erg raar dat sommige grote ploegen deze koers links laten liggen terwijl die perfect op de Amstel en Luik aansluit.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine