Afscheid van het rode rugnummer: nieuwe sponsor kiest voor andere kleur
foto: Cor Vos (archief)
donderdag 29 juni 2023 om 12:06

Afscheid van het rode rugnummer: nieuwe sponsor kiest voor andere kleur

Het is onlosmakelijk verbonden met de Tour de France: het rode rugnummer. Aan het einde van elke Touretappe werd door de jury een rood rugnummer uitgereikt aan de meest strijdlustige renner van de dag. Deze coureur reed dan in de daaropvolgende etappe rond met een rood rugnummer. Maar dat is nu verleden tijd.

Door de komst van een nieuwe sponsor is er in de komende Ronde van Frankrijk sprake van een… lichtbruin rugnummer. Het zal even wennen zijn voor de wielerfans en renners zelf.

Door de jaren heen werd het rode rugnummer verschillend aangegeven. Soms was het alleen virtueel te zien, werd het kader rood gemaakt of werd een wit rugnummervel met rode cijfers gebruikt.

In 2006 ging de Tourorganisatie over op een rood vel met witte cijfers. Dit bleek een schot in de roos. In de afgelopen zestien jaar werd deze prijs door een achtkoppige internationale jury toegekend aan de strijdlustigste renner, die de volgende dag met een rood rugnummer mocht rijden. In de komende Tour is er dus voor het eerst sprake van een lichtbruin nummer.

(Donker)groene trui
En dat is nog niet alles: ook de puntentrui heeft een kleine metamorfose ondergaan. De leider in het puntenklassement zal de komende weken niet in een fel groen, maar eerder in een donkergroen tenue koersen. Dit was eerder ook het geval in Parijs-Nice en het Critérium du Dauphiné, de twee andere grote Franse rittenkoersen van ASO.

RIDE Magazine
11 Reacties
29-06-2023 12:25
taupe is het
29-06-2023 12:38
Er is ook geen enkele zekerheid meer in het leven ;-).
29-06-2023 12:40
Zolang de gouden kilometer er niet komt betaal ik met alle liefde dit wisselgeld.

Ze mogen oranje met turquoise resp. fluorroze doen als ze ook nog de boni's en 3K-regel ervoor afschaffen.
29-06-2023 12:24
Weerzinwekkende wijzigingen wmb. De groene trui hoort juist fel en in het oog springend te zijn en dat nieuwe rugnummer ziet er niet uit; eenzelfde kleur als die decennia oude bank van je opa die hij maar niet de deur uit doet.
    29-06-2023 13:32
    Het is verschrikkelijk!
29-06-2023 12:22
Dat in inderdaad bruin
29-06-2023 12:37
Waarom, waarom?..
29-06-2023 13:57
Totaal oninteressant deze zogenaamde prijs
    29-06-2023 14:33
    Het fungeert voor mij vaak een beetje als troostprijs.
    Heel fijn om te hebben als je de etappe toch niet gewonnen hebt.
29-06-2023 16:35
Waarom moet het nu weer veranderd worden? Tradities en nostalgie creëer je door alles te laten zoals het is. Mijn hemel. Alle mooie dingen verdwijnen door de misselijkmakende mensen met teveel tijd om handen.
29-06-2023 12:35
In plaats van een extra inspanning als je dreigt ingelopen te worden. Snel die remmen dichtknijpen. Stel je voor de een renner van Lidl-Trek dit leuke nummer mag opspelden op dat misbaksel van een tenue dat ze hebben.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine