XDS Astana degradeert Gleb Syritsa voor komst onbekende Chinees
XDS Astana heeft de komst van Haoyu Su wereldkundig gemaakt. De 24-jarige Chinees maakt zo de selectie van de Chinees-Kazachse ploeg compleet met dertig renners. Su – die overkomt van China Glory-Mentech – heeft getekend voor twee jaar bij de ploeg van Cees Bol, Darren van Bekkum, Wout Poels, Ide Schelling en Mike Teunissen.
Su is voor het grote publiek een nobele onbekende en ook de diehard wielerfans zullen hem waarschijnlijk niet kennen. Toch baarde hij opzien in de eerste UCI-koers die hij ooit reed. Dat was de vermaarde Tour of Qinghai Lake van 2022, waar de Chinees na een paar sterke etappes vierde werd in het eindklassement. Opvallend is wel dat de talentvolle sprinter Gleb Syritsa eerder deze week werd gedegradeerd naar de opleidingsploeg van XDS Astana. Hij moest ruimte maken voor de komst van Su.
“Het is voor mij een grote eer om me bij XDS Astana te voegen en het Chinese vasteland terug te brengen in de WorldTour”, zegt de 24-jarige Chinees. “Dit is een gigantische stap voor mij en ik ben dankbaar voor deze unieke mogelijkheid. Er ligt heel veel werk voor me en ik mik erop om zo veel mogelijk ervaring op te doen in Europa. Ik zal alles geven om China op het hoogste niveau te vertegenwoordigen en om een bijdrage te leveren aan de doelen van het team in elke wedstrijd waarin ik zal deelnemen.”
Jaar | Team |
---|---|
2026 | XDS Astana Team |
2025 | XDS Astana Team |
2024 | China Glory - Mentech Continental Cycling Team |
2023 | China Glory Continental Cycling Team |
2022 | Li Ning Star |
Kwestie van tijd
Sinds dit seizoen investeert XdS (uitspraak: xi-de-sheng) Carbon Tech fors in de Kazachse wielerploeg. Volgens XDS Astana-ploegbaas Aleksandr Vinokourov – die ondanks de Chinese toetrede verantwoordelijk blijft voor het sportieve beleid – is de komst van Su geen verrassing. “Het aanwerven van een renner van het Chinese vasteland was slechts een kwestie van tijd. Met onze investeerder is het logisch dat het Chinese vasteland bij ons team terugkeert op het mondiale wielerniveau.”
Dat er werk aan de winkel is voor de Chinees mag ook duidelijk zijn, vertelt Vino erbij. “Su is nog altijd jong en moet nog ervaring opdoen op het allerhoogste niveau. Maar we hebben al wel gezien dat hij potentie heeft en – het allerbelangrijkste – de vastberadenheid heeft om zichzelf te ontwikkelen. Ik geloof er stellig in dat hij ons kan ondersteunen in sleutelkoersen in Azië en Europa.” Zodoende volgt Su het voorbeeld van Meiyin Wang, in 2019 bij Bahrain-Merida de laatste Chinees in de WorldTour.
Patron Poetin gaat kwaad zijn. Dan maar effe Kazachstan inpalmen zekers? Nu hij toch bezig is...