Route langs Nieuwkoopse Plassen laat fietsers kennismaken met ‘nieuwe natuur’
Fietstoerisme Natuurmonumenten heeft een nieuwe fietsroute uitgestippeld van ongeveer 33 kilometer rond de Nieuwkoopse Plassen, zo schrijft de Woerdense Courant. De route laat fietsers kennismaken met een ingrijpend verrijkt landschap.
Op meerdere plekken langs de route zijn faunapassages aangelegd, waardoor dieren zich ook veilig kunnen verplaatsen. Boswachter Juriaan van Leeuwen ziet de voordelen. “De otter laat zich op meer plekken zien en weidevogels profiteren van de rust in de open gebieden.”
De boswachter adviseert fietsers om ook eens de wandelschoenen aan te trekken. “Juist die kleine wandelpaadjes laten zien hoe bijzonder het gebied is.” Zo loopt het nieuwe verharde pad in Ruygeborg dwars door het moeras, terwijl het uitzichtpunt in de Bovenlanden weer een uniek uitzicht biedt op een panorama van weidevogels.
-
Lees ook "Het kleine Zweden van de polder": nieuwe fietsroute door 'glooiend landschap' in Flevoland
Ruimte voor de natuur
De fietsroute start bij werkschuur De Kievit in Woerdense Verlaat. Op de website van natuurmonumenten wordt de volledige route in kaart gebracht. “Deze fietsroute laat zien hoe waardevol het werk is dat we hier doen”, aldus Van Leeuwen. “Iedereen kan nu zelf ervaren wat er ontstaat als je natuur meer ruimte geeft.”
De Nieuwkoopse Plassen is een natuurgebied van zo’n 1400 hectare groot in de Nederlandse provincie Zuid-Holland, rond de plaatsen Nieuwkoop, Noorden en De Meije. De plassen zijn vanaf de 16e eeuw ontstaan door vervening van het gebied.
Groot nadeel is dat bij verkeerde wind om de minuut er een 'Bea en Teun gaan naar/komen terug van, de costa de la tosta over je knar schiert'. Kutvliegtuigen, kutschiphol, kutgewoonte.
1 - geef een link naar de website / route inplaats van alleen een tekstuele verwijzingen die meerdere kliks noodzakelijk maakt om bij de informatie te komen.
2 - plaats een kaartje
3 - gebruik een relevant image voor het artikel: dit betreft geen offroad route.
Als je als redactie wilt dat mensen gaan betalen voor de journalistiek van Wielerflits dan moeten dit soort dingen veel beter.