Alec Segaert mikt bij Bahrain Victorious op zowel klassiekers als rittenkoersen
Foto: Cor Vos
maandag 11 augustus 2025 om 18:58

Alec Segaert mikt bij Bahrain Victorious op zowel klassiekers als rittenkoersen

Bahrain Victirious heeft de inkomende transfer van het Belgische multitalent Alec Segaert bevestigd. De 22-jarige Segaert komt over van de Lotto-ploeg, waar hij einde contract was.

Bij Lotto viel Segaert in eerste instantie op met zijn tijdrijderscapaciteiten, een discipline waarin hij bij de beloften drie keer Europees kampioen werd. Ook in zijn eerste volwaardige profseizoen bouwde hij daarop voort, door de rit tegen de klok in de Renewi Tour te winnen.

De tijdrit van Segaert leverde hem ook al goede klasseringen op in rittenkoersen van één week. Afgelopen voorjaar bewees Segaert zijn veelzijdigheid in de klassiekers, met een tiende plek in Dwars door Vlaanderen en een achtste notering in de GP van Denain.

“Alec is een jonge renner met een enorm potentieel en we geloven dat hij een belangrijke rol voor ons zal spelen, zowel in de klassiekers als in het ondersteunen van onze ambities in het algemeen klassement”, zegt algemeen directeur Milan Eržen. “Hij heeft het talent, de mentaliteit en de werkethiek die we waarderen, en we kijken ernaar uit om hem te helpen zijn ontwikkeling op het hoogste niveau voort te zetten.”

Sergaet zelf ziet de ploeg als ‘de ideale volgende stap in mijn persoonlijke ontwikkeling als WorldTour-renner.’ “Het team is professioneel en ambitieus. Dat ben ik ook, en ik hoop dat deze overstap me zal helpen nieuwe doelen in mijn carrière te bereiken. Ik ben ervan overtuigd dat ik goed zal passen in het klassiekers-team en een waardevolle aanwinst zal zijn voor de klassementsrenners in de etappekoersen.”

Bij Bahrain Victorious vindt Segaert ook zijn oudere broer Loic terug, die hem in zijn Lotto-periode steevast coachte.

RIDE Magazine
8 Reacties
11-08-2025 20:53
Ik ben benieuwd. Hij is jong en heeft al wat leuks laten zien, maar in nieuwsartikelen (niet per se WF, maar meer de uitspraken en verwachtingen, allicht wat we wel vaker zien bij Belgische talenten) wordt het wel wat groter gemaakt dan het vooralsnog is. Dit seizoen lijkt niet erg veel beter dan vorig seizoen, maar met Denemarken, de Renewi, en de kampioenschappen komen er nog wel wat leuke koersen aan voor hem.
11-08-2025 22:24
Altijd leuk op jullie artikels te lezen! Maar soms zie ik wil wat fouten als sergeant.
11-08-2025 23:54
Oei, deze zag ik niet aankomen.

Al met al zitten de Belgische teams op deze wijze in zwaar weer.

Quickies is bekend. Lotto met een de Lie die niet vooruit komt en de man van de toekomst gaat dus naar Bahrein. Wanty kan financieel niet mee en zoekt naar een fusie.

Blijft over Alpecin met Jasper en MvdP dat wel (nog) goed zit.
    12-08-2025 10:39
    Maar Deceuninck stopt wel als Alpecin-sponsor.
11-08-2025 22:55
Net zoals alle Lotto renners dit jaar stil gestaan. Verstandig dat hij vertrekt bij Lotto. Het is maar de vraag of het na de fusie beter gaat. Fusie van de huidige nummer 21 en 24 in de uci ranking 2025.
11-08-2025 23:32
Tja balen dat hij vorig jaar het EK tijdrijden bij de profs niet reed. Was sneller bij de beloften op hetzelfde parcours. Zegt niets natuurlijk en tegelijk een beetje alles.

Als je Jan Bakelants of Jurgen Van Goolen hoort praten over wat een zege op jonge leeftijd had kunnen teweeg brengen qua status, mentale rust, positie binnen de ploeg, geloof in eigen kunnen etcetera.

Was zijn eigen keuze destijds, om het WK bij de beloften te winnen. Wat niet lukte. Hopelijk krijgt hij nog is zo'n unieke kans, maar als Ganna/Tarling/Evenepoel zich op het EK richten gaat hij het niet redden de komende jaren.
    12-08-2025 07:07
    @Achilles op tijdrit niveau heeft hij vorig jaar een uitschieter gehad. Hij kan dit jaar niet eens Florian Vermeersch verslaan. Baloise Belgium Tour maar 7e in ITT. Te hoog verwachtingspatroon gecreëerd door de Belgische pers/fans door een uitschieter
    12-08-2025 12:47
    Haalde dan wel brons in de afrit, waar hij onder meer Christen, Blackmore en Del Toro achter zich liet. Dan ben je geen pannenkoek.
    Misschien een wat lastige spreidstand tussen TT en klassiekers voor hem.
    Denk dat hij er volgend jaar weer staat.

Reacties zijn gesloten.