mathieu-van-der-poel-e3-saxo-classic-cobblestones-harelbeke
donderdag 26 maart 2026, 15:0018:30

Liveblog E3 Saxo Classic 2026 - Van der Poel voltooit E3-hattrick na spannend slotstuk

Afgelopen

De E3 Saxo Classic is een koers die de groten op aarde graag aan hun palmares toevoegen. In en rond Harelbeke geldt deze wedstrijd als de mini-Ronde van Vlaanderen. Het is met andere woorden een prima opmaat naar de Vlaamse Hoogmis anderhalve week later. Mathieu van der Poel won vorig jaar voor de tweede keer.

De wedstrijd lijkt een tikkeltje zwaarder in vergelijking met voorgaande jaren, met liefst 3.000 hoogtemeters en een dubbele passage van de Oude Kwaremont en Karnemelkbeekstraat tijdens de race. Voor de tweede passage van de Oude Kwaremont worden de renners opnieuw over de Paterberg gestuurd, bij de eerste doortocht in de eerste wedstrijdhelft kiest men voor een andere aanloop, met de kasseiloze Keuzelingsstraat als extra obstakel.

BE flagE3 Saxo Classic

Datum
vrijdag 27 maart 2026
Categorie
1.UWT|Men Elite
Afstand
208 KM
Tijden
12:45 - 17:12
Start
BE flagHarelbeke
Finish
BE flagHarelbeke

DSQ Zingle na deze actie

Het podium!

CORVOS_00038810-370.jpgfoto: Fotopersburo Cor Vos

Van der Poel maakt fans blij!

Weet Van der Poel zich ook dit jaar in dit rijtje te fietsen?

Renners die de E3 & Ronde van Vlaanderen in hetzelfde jaar wonnen:
2024: Mathieu van der Poel
2021: Kasper Asgreen
2018: Niki Terpstra
2013: Fabian Cancellara
2012: Tom Boonen
2010: Fabian Cancellara
2006: Tom Boonen
2005: Tom Boonen
1999: Peter Van Petegem
1998: Johan Museeuw
1979: Jan Raas
1963: Noel Foré

Zes renners wonnen eerder Omloop Het Nieuwsblad en de E3 in hetzelfde seizoen

2022: Wout van Aert
2019: Zdenek Stybar
2017: Greg Van Avermaet
1981: Jan Raas
1978: Freddy Maertens
1961: Arthur Decabooter

Bekijk de ontknoping hier!

Van der Poel reageert

"Op een gegeven moment had ik er niet zo'n goede hoop meer in. Ik ben gewoon mijn wattages blijven rijden en op een goede kilometer van de meet dacht ik dat ze terugkwamen. Ik kon niet meer sprinten, dus ik heb zittend zo hard mogelijk gereden en het was net genoeg", reageert Van der Poel in het flashinterview.

"Op de Boigneberg ging ik aan om de groep uit te dunnen, want ik wist dat ze niet gingen meerijden", verklaart hij zijn vroege aanval. "Daar kwam ik alleen te zitten. Het stuk vanaf daar tot aan de Paterberg was het vol wind tegen, dus ik voelde dat het een zware inspanning zou gaan worden. Ik had er eerst wel goede hoop in, maar ik weet ook hoe lastig het is om alleen op deze wegen te rijden. Ik dacht dat ik het tot een kilometer of vijf voor de meet vol zou kunnen houden, want ik was ook wel op."

"Een samenloop van omstandigheden maakt het uiteindelijk zo spannend", legt Van der Poel uit. "Uiteindelijk houd ik het wel, maar het heeft wel bloed, zweet en tranen gekost. Zo is het toch wel een van mijn overwinningen die het meest pijn deed."

Dit is de uitslag

0 km

Mathieu van der Poel voltooit zijn E3-hattrick toch!

Hij moest heel diep gaan en de achtervolgers konden hem aanraken, totdat zij ook gingen twijfelen. Hierdoor kon Van der Poel toch wegblijven en winnen in Harelbeke!

1 km

Vluchters twijfelen toch, Van der Poel is weg!

Wat gebeurt hier? De achtervolgers weigeren het gat helemaal te dichten, waardoor Van der Poel alsnog solo door kan richting de eindstreep!

1 km

Van der Poel is erbij

De vluchters kunnen Van der Poel bijna aanraken, de Nederlander lijkt zich hier ook bij neer te leggen. Kan hij in de sprint alsnog winnen?

2 km

Wat een ontknoping!

Dewulf, Strand Hagenes, Vermeersch en Abrahamsen hebben Van der Poel nog altijd in zicht, maar beginnen ook naar elkaar te kijken. Wordt het gat nog tijdig gedicht?

3 km

Van der Poel kijkt om

De koploper is aangekomen in Harelbeke en ziet dat de vier achtervolgers niet ver achter hem rijden. Het verschil is minder dan tien seconden.

5 km

Vijftien seconden nog!

Van der Poel heeft nog een kleine vijftien seconden. Kan het viertal bij de Nederlander komen? Ook het peloton zit niet ver meer!