Cube onthult drie nieuwe paren wielerschoenen
Materiaalzone Cube heeft drie nieuwe typen wielerschoenen gepresenteerd. Aanvoerder van de schoenenlijn, is de RD C:68X, waarvan de zool is vervaardigd van het hetzelfde carbon als dat ze gebruiken voor hun high-end racefietsen.
Met de RD C:68X, Sydrix Pro en Sydrix introduceert CUBE drie wielrenschoenen die elk een eigen mix van stijfheid, pasvorm en ondersteuning zouden bieden. De verschillende schoenen zouden alledrie zijn voorzien van een stijve zool, praktische draaisluitingen en hoogwaardige afwerkingen, maar verschillen ook qua kwaliteitsniveau en prijsklasse.Het topmodel is de RD C:68X, die volgens het fietsenmerk voor fanatieke racefietsers is ontworpen. De zool is gemaakt van het C:68X carbon wat Cube ook gebruikt voor zijn meest hoogwaardige fietsframes. Door een hoger carbongehalte zou de zool extreem stijf.
De schoen is voorzien van twee draaiknoppen als sluiting. Dat systeem is versterkt met Dyneema, waardoor de pasvorm na langere tijd goed zou blijven. Het bovenwerk is geperforeerd voor goede ventilatie, terwijl ook de geventileerde tong ervoor zorgt dat je voeten koel blijven. Verstevigde zones op de hiel en de neus zorgen ervoor dat de schoen extra stug is en lang meegaat. De RD C:68X weegt 248 gram per stuk en kost €299,95.

De Cube RD C:68X – foto: Cube
Dan is er de Sydrix Pro, een paar fietsschoenen wat volgens Cube zo comfortabel als een paar sloffen zou zitten. Voor de zool – en de nodige stijfheid – is een glasvezelcomposiet gebruikt, terwijl de afsluiting ook hier wordt gevormd door twee draaiknoppen. Een asymmetrische sluiting zou ervoor zorgen dat de druk optimaal over de wreef wordt verdeeld. Een mooi detail is dat het bovenwerk vuilwerend zou zijn, waardoor je schoenen langer wit moeten blijven. De Sydrix Pro weegt 302 gram per schoen en kost €149,95.

De Cube Sydrix Pro – foto: Cube
Tot slot onthult Cube de Sydrix, “een degelijke, stijve schoen met een strakke pasvorm voor een toegankelijke prijs.” In tegenstelling tot zijn voorganger heeft de schoen geen klittenband meer, maar een draaiknopsluiting die zou zorgen voor betere drukverdeling en een meer comfortabele pasvorm. Net als de Sydrix Pro is de Sydrix voorzien van een glasvezelcomposiet zool en een vervangbaar hakstuk. De schoen 310 gram per stuk en kost €99,95.

De Cube Sydrix – foto: Cube
Om te reageren moet je ingelogd zijn.