Belgische bondscoach maakt WK-balans op en gaat in op prestatie van Remco Evenepoel
Voor Serge Pauwels was het zijn eerste wereldkampioenschap als bondscoach van de Belgische eliterenners en de beloften. Hoe kijkt de oud-renner terug op de voorbije week in Rwanda en op de prestatie van Remco Evenepoel in de wegwedstrijd?
Het zat Remco Evenepoel zondag bepaald niet mee op het WK wielrennen in en rond Kigali. De Belg zag met Ilan Van Wilder een zeer belangrijke luitenant letterlijk wegvallen en moest onderweg twee keer van fiets wisselen. Evenepoel veroverde nog wel een zilveren medaille, maar was na afloop toch wel teleurgesteld. Pauwels zag vooral een zeer veerkrachtige Evenepoel aan het werk.
“We reden Quinten Hermans voorbij op de Kimihurura en hij zei dat Remco opnieuw een nieuwe fiets nodig had”, vertelde Pauwels na afloop in een interview met Sporza. “Toen zaten we al achter geloste renners en de commissaris liet me uiteraard niet direct door. Ik zei dat mijn kopman een nieuwe fiets nodig had en na wat overleg mocht ik toch door. Op het moment dat we doorreden, kreeg ik te horen dat hij aan de kant stond, dan waren we er bijna bij.”
Evenepoel verloor bij zijn tweede fietswissel veel terrein. “42 seconden is veel. Als hij nog wat doorrijdt en dan roept, kan ik direct naar voren en is die fietswissel sneller”, aldus Pauwels. “Alleen had hij nu het geluk dat Quinten er terug zat om te werken. Hij heeft een goede mentale invloed gehad op Remco, die veerkracht heeft getoond door te beseffen dat de koers nog niet voorbij was. […] In zijn belevenis snap ik dat hij die stop gemaakt heeft. Het positieve is dat hij het weet om te buigen en dat hij toont dat hij op zijn minst de tweede beste was in koers.”
Over WK-oogst van de Belgen
Pauwels sluit zo zijn eerste WK als elitebondscoach af met drie medailles. Stemt hem dit ook tevreden? “Die medaille van Ilan was onverhoopt. Dat was echt het maximaal haalbare. Gezien de koers was zilver vandaag ook het hoogst haalbare. Bij de beloften was Widar niet op niveau, daar zat meer in. Maar we hebben weinig laten liggen en volgende week is het alweer koers in Frankrijk”, doelt hij op het EK in Frankrijk.
Om te reageren moet je ingelogd zijn.