ASO vist ploeg van Niki Terpstra opnieuw op voor Critérium du Dauphiné
Oorspronkelijk liet Total Direct Energie het Critérium du Dauphiné links liggen. Het Franse team kreeg als beste ProTeam een wildcard voor alle WorldTour-wedstrijden, maar mocht die ook weigeren. Het team van Terpstra koos voor de Ronde van Zwitserland, maar die is geannuleerd. ASO voegt het team nu opnieuw toe, wat zorgt dat er straks 23 ploegen aan de start staan van de vijfdaagse.
Total Direct Energie stond zijn plaats af aan Circus-Wanty Gobert. Zelf zou het van start gaan in de Ronde van Zwitserland. “Anders wordt de juni-maand té druk”, vertelde teammanager Jean-René Bernaudeau in december. Waarop ASO de wildcard toekende aan Circus-Wanty Gobert, dat uit de boot viel voor de Tour de France.
Maar omdat de Ronde van Zwitserland ondertussen definitief is afgelast, kunnen Terpstra en co. nu hun plekje in de Dauphiné opnieuw innemen. Dat vertrouwde Christian Prudhomme, de grote baas van organisator ASO, toe aan L’Equipe. “Dat betekent inderdaad dat er in de Dauphiné uitzonderlijk 23 in plaats van 22 teams aan de start zullen staan.”
“Nooit sprake geweest van Van der Poel in de Tour”
Prudhomme bevestigde nog eens dat dat niet geldt voor de Tour de France. “Daar zullen maximaal 22 teams aan de start staan. Ja, ook mocht er een team (zoals CCC dat in slechte papieren zit, red) forfait geven. Dan reizen er slechts 21 ploegen af naar Nice. Over een eventuele deelname van Alpécin-Fenix is overigens nooit gepraat op een vergadering. Dat nieuws was totaal uit de lucht gegrepen.”
De grootste chauvinisten komen uit hun eigen land!
Bertus Staigerpaip - Fraanse les
https://youtu.be/eKs-NfCfuO0
In de TdF wordt er strikt een maximaal aantal teams toegestaan, daar wordt onder geen beding van afgeweken. Zelfs niet als een team forfait geeft, dit is hoe de regels zijn; daar wijken we niet van af. Ergo: MvdP / Alpécin-Fenix, zet deelname maar uit je hoofd.
Maar voor Dauphiné geldt deze regel duidelijk niet. Als je die regel zou doortrekken dan zou je óf Wanty niet moeten laten starten, óf TDE geen startrecht verlenen nadat ze hier eerder van hebben afgezien.
Je hebt gelijk dat niet duidelijk wordt hieruit dat uitzonderingen alleen voor Franse teams gelden. Maar het is dan toch in ieder geval opmerkelijk dat er in de ene wedstrijd wel afgeweken kan worden van deze regel en in de ander niet.
En natuurlijk is de situatie anders, omdat TDE eerst wel startrecht had in deze wedstrijd. Weet ook niet precies hoe dit zit als je hiervan afziet, zoals TDE heeft gedaan.
Of zijn Team moet de WT status aan vragen