Albert wint in de modder in Hoogstraten
zondag 1 november 2009 om 16:23

Albert wint in de modder in Hoogstraten

Niels Albert heeft de tweede manche van de Superprestige gewonnen. De wereldkampioen kwam in Hoogstraten solo over de streep na een spannende wedstrijd. Zdenek Stybar werd tweede, Sven Nys legde beslag op de derde plaats. Gerben De Knegt was de eerste Nederlander op de zesde plaats. Voor Albert is het al de achtste overwinning dit jaar.

Net voor de start begon het te regenen, waardoor het parcours er ineens heel wat moeilijker bijlag. In de eerste ronde gebeurden er dan ook enkele kleine valpartijen, onder andere van Albert, gelukkig zonder erg. Op het moment dat Albert terug vooraan plaatsnam, kwam ook Nys in aanraking met de Antwerpse grond. Dat was het moment voor de Albert om te versnellen: de wereldkampioen sloeg meteen een kloofje. Zdenek Stybar waagde de sprong, maar de Tsjechische kampioen kreeg het gat niet dicht.

Toch moest Albert alles geven wat hij had om Stybar, die maar druk bleef zetten, op afstand te houden: rond half koers volgde Stybar nog steeds maar op tien seconden. De achtervolgende groep, met onder andere Nys, Vervecken en Simunek, moest toen al 40 seconden toegeven.

Het verschil tussen Albert en Stybar schommelde de hele wedstrijd nog tussen de vijf en de tien seconden, maar de wereldkampioen hield stand tot op de streep. Op een minuut van de twee protagonisten kwam Nys voor Pauwels en Vantornout over de streep.

Uitslag SP Hoogstraten
1. Niels Albert (Bel/BKCP) 1u03m36s
2. Zdenek Stybar (Tsj/Fidea) + 16s
3. Sven Nys (Bel/Landbouwkrediet) + 1m12s
4. Kevin Pauwels (Bel/Fidea) + 1m28s
5. Klaas Vantornout (Bel/Sunweb-Projob) + 1m48s
6. Gerben De Knegt (Ned/Rabobank) + 1m58s
7. Radomir Simunek (Tsj/BKCP) + 2m22s
8. Erwin Vervecken (Bel/Baboco) + 2m32s
9. Bart Aernouts (Bel/Rabobank) + 2m33s
10. Dieter Vanthourenhout (Bel/BKCP) z.t.

RIDE Magazine
RIDE Magazine