Belkin tevreden na openingsrit Tour 2014

foto: Sirotti
De negen man van Belkin Pro Cycling zijn de eerste dag van de Tour de France 2014 goed doorgekomen. Het team reed van Leeds naar Harrogate een anonieme etappe, maar geen van de renners van de Nederlandse formatie liep een blessure op. De ploeg kijkt tevreden terug.
“We zijn de dag perfect doorgerold”, zegt Nico Verhoeven op de site van zijn ploeg. “Het enige minpuntje was een valpartij met Lars Boom, Stef Clement en Bauke Mollema. Het is nooit prettig om tegen de grond te gaan, maar ze zijn in orde,” legt hij uit.
Ondanks dat geen enkele Belkin-renner zich in de kijker reed, overheerst bij de ploeg tevredenheid. “We hebben ons vandaag bewust met niet al te veel dingen bemoeid. We zijn tevreden,” geeft Verhoeven aan.
Kopman Mollema haalde zonder noemenswaardige problemen de finish. “Het middenstuk was wel een beetje hectisch. Een keer reden ze van achteren op me in en kwam ik even stil te staan, maar dat was eigenlijk niets bijzonders. De benen waren goed. Ik voelde me prima,” geeft hij aan.
Verhoeven verwacht dat de rit van morgen voor verschuivingen kan zorgen. “Morgen wordt een lastige en opnieuw hectische dag. Vandaag zag je dat als er even gekoerst werd, meteen heel veel renners moesten lossen. Omdat het tempo nooit heel lang hoog bleef, kwam alles telkens weer bij elkaar, maar morgen gaat een gevaarlijk ritje worden.”